Shih-tzu

Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Shih-tzu

Post autor: Vega »

Czy są tu jacyś właściciele uroczego stworka jakim jest Shih- tzu?

ja jestem dumną właścicielką takiegoż psa. Chętnie podzielę się opinią, doświadczeniem, czy w miarę możliwosci coś doradzę.

Właściciele shih-tzu łączmy się
sabinaNT
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2008, o 17:02

Re: Shih-tzu

Post autor: sabinaNT »

Ja mam Shih-tzu
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: Shih-tzu

Post autor: Vega »

No to opowiedz coś onim - pies czy suczka, jakiej maści, w jakim wieku. Co w nim jest fajnego albo co Cę w nim denerwuje?:D
sabinaNT
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2008, o 17:02

Re: Shih-tzu

Post autor: sabinaNT »

Jest to suczka, wabi się Daisy, jest maści czarno - biało - ciemno szarej, ma 9 lat. Co jest w Niej fajnego? hmm, najbardziej lubie jak się we mnie wtula w nocy albo jak leżymy na kanapie
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Shih-tzu

Post autor: stellar »

Nie wierzę, wreszcie spotykam jakiś posiadaczy shi-tzu !
Mam, mam
Moja ma 5 lat i wabi się Toflerka Początkowo nazwa była dekwatna do maści, bo była w odcieniu karmelu,a le z wiekiem się rozjaśniła, tylko pyszczek czarny został

Uwielbiam ją za to, że im jest starsza, tym bardziej zachowuje się jak szczeniak, tzn. jest bardziej skora do zabawy

Najbardziej denerwuje mnie u niej (jak chyba u każdego shih-tzu) skłonność do obrażania się i takich małych fochów Przyjdę do domu, ona obrażona, ja ją wołam a ona nawet nie drgnie z końca pokoju

Moja gwiazda
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: Shih-tzu

Post autor: Vega »

Ja mam akurat psa, Hortona. Miał być Gizmo (po gremlinku, którego mi shih tzu przypominają) ale był taki gruby jak go kupiliśmy ze wypisz wymaluj Horton
Uwielbiam go chyba za wszystko, a już najbardziej za opiekuńczość nad naszą suczką - a jegożonką".

Strasznie szybko się uczy, jest posłuszny ibaardzo bardzo inteligentny, chociaż jeszcze nie ma nawet roku. Wyglada jak zabawka (ale nie jest tak traktowany, nie nodsze go cały czas na rękach, nie zabijam w nim Psa) a patrzy takim mądrym wzrokiem jak stary, mądry, doświadczony pies. Albo nawet jak człowiek. I pięknie kręci głowką jak się do niego mówi:D PRZE- kochany jest! Tuli się.

Jak leży na ziemi i ja przechodze to odrazu się przekręca na plecy i mówi do mnie wzrkiemno podrap mnie!".

Uwielbiam go. Ale denerwuje mnie w nim jegoarystokracja to stosunke do innych psów - bardzo je rpzegania z podwórkta. Ostatnio mi serce zamarło jak zaczął szczekać na puszczonego luzem, bez smyczy, kagańca i własicicle owczrka niemieckiegp! Myslałam że mi serce gardłem wyskoczy!

Uwielbiam oba psy jak własne dziecko. Oczywiście to lekka przesad i do poprzedniego zdania należy podjeść trochę z dystansem, ale naprawdę przeżywam każdą ich chorobę, psie smutki czy biegam po wetach gdy tylko coś jest nietak.


Czy Wasze shih tzu też są takie chorowite? Mojemu zdarzyło się kilka nieprzyjemnhnych rzeczy. Inny facet w kolejsce miał suke ST i powiedział że to są straszne chorowitki.


Jak pielegnujecie swojego psa? Poza kąpaniem i szesaniem, higieną uszu i oczu (czym ktropicie oczy itd.). Wszystko mi tu prosze napisać:D moze sie wymienimy ciekawostkami:D
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Shih-tzu

Post autor: stellar »

Oczy przemywam jej płynem OPTEX, kupiłam go u weterynarza. Poza tym kąpię go w normalnym szamponie FAFI dla psów długowłosych, ale dodaję balsam przeciw splątaniu włosów.

Poza czesaniem i podcinaniem żadnych szczególnych zabiegów nie wykonuję

Co do chorowitości, to odpukać, nic jej nie dolega. Miała wprawdzie problemy, ale wynikały z czynników zewnętrznych typu użądlenie itp
Natula
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2008, o 20:12

Re: Shih-tzu

Post autor: Natula »

Ja mam kilka.

Napisałam długiego posta ze zdjęciami i mi neta wyłączyli wiec jak bede miała chwile to dam foty i opisze
malinka
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2008, o 12:28

Re: Shih-tzu

Post autor: malinka »

chcialam sie zapytac jaka odrzywke poleciliscie mi dla pieska shih tzu moze macie jakies sprawdzone
martuss17
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2009, o 16:58

Re: Shih-tzu

Post autor: martuss17 »

Ja mam shih-tzu, ale to raczej nie jest do konca czysto genetyczny shih-tzu, ale z tego akurat się cieszę. W sumie facet w ogłoszeniu zapewniał, że piesek jest z rodowodem i w ogole. Ale ma to swoje zalety. Ma prostą sierść i nie trzeba aż tak bardzo o nią dbać, wystarczy kąpiel i po kąpieli wyczesanie. Sierść w ogole się nie plączę, a suczka zachowuje się zupełnie jak rasowa psina (porównując do literatury) Jest najlepszym psiakiem na świecie i cieszę się, że nie muszę jej mordować stałą pielęgnacją urody, tylko mamy mnóstwo czasu na zabawę. Molly ma nieco ponad 4 miesiące i naprawdę jest humorzasta i ma mocny charakter Najlepiej wychodzi jej proszenie i sympatia do wszystkich stworzeń:P A swoja droga, sadzicie ze moglabym odzyskac czesc kasy?
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Shih-tzu

Post autor: Saint »

Ile zapłaciłaś za psiaka i jak to możliwe, że dałaś się naciągnąć, że psiak jest z rodowodem, skoro rodowodu do ręki nie dostałaś?
Na odzyskanie kasy bym nie liczył

ale najważniejsze, że piesek ma kochający dom, a Ty wiernego towarzysza

Pozdrawiam
Saint
Salix
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2008, o 10:38

Re: Shih-tzu

Post autor: Salix »

Albo powinna być przynajmniej umowa kupna-sprzedaży spisana
arek.oo
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2009, o 18:26

Re: Shih-tzu

Post autor: arek.oo »

Witam ja tez jestem posiadaczem suczki shi-tzu nazywa sie LILA ma 4 miesiace jest jasnej masci . Piesek jest tak samo strasznym pieszczochem i lubi różne zabawy najbardziej z piłką jak sie mu zuca a ona przynosi, ale niezawsze ja oddaje Mam pytanko bo straszny z Jej łakomczuch czyli duzo potrzebuje pokarmy tzn gotujemy jej udko , piers z kurczaka mieszamy z ryzem i marchewka no i dostaje puszki dla szczeniaków i oczywiscie suchom karme i jest gruba bo widziałem ostatnio takiego samego pieska ale był starszy i chudy. Pozdrawiam wszystkich włascicieli tej pieknej rasy shi-tzu .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości