Siatka godzin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bezpomyslu
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2017, o 16:17

Siatka godzin

Post autor: bezpomyslu »

Hej, byłby ktoś w stanie podać siatkę godzin na I rok na lekarski i stome? Jestem ciekawa ile godzin (i z czego) przypada na oba semestry. Ewentualnie może ktoś z obecnych studentów jest w stanie dać szczerą opinię jak wygląda kwestia wolnego czasu i w jakich godzinach przeważnie kończą się zajęcia?
mamomima
Posty: 7
Rejestracja: 3 wrz 2016, o 11:30

Re: Siatka godzin

Post autor: mamomima »

Ogólnie godzin na I roku teraz było 882. Plus fakultety oczywiście.
A co do wolnego czasu, to bardzo dużo zależy od osoby Ja na przykład przez pierwszy semestr nie uczyłam się niesamowicie dużo, co tydzień cały weekend wychodziłam, spotykałam się ze znajomymi i dobrze się bawiłam. Teraz przed sesją wiadomo, że nie ma na to czasu, tak samo jak przed ważnym kołem (anatomia czy histologia). Ale wcześniej nie miałam problemu by obejrzeć serial, film, wyjść gdzieś na cały dzień itd.
A znajomi z roku, tak jak rozmawialiśmy, narzekają na brak wolnego czasu, że tylko na nauka, że brak życia prywatnego, że jest strasznie, że cisną, że żałują, że nie poszli do innego miasta i inne takie. A ja wtedy się zastanawiam, czy faktycznie to ja się opieprzam, czy oni przesadzają? Bo w grupie jestem w tej lepszej połowie. Na całym roku też, zdałam wszystko bez problemów póki co (z egzaminem z anaty może być różnie.) i nie mam problemów.
Więc o wolnym czasie ciężko się wypowiedzieć obiektywnie. Dla mnie jest w porządku w ciągu roku, teraz od połowy maja gorzej, ale da się wyjść na imprezę bez zaprzepaszczania szans na zdanie. Moim zdaniem
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Siatka godzin

Post autor: Mårran »

Nie chcę wyjść na jakiegoś kołcza czy coś, ale na kierunkach typu stoma, lek masz tyle wolnego czasu, ile chcesz mieć I w wielu przypadkach nie ma to wpływu na oceny, chyba że jesteś wyjątkowo mało zdolny i musisz kuć godzinami, żeby zdać prostą rzecz.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości