Skąd pieniądze na niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xcede
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2012, o 19:54

Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: xcede »

Witam
Mam nadzieje, że siedzą tu osoby, które opłacają kierunek lekarski.Interesuje mnie zarabianie pieniędzy na tryb niestacjonarny.Ok 20 tys. zł rocznie to kupa forsy.Pracujecie jakoś przez cały rok czy tylko w wakacje.A może jakiś kredyt, sponsor
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: pieczara07 »

Raczej sponsoring rodziców, 20tys? Chyba masz stare info, bo we Wro w tym roku podobno 32 tys D Tak słyszałam,ale nie sprawdzałam osobiście. Myślisz,ze przez rok albo wakacje student i to jeszcze na tak ciężkich studiach jest w stanie tyle zarobic
xcede
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2012, o 19:54

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: xcede »

Podałem ok. 20 tys. zł bo tyle mniej wiecej kosztuje na Śląsku czy w Białymstoku.Ty mówisz o Wrocku, gdzie te opłaty sa jedne z wyższych.
No właśnie przez wakacje czy nawet w ciagu rok nikt tyle nie zarobi, dlatego ciekawi mnie to skąd biorą na to forsę.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: Michch »

W takim wypadku jedynym źródłem pieniędzy mogą być rodzice. Wydaje mi się całkowicie niemożliwe, żeby student sam na nie zarobił.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: Gitarowa »

Można też znaleźć bogatego męża

A tak serio - tez jestem ciekawa, czy podczas studiów, na którymkolwiek roku jest szansa pracowania (chociaż trochę, wiadomo że nie na cały etat)? Konkretnie chodzi mi o warszawę. znacie ludzi którzy pracowali tam podczas studiowania?

edit: no i są kredyty studenckie, ale to chyba nie jest za duża kasa. No i można walczyć o stypendium, ale to równiez raczej symboliczne kwoty.
xcede
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2012, o 19:54

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: xcede »

Sponsoring rodziców? W wielu przypadkach jeden z rodziców musiałby oddawać swoją miesięczną pensje. ( min. 2 tys. zł/ m-c)
Zarabianie jednocześnie studiując odpada bo nikt nie pociągnie nauki z pracą, bo kiedy.Na nocki. Jedynie w wakacje można dorobić, ale i to wystarczyłoby na pokrycie tylko części kwoty.
Tyle osób tu przesiaduje, ale nikt nie chce sie pochwalić, co wykombinował.
hookmeup9
Posty: 82
Rejestracja: 4 mar 2012, o 21:23

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: hookmeup9 »

Podałem ok. 20 tys. zł bo tyle mniej wiecej kosztuje na Śląsku czy w Białymstoku.Ty mówisz o Wrocku, gdzie te opłaty sa jedne z wyższych.
Jedne z wyższych są właśnie na śląsku, w tamtym roku było 26 za rok, stoma chyba 32. W tym na 100 % będzie więcej. Np. w Lublinie co roku jest o 1000 więcej i w tym jest 13k za semestr więc już w zasadzie 30 tys, a nie 20. 20 może i było, ale ze 4 lata temu. teraz ceny zbliżają się raczej do 30:)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: lith »

Co tu dużo kombinować. Znam osoby pracujące w ciągu roku, ale one są na stacjo i po prostu dorabiają na swoje utrzymanie. jak na niestacjo to głównie kasa od rodziców, Samemu to ewentualnie w wakacje dorobić, czy korków w ciągu roku po udzielać. A skąd rodzice mają? Dla niektórych to większe obciążenie, dla innych mniejsze. Zawsze można na kilka lat zrezygnować z wakacji/nowego samochodu/własnego mieszkania. Specjalnie więcej się chyba nie wykombinuje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: a_niap »

xcede pisze: Tyle osób tu przesiaduje, ale nikt nie chce sie pochwalić, co wykombinował.
Juz masz odpowiedzi - kasa rodziców. Słusznie zauważyles, ze czasem miesieczny wydatek co cala pensja jednego z nich, wiec sporo osób bierze po prostu kredyt - nie studencki jako student tylko właśnie rodzice biorą kredyt na siebie - wtedy jest odrazu kasa na wpłacenie za studia.

Owszem, są osoby pracujące i studiujące jednoczesnie, ale to bardziej cos jak lith pisze - zeby dorobić. Ja osobiscie nie znam nikogo z niestacjonarnych kto by dorabiając na studiach zarabial na tyle zeby sobie te studia opłacić
Brzytwa
Posty: 59
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:45

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: Brzytwa »

Nie ma opcji żeby pracować i studiować lekarski. By zarabiać 2k plnów na miesiąc, to już trzeba zapierdzielać w takie pracy i nie pogodzi się tego z nauką.
Oczywiście to tylko moje zdanie.
Jeżeli ktoś ma rodziców np. lekarzy, a dużo jest takich osób chcących dostać się na medycynę, to raczej nie ma problemów by opłacić takie studia.
Pieniądze bardzo ułatwiają, ale jeżeli ktoś się nie nadaje to i tak wyleci, choćby nie wiadomo ile płacił.
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: pm67 »

Brzytwa - racja, zresztą wbrew pozorom zawsze znajdzie się sporo osób żeby płacić z medycynę - jak myślicie, skąd biorą się te progi na medycynę niestacjonarną - całkiem spore progi biorąc pod uwagę inne kierunki! Nie byłoby chętnych, to nie byłoby takich progów. Ewentualna opcja to też wyjazd za granicę i praca przez całe wakacje/rezygnacja ze studiów na rok i praca przez cały rok. Ale na pewno nie jednoczesniepraca i takie studia. A z tego co słyszałam to przez pierwsze dwa lata to już w ogóle.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: hotdog1990 »

Są ludzie których na to stać i idą na płatną medycynę, ale stać ich bo rodzice dobrze zarabiają, wezmą kredyt( chociaż kredyt w tych czasach wcale nie jest łatwo dostać).

Nie da się na kierunku lekarskim pracować na żadnym roku, mówię o normalnej pracy czy nawet na weekendy. Korki można dawać ale jest to taka kwestia dorobienia sobie poprostu
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Skąd pieniądze na niestacjonarne

Post autor: lith »

Dać to się da, ale to wiadomo, że łatwo nie jest, bo czas na leku cenna sprawa i raczej tylko te zdolniejsze osoby mogą sobie na coś takiego pozwolić. no i raczej nie jest to praca za taką kasę, żeby na niestacjo zarobić. No jeszcze kwestia gdzie kto pracuje, co potrafi itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości