Śmierć kliniczna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Śmierć kliniczna

Post autor: Jocisko »

Witam.

Czytając inny wątek natknęłam się na pojęcie śmierci klinicznej. Wyszukiwarka nie znalazła tu żadnego tematu na ten temat

W każdym razie interesuje mnie ten temat pod względem medycznym czyli naukowe teorie, przyczyny itp, ale też nazwijmy to aspekt duchowy, jednakże nie jest on aż tak istotny.

Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie posiadał linki do materiałów w miarę wiarygodnych na ten temat mogą być po angielsku. Przeszukiwałam Google, ale natknęłam się na jedynie artykuły w stylu Zobacz co jest po drugiej stronie itp itd, co mnie średnio interesuje.

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi

PS jeżeli ktoś uzna, że temat powinien zostać przeniesiony, to zrozumiem. Sama nie miałam pewności gdzie go napisać.

Pozdro
Fois

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Fois »

Bardzo się cieszę, Że poruszyłaś ten temat, bo mnie tez interesuje to od jakiegoś czasu Ale niestety tez nie mogę nic na ten temat znaleźć w necie (moŻe źle szukałam?) poza inf o tym, Że podczas śmierci klinicznej ustaje krąŻenie i proces oddychania, człowiek traci świadomość, a w wyniku niedokrwienia i niedotlenienia mózgu następuje szereg halucynacji do których zalicza się takŻe spotkania z osobami zmarłymi etc, siła wyobraźni, sugestii inf, które usłyszeliśmy wcześniej etc, naukowe wyjaśnienie słynnego światełka w tunelu jako efektu niedotlenienia, Że jest to etap przejściowy zazwyczaj poprzedzający śmierć biologiczną, ewentualnie próby nawiązywania do innych zjawisk. I niezmiennie pojawiające się stwierdzenie, Że zjawisko to nie zostało zbadane wystarczająco przez naukę. Czyli krótko mówiąc nic czego bym nie wiedziała wcześniej i nic co konkretniej wyjaśniałoby zjawisko samo w sobie głębiej.
Zamierzam jeszcze szukać w innych źródłach. A na razie teŻ czekam na odp
fetyszystka
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2009, o 07:51

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: fetyszystka »

mam o tym jakąś książkę chyba, jak znajdę i przeczytam, to opowiem:PP
nie wiem, czy wierzyć ludizom, którzy mówią, że widzieli światełko w tunelu albo spacerowali po ogrodzie oO bo to jest tak - jak śpisz to nie wiesz raczej, o czym śnisz - dopiero jak się obudzisz, nie? a jakby oni się nie obudzili?
Fois

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Fois »

fetyszystka pisze:mam o tym jakąś ksiąŻkę chyba, jak znajdę i przeczytam, to opowiem:PP
Byłoby fajnie a co to za ksiąŻka jeśli mogę zapytać?
fetyszystka
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2009, o 07:51

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: fetyszystka »

coś etyka a medycyna chyba. i tam jest podrozdział o tym. małego formatu, zielonkawa]
Fois

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Fois »

Nic mi to nie mówi, ale dzięki moŻe poszukam tego gdzieś i moŻe przy okazji uda mi się znaleźć teŻ coś innego
Magiczny
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:20

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Magiczny »

Ja Wam polecam książkę Życie po życiu - Moody Raymond A. Czytałem ją jakiś czas temu, książka potrafi zaciekawić, szczególnie gdy czyta się przytoczone wypowiedzi osób, które doświadczyły śmierci klinicznej.

"(.)Raymond A. Moody zbadał ponad sto przypadków osób, które doświadczyły śmierci klinicznej i potem zostały przywrócone do życia. Przytacza niezwykłe relacje tych, którzy byli po tamtej stronie i wrócili stamtąd. Wszystkie są świadectwem istnienia życia po śmierci fizycznej. Owe opowieści są zadziwiająco podobne w szczegółach."

Inną sprawą jest to na ile te badania są wiarygodne.
Nikki

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Nikki »

Magiczny pisze:Ja Wam polecam książkę Życie po życiu - Moody Raymond
O to ja skorzystam i spróbuję to znaleźć, ciekawy temat
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Jocisko »

Natomiast polecam kontynuacje tej książki - do ściągnięcia w necie, stanowi ona uzupełnienie książki jak i filmu.

Jest mowa np o tzn Szarej strefie - powiedzmy coś jako piekło, czy czyściec w każdym razie wspomniane jest, że te wizje nie są zawsze od hasłem wszystko ładnie pięknie".

Rozszerzenie kwestii miłości jako najważniejszej w doczesnym życiu". Poszerzona jest np kwestia samobójstwa a śmierci klinicznej.
Sahem52
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2015, o 15:41

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Sahem52 »

witam chciałbym się zapytać o tytul tego filmu widze ze linki już dawno wygasły wiec się pytam czy autorka postu go nadal zna ?


poozdrawiam
Sahem52
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2015, o 15:41

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Sahem52 »

także rocznik 1990 : )
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: AnnaWP »

Pamiętajcie, że w czasie śmierci klinicznej mózg pracuje, a wizje są po prostu efektem pracy mózgu.
Słowem nie ma się czym ekscytować.

I nie jest tak, że zawsze po śmierci klinicznej pojawia się wiara w życie pozagrobowe, znałam faceta po, on przeciwnie, utwierdził się w ateizmie.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: AnnaWP »

Podobnie jak przy silnym uderzeniu mamy te same wrażenia wzrokowe. Reakcje na podobny stres są podobne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości