sposób na kaca

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
djhubi
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2010, o 06:39

Re: sposób na kaca

Post autor: djhubi »

I nie radze pić coli kawy energy drinków ogólnie napojów z KOFEINĄ to wcale nie pomaga wręcz przeciwnie przynajmnej mi ogólnie lubie kawe ale jak mam kaca to nie OOOOOOO nie błee odrazu ide się wyrzygać że nie wspomne o wzmocnieniu telepania się rąk. Gdzieś słyszałem że ogólnie kofeina wypłukuje alkohol bzdura to alko właśnie wypłukuje wit c witaminy itd. Jeszcze do tematu musze napisać że pomaga COŚ ala plusz takie tabletki do rozpuszczenia w wodzie MULTIWITAMINY polecam nie za dużo ale pomoże nie tyle co na ból głowy co naszemu organizmowi troszke uzupełnić wypłukane. Polecam też coś z DUŻĄ ilością WĘGLOWODANÓW POWERADE, ISO PLUS itd. aby tam też nie było tauryny czy jakoś tak. 6231925 to mój gg wrazie pytań.
"Alkohol jest dobry i zły jak wszystko, wszystko jest dla ludzi a ja kiedyś miałem z tym dużo większy problem bo piłem CODZIENNIE że nie pamiętałem jak wracałem do domu teraz tak mocniej popije raz na jakiś czas. Co nie zmienia faktu że przez alkohol i mnie wsumie bo przecież nikt mi nie wlewałdo gardłą sam łapałem za kieliszek albo butelke. Rozwaliło to mój związek, teraz jestem sam. Skrzywdziłem wszystkich na których mi zależało zaczołem robić rzeczy których teraz żałuje. Co nie zmienia faktu że jak chciałem to przerwać w pewnym momęcie to nikt mi nie chciał pomóc. Sam z tego dna odbiłem chociaż i tak uważam że mam dalej problem z tym. NIe taki jak kiedyś no ale przyznaje się JESTEM ALKOHOLIKIEM
djhubi
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2010, o 06:39

Re: sposób na kaca

Post autor: djhubi »

KUR** ale pierd***, wszyscy mają złe i dobre momenty, a najgorzej jak moralny kac nas dopadnie na to leków nie ma.
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: sposób na kaca

Post autor: anulkax7 »

Hmm, lubię to forum, bo są konkretne informacje i wspaniali, dojrzali ludzie, ale chyba Biolog, podobnie jak inne fora, zaczął być atakowany przez różnych trolli internetowych, o czym świadczy powyższa wypowiedź

Jak dla mnie- najlepiej pić w granicach swoich możliwości, chyba najlepszy sposób na kaca.
I co najważniejsze- przetestowany, sprawdzony i w 100% skuteczny!
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: sposób na kaca

Post autor: Tesco »

W Brainiacu kiedyś sprawdzali sposoby i wygrała metoda pt. jedzenie i ja ku niej najczęściej składam. Oczywiście mam tu na myśli jakies konkretne, pożywne jedzenie. Pamiętam, że próbowałem testować mój sposób jedząc zimne wiśnie i skończyło RZECZ JASNA na wymiotach.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: sposób na kaca

Post autor: lith »

Jeżeli chodzi o jedzenie to pomaga, ale- przynajmniej u mnie- układ pokarmowy po większych, kacogennych imprezach jest chyba wyłączony. Pozostaje więc coś zjeść i czekać, aż zastartuje. wtedy to już z górki, ale co się człowiek wymęczy.
Oprócz tego oczywiście mineralka. Ciężko mi stwierdzić skuteczność działania środków typu 2KC, bo mimo, ze po nich dzień następny tolerowałem dość przyzwoicie (czasem nawet mimo kosmicznych mieszanek) zbyt mało prób co by móc jednoznacznie ocenić, bo mało kiedy takie cuda próbowałem, a po drugie bez magicznych specyfików też często jestem dość żwawy. Skłaniałbym się do dobroczynnego działania wit C, ale tez jeszcze wymaga to ode mnie wielu poświęceń i żmudnych, szczegółowych badań .
Co do zależności pomiędzy rodzajem alko, czy mieszaniem to trudno mi jednoznacznie stwierdzić, bo ciężko tu dopatrzeć się jakiejś reguły. Z jednej strony staram się nie mieszać, z drugiej dość często mi to nie wychodzi i jakoś specjalnie nie odczuwam mieszania czystej z piwem. wręcz po samym piwie potrafię się dużo bardziej rozchorować. Jedyne czego jestem pewny, to że szampana nie należy mieszać z czymkolwiek. a w sumie to najlepiej go nie ruszać i obchodzić szerokim łukiem (traumatyczne wspomnienia"- z naciskiem na cudzysłowie). Jest tez istotna zależność pomiędzy konkretną marką trunku (przynajmniej wśród czystych), a jego kacogennością. często jest to tez powiązane z ceną (oczywiście wyższa półka mniej się mści na drugi dzień), ale to już nie jest do końca regułą, a często jest to kwestia indywidualna, więc czasami można podpasować pod siebie jakieś perełki o bardzo korzystnym współczynniku cena/kac

No to siup
malami128
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2010, o 12:01

Re: sposób na kaca

Post autor: malami128 »

przed spaniem/w trakcie picia pij wode mineralną i weź witaminę C
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: sposób na kaca

Post autor: karteczka88 »

na kaca najlepsza praca duza ilośc cytryny w herbacie lub nawet kawa+cytryna tez skutkuje
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
SidekLop
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2010, o 17:59

Re: sposób na kaca

Post autor: SidekLop »

Jak dla mnie to najlepsza jest glukoza stawia na nogi błyskawicznie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: sposób na kaca

Post autor: Medycyna Lwów »

w szpitalu jak czasem daje się niektórym pijaczynom kroplówkę z 5% glukozy z witaminą C do żyły i witaminą B1 domieśniowo i z moich obserwacji stawia na nogi błyskawicznie nie tylko kogoś skacowanego ale i pijanego. Tylko nikt z was sobie na taki luksus pzowolić nie może, chyba że trafi na SOR i dobrego doktora D.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: sposób na kaca

Post autor: armistice »

Ja slyszalem, ze na kaca dobre jest podwyzszenie sobie cisnienia.
Alkohol w czasie picia podwyzsza calkiem calkiem cisnienie, np. jak ktos jeszcze baluje powiedzmy w klubie to cisnienie ma niezle. Potem kladzie sie spac napier***** i rano cisnienie slabe.
Chodzi o roznice cisnien, w nocy duze, rano b male.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: sposób na kaca

Post autor: karteczka88 »

polecam też jedno zimne piwo w dniu w którym się ma kaca,
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: sposób na kaca

Post autor: Tau »

Heh no cóż Na UMB zakład Chemii nieorganicznej robili (a i chyba dalej robią) badania wpływu etanolu na Organizm. No i jeden z asystenów opowiedział nam to i owo o Kacu:
Otóż Herbata (najlepiej o dziwo czarna) zmniejsza toskyczny wpływ etanolu na Organizm a jednoczesnie zmniejsza jego efekty uboczne typu Kac. Gdy władz łaskawie ich wypuścili na jakiś tam sympozjum cyz coś (jak to określili ich szczęście, że w warszawie akurat było bo za granice kasy by już nie dostali). Podeszło do nich dwóch DOKTORANÓTW -kicajców (japońców) i gadka szmatka ujawnili im SUPER SPOSÓB NA KACA:
składniki:
- torebka ryżu (najlepiej oryginalny chinski)
-zielona herbata

sposób wykonania
zagotować ryż w dość dobrym wywarze z zielonej herbaty, po czym sobie zjeść na śniadanie jak się ma kaca - stawia na nogi - przebadane naukowo i empirycznie przez naszych dalekowschodnich przyjaciół studentów .

P.S.
biorąc pod uwagę Badania na UMB, że mimo wszystko herbata czarna jest lepsza niż zielona odnosnie wpływu na etanol można dodać czarną. Jednak polski wariant może być wątpliwy w samku (heh no cóż oni mają świezy oryginalny ryż i czystą bez dodatków herbatę )
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: sposób na kaca

Post autor: Biochejter »

Kaamil pisze:w szpitalu jak czasem daje się niektórym pijaczynom kroplówkę z 5% glukozy z witaminą C do żyły
No i na tym co zacytowałem spora część akademika żyje, popularne zjawisko, nie potrzeba soru heh.

No i faktycznie się sprawdza i ładnie stawia na nogi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości