sposób na kaca

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

sposób na kaca

Post autor: Feline »

zawsze po imprezie czuję się niewyraźnie
nawet jeżeli nie wypiję dużo ( góra 2 warki), na drugi dzień boli mnie głowa, wymiotuję i czuję się rozbita
no i trzęsą mi się ręce
może macie jakieś sposoby, żeby nie czuć się tak koszmarnie
co jecie, albo pijecie na drugi dzień
z jakiego alkoholu najczęściej jest kac
wpisujce się
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: sposób na kaca

Post autor: Savok »

Zanim polozysz sie spac wypij 2 rozpuszczalne magnezy i lyknij 6 pastylek wit.C. Dziala bardzo dobrze.
Nota bene jest to glowny skladnik srodkow 2KC i temu podobnych.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: sposób na kaca

Post autor: Jakusz »

Ja się nigdy nie upiłem jak dotąd, nigdy nie mialem kaca, nie zamierzam, a tak w ogóle jestem wybredny co do alkoholi

Kac jest objawem lekkiego zatrucia alkoholem co dowodzi, że ktoś najzwyczajniejprzesadził". Moim zdaniem należy pić tak, aby organizm radził sobie z dawką trucizny w miare dobry sposób, co rozumiem jako zapobieganie kacowi, a nie leczenie skutków.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: sposób na kaca

Post autor: badger »

bardzo dobrym sposobem (testowalem osobiscie) jest dolewanie do drinkow koncentratu cytrynowego, jest taki w wiekszosci spozywczakow o nazwieCytrynka". Wystarczy wlac go tyle co wodki i uzupelnic jakims napojem, cytrynka neutralizuje smak wodki i sama jest prawie nie wyczuwalna. Rano dzieki temu ze wypilismy tyle witaminy C kaca nie ma Oczywiscie tez nalezy zachowac umiar bo jak przesadzimy z iloscia drinkow to na kaca nic nie pomoze
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: sposób na kaca

Post autor: Savok »

JakubikF pisze:Kac jest objawem lekkiego zatrucia alkoholem co dowodzi
Jakubie, znow sie mylisz niestety.
Kac nie jest efektem zatrucia alkohlowego, ktore jest powaznym zespolem i przy nim kac tomale piwo".

Kac ma dwojakie przyczyny.
Po pierwsze alkohol wyplukuje wode z organizmu (z pewnoscia zauwazyliscie wzmozone uczesczanie do toalety podczas spozywania alkoholu). Nasila to znaczaco pozim kociokwiku.
Po drugie sam kac jako taki jest wywolywany zatruciem aldehydem octowym, do ktorego etanol jest utleniany przez dehydrogenaze alkoholowa (ADH). Natomiast kac nam mija dzieki aktywnosci enzymu ADHD, ktory przeprowadza aldehyd do kwasu octowego, ktory z kolei jest latwo usuwany z organizmu.
Witamina C ze swej natury chemicznej jest antyutleniaczem, na ktorego dzialanie ADH jest o wiele bardziej wrazliwy niz ADHD. Duza zawartosc witC w organizmie powoduje powolna przemiane EtOH do aldehydu, przez co kac jest ograniczony. Alkohol sam w sobie nie jest az tak szkodliwy.
Co innego MeOH, ktory tak jak wiekszosc alkoholi o nieparzystej ilosci wegli ponizej 11 powoduje denaturacje bialek. Nawet 5ml MeOH w organizmie doroslego mezczyzny moze doprowadzic do zgonu.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: sposób na kaca

Post autor: Jakusz »

Dobrze - nie alkoholem tylko aldehydem. Tak czy inaczej ludzie piją alkohol nie aldehyd
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: sposób na kaca

Post autor: Anielica88 »

Sok z ogorkow kiszonych, kefir, 2kC to wiem z obserwacji:d Sama jestem nie pijaca:p
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: sposób na kaca

Post autor: Pablo »

Najlepsze na kaca jest powietrze z materaca
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na kaca

Post autor: tin »

Naukowo jest udowodnione że kobiety szybciej upijaja sie alkoholami mocnymi. Słabymi jak piwko w tempie porównywalnym do mężczyzny.
Dalej- spozywanie alkoholu co jakisczas wzmaga procesy pamięciowe. Alkohol jak wiadomo zabija szare komórki, ale zalezność jest taka ze niewykozystane komórki są zbędne, bo aby mogła powstac nowa siec neuronów warunkujaca proces pamięciowy m muszą zostac usuniete komórki nieaktywne.
Ale bez przesadyzmu-film mi sie jeszcze nie urwał.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2007, o 10:35 przez tin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: sposób na kaca

Post autor: Vinci »

Zalac sie hektolitrami wody tego samego dnia kiedy skonczylo się zabawę i obudzic bez kaca
Czarna biedronka

Re: sposób na kaca

Post autor: Czarna biedronka »

Nurtuje mnie pytanie - Czym dokładnie spowodowane jest wypłukanie wody z organizmu, jest ona substratem w jakieś reakcji, alkohol (lub jego produkty) zaburzają gospodarkę wodną Będę wdzięczna za wyjaśnienie, bo juŻ od pewnego czasu szukam na to odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: sposób na kaca

Post autor: Ziutaa »

na kaca najlepsze jest piwo. zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Destyny
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2007, o 00:54

Re: sposób na kaca

Post autor: Destyny »

Na kaca najlepsza jest praca jak to mówi stare przyslowie . Sam nie raz mialem juz kaca i w sumie nic na niego nie pomaga można tylko lagodzić jego objawy ale to też sama powinnaś wiedzieć po czym robi Ci się lepiej . Ja osobiście na kaca zawsze mam zimną Coca -Cole w lodówce po tym robi mi się lepiej . Odradzam w sumie środki typu 2kc bo jest kit na wodę sam nie raz je bralem i nic nie dają po za zgagą następnego dnia


Czy piwo najlepsze na kaca hmmmm zależy jak by na to spojrzeć , na pewno jest to ulga ale tylko na jakiś czas w sumie do momentu kiedy piwo przestanie dzialać , po tym czasie objawy kaca powracają zdarza się też że ze wzmożonym skutkiem .

A próbowalaś już rosolku nie mam tu na myśli zupki chińskiej tylko prawdziwego domowego roslu .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości