sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

a_niap, Nie u kazdego mija z wiekiem, jakbys byla u dermatologa to bys zobaczyla 40 letnie kobiety z tradzikiem, jak twierdza maja go od np 16 roku zycia. I mylisz sie piszac ze nic nie nalezy robic bo uwierz mi ze nie chcialabys miec twarzy porytej bliznami jak po ciezkiej ospie, a tak skonczyla mi sie walka z tradzikiem, tylko 6-letnia. I wcale skóra nie starzeje sie szybciej, bo i tak jest tlusta nawet po skonczeniu leczenia. Wysuszenie jej jest tylko pozorne (tzw cera tłusta, pozornie sucha)

A odswierzajac temat - Acnenormin to jest to. Zaluje tylko ze tak pozno zaczelam stosowac. Tradzik nie wraca po zakonczeniu leczenia.

Korczaszko, martwi mnie data tego posta musialas chyba cos odreagowac
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

kuskus pisze:a_niap,

A odswierzajac temat - Acnenormin to jest to. Zaluje tylko ze tak pozno zaczelam stosowac. Tradzik nie wraca po zakonczeniu leczenia.
Niekoniecznie.Terapia izotretynoiną nie daje 100 % szansy wyleczenia.U wielu,wielu osób tak,ale nie u wszytkich.Jest grupa pacjentów u których po terapii trądzik wraca.Mniejszy,ale może wrócić.

Co do wieku,to on często nie ma nic do znaczenia.Są i znam osoby ,które mają już 40 lat a borykają się z różnymi trądzikowymi zmianami.


To sama skóra tłusta-tu niestety jest najwięcej podatności na trądzik.Jedyny plus,że tłusta skóra wolniej się starzeje.I skłonność do zmarszczek jest mniejsza,ale za to częściej pojawiają się bruzdy.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

Nawet jakby mi wrócił mniejszy to jest to sukces uwierz mi. Borykałam się z tym dużo lat i nawet jakby średnica krost z 2 cm zmalała na 0,5 cm z mniejszą częstotliwością pojawiania się to już jest dużo. Nawet bardzo. Zresztą po przerwie kuracje można powtórzyć - znam pana który jest po 40-tce i co dwa lata pod kontrolą lekarza stosuje lek przez krótki czas

Ale osobiście wszyscy którzy to brali i których znam odnieśli sukces. Od czasu do czasu pojawią mi się zaskórniki albo krostki z lekkim stanem zapalnym ale jedna a nie 10. mam też wągry (tłusta cera, wiadomo), ale dla mnie one nie stanowią naprawdę żadnego problemu.

Na pojedyncze zmiany polecam Acne roller - jakoś tak. Mały sztyft (5 ml) kosztuje ok 50 zł ( ) ale przy drobnych zmianach raz na jakiś czas starcza nawet na rok. Wystarczy raz - 2 razy posmarować i po wszystkim. Przynajmniej u mnie się sprawdził.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Rozumię Cię Niestety walka z trądzikiem może być bardzo długotrwała.Niektórym pomoże takie Benzacne , a drugi będzie się męczył kilka lat.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

Ja niestety byłam w tej gorszej opcji
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Witam
Dzisiaj byłam u dermatologa ,który przepisał mi antybiotyk Tetrarysal i żel Epiduo Antybiotyk mam brać w dawce: codziennie wieczorem po jedzeniu po jednej tabletce a żelem smarować co 2 dni brodę, nos i czoło czyli te miejsca z ,którymi mam problemy Jakiś tam gigantycznych problemów nie mam no ale jak każdy chciałabym mieć ładną cere Pryszcze wyskakują od czasu aktualnie wyskoczyło ich dość dużo (2 na brodzie, jeden na nosie i 2 na 3 na czole /) więc z tego też powodu poszłam do dermatologa Oprócz tego kaszka czyli małe grudki na czole, wągry na nosie i jakiś stan ropny ,który mam wewnątrz nosa od jakiegoś czasu przez niego trochę napuchł mi nos i zaczął robić się czerwony / no więc chciałabym się Was poradzić czy kupić te leki co przepisał mi dermatolog Wiadomo, antybiotyk niszczy wątrobe itp. dlatego się trochę boję no ale słyszałam ,że jest dość dobry czekam na Wasze rady

PS: mam 15 lat
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Zarówno Tetralysal jak i Epiduo są dobre.Teralysal jest antybiotykiem głównie na zmiany zapalne,ropne. Jest mocny,ale bez przesady.Jeśli zażywa się odpowiednią dawkę zgodnie z zaleceniem dermatologa-to nie powinno być żadnych problemów.Choć nie ma na to gwarancji,że Ci trądzik przejdzie w 100% i nie odbije się na zdrowiu.Epiduo jest też dobry.Jeden z nowszych preparatów na trądzik.Ale pamiętaj żaden antybiotyk i najlepsza maść nie daje Ci całkowitej pewności.
Walka z trądzikiem bywa długotrwała.
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Wiem nie ma gwarancji więc nie wiem czy ryzykować / Myślałam żeby leczyć się zewnętrznie na własną rękę ale mogę jeszcze pogorszyć stan mojej cery a tego nie chce. Ogólnie trochę się od środy poprawiło chociaż nic szczególnego nie robiłam tylko jak zawsze myłam twarz pianką a potem kremowałam policzki - to wszystko, no i raz w tygodniu peeling (właśnie, dzisiaj muszę zrobić P) Nos już nie jest czerwony i napuchnięty chociaż wiem ,że coś się z nim dzieje od spodu bo co jakieś 3 miesiące dzieje się to samo - puchnie, czerwienieje i lekko boli. Dlatego może i by coś ten antybiotyk z tym zrobił, także nadal się waham. Z brodą sobie także trochę poradziłam bo jednego prycha zasuszyłam pastą do zębów a drugiego trochę wycisnełam bo robił się dojrzały teraz zostały tylko ślady ,które myśle ,że za jakieś 2-3 dni znikną tak jak zawsze. Czoło zostawiłam w spokoju bo jakoś mi za bardzo nie przeszkadza bo mam grzywkę P niech same dojrzeją, nie będę już ich męczyć ] Wągry jak to wągry nadal mam na nosie i ich mi najtrudniej się pozbyć Tak się właśnie zastanawiam, do jakiego najpóźniej czasu po wypisaniu recepty przez dermatologa powinnam udać się do apteki w celu ewentualnego kupienia przepisanych rzeczy? tak żeby w aptece mnie nie ochrzaniali ,że np. po miesiącu przyszłam P
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

No każda recepta może się przeterminować ] ,więc im szybciej wybierzesz lekarstwo tym lepiej.Chyba,że masz jakąś znaną aptekę do której chodzisz to może Ci wydadzą antybiotykDokładnie nie wiem ile wynosi czas wybrania leku,ale miesiąc chyba nie robi różnicy.
To zależy
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Mieszkam powiedzmy na wsi. (no takie mniejsze miasteczko, bo typowa wieś to nie jest) mamy 3 apteki w tym jedną dość zaprzyjaźnioną więc chyba nie będzie problemu jak pójde za jakieś 2 tygodnie bo akurat wtedy się zdecyduje Tylko ,że u lekarza byłam w innej miejscowości niż mieszkam, dość większej ale to chyba nie ma różnicy P Cena antybiotyku to z tego co wyczytałam w internecie to 40zł, żelu również 40zł. Orientujecie się czy to prawda? Po ile jest u Was? Bo wiadomo ,że różne są ceny w aptekach P w jedej jest taniej w drugiej trochę drożej no ale nie są to jakieś spektakuralne różnice
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Skoro mówisz,że za dwa tygodnie wybierzesz lekarstwa,to powinno spokojnie wystarczyć.To,że byłaś u lekarza gdzie indziej niż mieszkasz i wybierzesz lek.w swojej miejscowości-to oczywiście nie ma znaczenia.A ceny bywają zróżnicowane,ale te różnice nie są jakieś kolosalne
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Mercedes »

Mnie osobiście na cerę pomagało picie ziołowej herbatki z fiołka trójbarwnego. Efekt nie jest powalający, ale poprawa była zauważalna
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Piłam bratek żadnych efektów nie zauważyłam i się zniechęciłam. Ale to pewnie dlatego bo piłam go nieregularnie bo zniechęcił mnie smak. Hm a co by było gdybym kupiła tylko sam antybiotyk? działałby on słabiej? wyczutałam ,że ten żel jest dość mocny a ja mam wrażliwą skórę więc nie chce jej podrażniać Więc zastanawiam się nad samym antybiotykiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości