sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Antybiotyk doustny i żel działający miejscowo-dałby na pewno lepsze efekty.Epiduo jest dość mocne,ale to też zależy od skóry.Skoro mówisz,że masz wrażliwą-to faktycznie może ją podrażniać i bardzo wysuszyć.Ale tak to już działa.Jak nie wypróbujesz to się nigdy nie przekonasz.Skoro derm.Ci przepisała i jedno i drugie-to może powinnaś zostać przy tym.Ewentualnie na początek kup jedno albo drugie i zobaczysz już po tym efekty,a może nawet poprawę.Zależy też jak długo masz zażywać Tetralysal.
Tak też myślę
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Tak, ale byłam u dermatog nie prywatnie tzn. na książeczkę. Babka zapytała się w czym problem, powiedziałam jej potem podeszła do mnie spojrzała na nos, dotknęła palcem, kazała pokazać czoło (bo mam grzywkę) poszła przepisać, powiedziała ,że jak mi się skończą tabletki to mam się znowu zarejestrować to mi zapisze i do widzenia. Więc już się aż tak nie boję o antybiotyk a o ten epiduo bo boję się ,że zacznie mi się skóra łuszczyć i popękają mi naczynka (jednego pajączka mam już na policzku od 3 lat ale to od jedzienia ostrych, kwaśnych i gorących rzeczy
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Stworek »

Przede wszystkim trzeba udac się do dermatologa. Nie warto leczyc się na własną rękę, bo to może tylko zaszkodzic-wiem to ze swojego doświadczenia. Jakieś dwa lata temu pojechałam do dermatologa i pomółg mi. Najpierw brałam antybiotyk i jakieś leki robione". Teraz stale stosuję dwie maści i do tego żel do mycia twarzy no i krem do cery wrażliwej. Pomaga!:) W leczeniu bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Dlatego ograniczam słodycze i staram odżywiac się zdrowo. Dużo też daje przebywanie na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam
Ps. Mam 16 lat.
Awatar użytkownika
Dido
Posty: 70
Rejestracja: 2 paź 2009, o 16:13

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Dido »

Ja stosuję mydło siarkowe, można kupić za 6 zł ( kiedyś ksoztowało 3)
Jest żółte, śmierdzi jak pudełko zapałek, ale działa systematyka + krem nawilżający daje efekt - przynajmniej u mnie:) a trzeba tez uważać co się je. mi.np pryszcze wyskakują od czekolady i mcd.
Bardzo dobrze, że bylas u dermatologa. Pozdrawiam:)
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Niektórym na trądzik pomoże choćby Benzacne,czy zmiana diety.A są osoby,które wypróbowały wszystko co możliwe jeśli chodzi o specyfiki na skórę,bardzo dbają o twarz i niestety trądzik jak był tak jest.Często żeby osiągnąć jakiś efekt trzeba się sporo namęczyć.
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

dzisiaj wysłałam mame do apteki po tetralysal ) niedługo powinna być także dzisiaj zaczynam kuracje ) z Epiduo zrezygnowałam ponieważ nie chce żeby zuszczył mi twarzy boję się ,że popękałyby mi naczynka chociaż teraz tak myśle ,że pewnie byłby dobry na wągry no ale wole nie ryzykować Stworku - co to były za leki robione? Zastanawiam się czym by tu zastąpić epiduo aby tetralysal miał lepsze działanie macie jakieś pomysły? aha, od środy jestem chora (przeziębienie raczej, chociaż cały czas leże w łóżku, dopiero dzisiaj lepiej się czuje ale jeszcze katar został) więc czy mogę już od dziś brać tetralysal? Można go brać w czasie choroby? Mama przyjdzie to przeczytam ulotke żeby się jeszcze upewnić no jeszcze pytam Was
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Sephora »

no i jak działanie tetralysalu? Sama się zastanawiam czy go wykupic, czy sobie odpuścic, i ograniczyc się do duac żel i Clindacne. Stosował ktoś może?
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: obturatorrr »

Izotec. Kuracja droga (opakowanie kosztuje 100zł), długa (około pół roku, w zależności od trądziku i dawki) ale konkretnie skuteczna. Skóra wysycha (maseczki nawilżające w zupełności wystarczą), jest bardzo podatna na promieniowanie słoneczne (szybko czerwienieje), występują wysypki na rękach, krwotoki z nosa. Jeżeli ktoś już ma sytuację podbramkową i naprawdę chce się pozbyć bardzo uciążliwego trądziku to polecam.
bejbe
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2010, o 00:16

Re: sposób na piekną cere

Post autor: bejbe »

Hejka, ja uzywam Epiduo ogólnie moja cera wygląda dużo lepiej, to jest kilka porad jakie dostalam od swojego dermatologa

na początku robić przerwę 4dni i z czasem jeśli zauważa się mniejsze zaczerwienienie zmniejszać ten okres przerwy do 3dni potem do 2 i jeśli będzie ok stosować go codziennie

przed zastosowaniem leku trzeba umyć buzię, odczekać 30min i dopiero nałożyć krem, jeśli krem bardzo podrażnia skórę to po użyciu kiedy się wchłonie trzeba zastosować krem nawilżający

ilość kremu to na opuszku palca ziarko grochu, rozdzielic na 5: czoło, policzki, nos i broda

Leczenie tradzika to proces dlugotrwaly wiec sie nie poddawajcie

Mam nadzieje ze te porady wam sie przydadza
ola9003
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013, o 10:24

Re: sposób na piekną cere

Post autor: ola9003 »

Słyszałam że na trądzik może pomóc mezoterapia, bo nawilża skórę twarzy i jest skuteczna. Znalazłam dobre miejsce w Warszawie, w którym można wykonać taki zabieg. carpediempl.eu/pl/component/content/article/36-promocje/1669-daj-skorze-pic

Miałyście mezoterapię, co myślicie o czymś takim?
donka2028
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2013, o 10:15

Re: sposób na piekną cere

Post autor: donka2028 »

Należy bardzo często wziąc pod uwagę problem z trądzikiem po 20 roku życia, który to często dotyka przede wszystkim kobiet. Na własnym problemie polecam tutaj zrobić badania hormonów, wykonuje się je poprzez badanie krwi. W szczególności testosteron, DHEA-S ewentualnie prolaktyna. Jeśli w badaniach zobaczymy, że nie są w normie nalezy udać sie do endokrynologa, bo to wlaśnie w zaburzeniach hormonalnych często znajduje sie przyczynę uciążliwych problemów z cerą
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: sposób na piekną cere

Post autor: affeck »

Wiem, że jestem facetem ale ze skórą też trochę miałem problemów w młodych latach. Generalnie musisz odstawic wszystko co slone: chipsy, paluszki itd., wszystko co słodkie niestety bo to powoduje trądzik + uzywać cetafil i myuślę, że będzie w porzadku. A jak nie to przejść się na wizytę do dermatologa:)
boraska76
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:58

Re: sposób na piekną cere

Post autor: boraska76 »

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej - dodatkowo można wspierać się suplementami na poprawę cery. Mi dietetyk polecił kilka np. olej z wiesiołka czy spiruline i po kilku tygodniach bylo widac poprawe. Wazne by kupywac takie suplementy ze sprawdzonego zrodla a moje to np. zdrowesuplementy.pl
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość