sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

sposób na piekną cere

Post autor: Iwus »

Jak zachować piękną cerę i pozbyć się trądziku.Macie na to jakieś sposoby?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: sposób na piekną cere

Post autor: malwka »

niczego nie wyciskać
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: sposób na piekną cere

Post autor: badger »

2 lata temu mialem z tym problem poszedlem do dermatologa i przepisal mi jakas masc robiona w aptece i tabletki z cynkiem, tradzik zniknal po kilku miesiacach walki jesli nie chcesz isc do lekarza sama mozesz kupic sobie cynk, on bardzo dobrze wplywa na cere
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Feline »

no ale kosmetyki to 1/3 sukcesu. większe znaczenie ma odżywianie
naprawde - moja koleżanka jest wegetarianką, nie je tłusto, zjada codziennie dużo świeżych warzyw i pije ogromne ilości wody mineralnej - ma cudowną cerę, perfekcyjną, bez żadnych niedoskonałości
nie namawiam cię od razu, żebyś zoastała wegetarianką ale pijwodę mineralną i ograniczaj niezdrowe produkty
Aśka
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, o 17:18

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Aśka »

hm Feline ma racje. Ja jestem wege, jem duzo warzyw i tez pije duzo wody Xd od 2 do 4 litrow. Moja cera tez jest bardzo ladna, nie ma zadnych niedoskonlalosci. Po prostu trzeba dobrac odpowiednio kosmtyki oraz nie jesc wielu tlustych potraw oraz cukrow
Aldrowanda
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2007, o 18:46

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Aldrowanda »

Oj, Asiu, nie przypisuj wszytskiego swojej jak twierdzisz wspaniałej diecie.
Na zdrowy wyglad cery odżywianie ma duzy wpływ, ale na tradzik mniejszy.
Tony warzyw i litry wody na tradzik nie pomoga, tylko porządne masci złuszczajace, antyłojotokowe, najlepiej z cynkiem, które może przepisac dermatolog, lub srodki hormonalne.
Dieta jest wazna, ale cudów niei czyni.
Jynx

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Jynx »

Aldrowanda pisze:Dieta jest wazna, ale cudów niei czyni.
Dieta zwłaszcza witariańska oraz czysta woda duŻo czyni

Aldrowanda
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2007, o 18:46

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Aldrowanda »

"dużo to pojęcie względne, ale trądziku dieta wegetariańska i woda nie usuną (wpywają na ogólnyy wygląd cery - owszem).
trądzikm można leczyć, ale:
+naukowe badania nie udowodniły wpływu odzywiania na trądzki
+istnieją jedynie doniesienia, wcale nie potwierdzone, że pewne substancje (i to na pewno nie mieso) wpływają na nasilenie tradziku np. sub. zawarte w czekoladzie
+woda trądziku nie wyleczy!, (ps.nadmiar wody tez jest szkodliwy)

(pisząc tradzik mam 0czywiście na mysli - tradzik młodzieńczy)
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: sposób na piekną cere

Post autor: hmmtt »

Widzę, że odbywa się tu walka na mity - który słuszniejszy. Czekam na informacje od kogoś kompetentnego. Od siebie dodam, że problemy skórne są sprawą bardzo indywidualną i na każdą osobę różne rzeczy działają.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: tin »

Gadzam się. Mity i nic wiecej. Chcesz konkretnych informacji-idź do dermatologa. Sposób leczenia zalezy od wiluczynników. Tak jak nie ma cudownego antybiotyku na wszytskie choroby, tak nie ma jednego sposobu na tradzik u wszystkich ludzi. Dermatolog pomoze ci dobrac odpowiednie preparaty(a takze DIETE) dla Ciebie i tylko dla Ciebie.
Tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: sposób na piekną cere

Post autor: badger »

mi dermatolog powiedzial zeby razem ze stosowaniem lekow ograniczyc jedzenie rzeczy ostrych np musztarda, pikantny keczup, o miesie nic nie mowil
Aśka
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, o 17:18

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Aśka »

mm a czy ja napisałam że TYLKO dieta czyni cuda ? oczywiscie wiele tez zalezy od rodzaju, tez od rodzaju skory Waszych rodzicow w Waszym wieku. Bo czesto moze to byc w genach. Kosmetyki daja 1/3, deita ( czyli zmiejszenie tluszczow oraz cukrow ) tez 1/3 oraz wlasnie to o czym pisalam tez 1/3 widzisz wszystko sie jakos łaczy. Chyba nie powiesz mi ze wpieprzajac dziennie po 4 czekolady i 4 hamburgery bedziesz mial zdrowa i ładna cere O.o
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: sposób na piekną cere

Post autor: biolga »

Ograniczyć śmieciowe jedzenie, przede wszystkim czekoladę! Można pić bratka- pomaga.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość