Sposób na sprawdzenie czystości mikrobiologicznej powietrza

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
bartoszek
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2017, o 07:10

Sposób na sprawdzenie czystości mikrobiologicznej powietrza

Post autor: bartoszek »

Cześć!

Nie ukrywam że jeżeli chodzi o tematy mikrobiologiczne, to jestem kompletnym laikiem więc w odpowiedziach, proszę o w miarę jasne tłumaczenie procesu (lub dodanie linka do materiałów gdzie mogę o danym zagadnieniu poczytać)

Planuję przerobić starą spiżarnię w starym domu na mini browar (miejsce do ważenia i leżakowania piwa), nie chcę opisywać tu całego procesu ważenia, napiszę tylko że brzeczkę po wygotowaniu należy schłodzić i następnie napowietrzyć, ja ten proces robię przelewając ją z kadzi zaciernej do fermentora (kilkukrotnie) i właśnie. chciałbym aby ten proces przebiegł bez zakażenia brzeczki (na tym etapie zakazić piwo jest dość łatwo) i nie wiem w jaki sposób mogę określić czy powietrze jest na tyle czyste aby było to bezpieczne, wiem że najłatwiej byłoby to po prostu zrobić i zobaczyć. ale szkoda mi piwa

Wiem że podałem bardzo mało informacji na temat samego pomieszczenie (wymiary, wilgotność, temp. itp.) jak i brzeczki (jaka zawartość cukru, jaki drożdże. ) ale nie wiem jakie informacje są potrzebne, więc jak coś dajcie mi znać, postaram się zebrać wszystko co trzeba

Jaki test dałby mi jakikolwiek miarodajny wynik? Jak dany test wykonać? Jaki jest potrzebny sprzęt? Jakie są sposoby na zapewnienie sterylności powietrza w takich komnatach?

Pozdrawiam,
Bartoszek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości