Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
mokia
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:25

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: mokia »

Popijanie wodą posiłków z reguły nie jest korzystne dla organizmu, ponieważ wymywane zostają pewne wartosciowe mikroelementy. Natomiast popijanie posiłkow musującymi mulitiwitaminami jest wskazane jak najbardziej
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: malgosi35 »

mokia pisze:Popijanie wodą posiłków z reguły nie jest korzystne dla organizmu, ponieważ wymywane zostają pewne wartosciowe mikroelementy. Natomiast popijanie posiłkow musującymi mulitiwitaminami jest wskazane jak najbardziej
Ty tak poważnie, w swoich postach, czy ogónie wszędzie sobie żarty stroisz?
knacklady
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 18:46

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: knacklady »

Aniaww pisze:Dodatkowo powinno się pić wodę jednak źródlaną. Wody mineralizowane a szczególnie wysoko mineralizowane mogą nam zaszkodzić, bo jednak sole mineralne też można przedawkować. Szczególnie łatwo fosforany np. Efektem który jako pierwszy z brzegu mi przychodzi do głowy jest tworzenie piasku lub kamieni nerkowych.

Wody wysoko mineralne powinien tak naprawdę przepisywać lekarz, jeżeli mówimy o ilości większej niż powiedzmy szklanka dziennie.
ponoć właśnie źródlana niewiele różni się od kranówki. Wniosek z tego, że najlepiej nisko zmineralizowaną, bowiem składniki mineralne wypłukuje się także wraz z piciem wody.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: fimona »

nie tak dawno w tv byl program o wodzie butelkowanej (nie zaznaczono chyba czy zrodlana czy mineralna). mowa glownie o tym ze taka butelkowana woda nie rozni sie zbytnio od kranowy (czyzby?!) a wydaje sie kupe kasy (bo transport, bo wydobycie, bo opakowanie, bo reklama) kupe enegrii i zanieczyszcza sie srodowisko (bo przeciez plastikowe butleki). co jak co, ale ja zwyklej kranowy prosto z rury pic bym nie chciala. biore pod uwage picie takiej wody przegotowanej - owszem - no ale to mimo wsyztsko nie ten smak.

argumenty przeciw wodom butelkowanym byly dobre, ale nie przekonaly mnie na tyle, zeby jej nie kupowac.

co Wy o tym myslicie?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: yeast »

Mysle, ze to zalezy od jakosci wody w kranie. W takim Wiedniu z kranu leci zrodlana i nikt tu raczej butelkowej nie pija, chyba, ze gdzies idzie pobiegac itp. W Gdansku jakos wody zalezy od dzielnicy, np. w Oliwie jest ok. Natomiast w Warszawie albo w Katowicach to woda z kranu po przegotowaniu nadaje sie do mycia podlogP.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: fimona »

cicho no dzieki bardzo

ale masz racje. zauwazam roznice w smaku wody przegotowanej katowickiej, a tej z mojego stalego miejsca zamieszkania (podkarpacie)
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Dawifd »

sensus5005 pisze:Muszynianka ma np. 135 Mg i 180 Ca (mg/l)
Dzienne spożycie Mg = 300-400 mg
Dzienne spożycie Ca = 800-900 mg

Z tego, co wiem niedobór mikroelementów nie jest dobry. Nadmiar oczywiście też, ale chyba i tak lepiej mieć za dużo, niż za mało? Poza tym wyczytałem gdzieś, że nadmiar mikroelementów (nie wiem których) jest usuwany z organizmu?
Wapń i magnez to makroelementy (potrzebne większe ilości).
Poszukaj coś na temat żelaza, miedzi, manganu - mikroelementy.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: sasanka55 »

wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem są domowe filtry - można zainstalować sobie przy kranie lub, jak ja np. korzystam, kupić taki dzbanek z wymienianymi filtrami, które uzdatniają kranówę. I potem można bezproblemowo zagotować, czy nawet pić bezpośrednio. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba butelek wnosić (mieszkam w bloku bez windy )
misiek35352
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:36

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: misiek35352 »

No własnie jak to jest z ta kranówą bo podobno te filtry zakładane w szafce pod zlewem tez nie do konca sa dobre. moze cos i oczyszczaja, ale czy to jest to co powinno sie pic, tym bardziej ze obieg wody w srodowisku wiadomo jaki jest. Butelka wody nie kosztuje majatku wypijajac nawet codziennie 2x1.5 l za 1,5 czyli 3 PLN x31 dni to niecała stówa a przynajmniej ma sie wiekszą pewność co do składu tego co sie wypija . co myslicie o tych filtrach.?
mst

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: mst »

Od wielu lat (5-6?) piję mineralną w ilościach 4-4,5 litrów dziennie. Kiedyś była to Muszyna (o wysokiej zawartości wapnia), ale odkąd zaczęło mnie boleć gardło od tej wody gazowanej, przestałem i przerzuciłem się na Cisowiankę.

Wapnia w litrze Cisowianki jest 131mg, magnezu 23mg, więc na moje są to rozsądne wartości.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Stalowy »

mst, o ile wiem, najmniejszą wartość wapnia ma chyba żywiec zdrój. Gardło boli prędzej od zawartego w wodzie wapnia aniżeli od CO2
denilson7
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2012, o 11:45

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: denilson7 »

ponoc im więcej, tym lepiej, ale ok 2l dziennie jest OK
_
REKLAMA BEZ ZGODY REDAKCJI
jagodam
Posty: 7
Rejestracja: 5 cze 2014, o 14:34

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: jagodam »

Szczerze powiedziawszy jeszcze nie spotkałam się z sytuacja kiedy nadmiar wody zaszkodził człowiekowi-chyba, że zamierzamy wypijać 10 litrów wody dziennie:) Bardziej szkodliwym jest jej niedobór ale to chyba wiadomo powrzechnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość