Srebrny lis

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Elzbietonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2008, o 11:20

Srebrny lis

Post autor: Elzbietonka »

Czy możliwe jest trzymanie w Polsce legalnie lisa w domu?
Nie chodzi o takiego złapanego w lesie, tylko kupionego na fermie lisów.
Czy trzeba mieć jakieś pozwolenie?
Strasznie mnie to ciekawi i niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Srebrny lis

Post autor: badger »

Jeżeli zwierzę nie widnieje w spisie zwierząt którymi obrót na terenie Polski jest zabroniony to można, trzeba wtedy jeszcze sprawdzić czy nie jest chroniony, jeśli jest trzeba na zwierzaka mieć papiery że pochodzi z legalnego źródła. Nie mam niestety wykazu zwierząt wykluczonych z handlu ale myślę że jak poszperasz w necie to go znajdziesz.
Elzbietonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2008, o 11:20

Re: Srebrny lis

Post autor: Elzbietonka »

badger pisze:Jeżeli zwierzę nie widnieje w spisie zwierząt którymi obrót na terenie Polski jest zabroniony to można
Chyba nie jest zabronione, skoro są fermy srebrnych lisów.
badger pisze:trzeba wtedy jeszcze sprawdzić czy nie jest chroniony, jeśli jest trzeba na zwierzaka mieć papiery że pochodzi z legalnego źródła.
Chroniony też chyba nie jest.
Lisy srebrne z tego co wiem raczej nie występują w Polsce (raczej, bo facetka od przyrody mojej siostry mówiła, że w małych ilościach są gdzieś).

Mój tata mówił, że lisa srebrnego można mieć tak samo jak np. szynszylę, ale się zastanawiam czy aby jakiegoś pozwolenia nie trzeba mieć.

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 18:46 ]
Dobra, już wiem
Nie trzeba mieć pozwolenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości