Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Orchidea »

Mam takie pytanie,które mnie trochę trapi.I może ktoś ma podobną sytuacjęWięc chodzi o to,że na szyji mam ciągle wyczuwalny węzeł chłonny.Nie jest tak duży,że go widać na gołe oko.Tylko czuć go w dotyku.Dwa lata temu jak byłam na USG szyji,to lekarz napisał w opisie i powiedział,że na szyji jest kilka powiększonych węzłów,że są zmienione odczynowo.No ale przecież od 2 lat nie mogą być zmienione odczynowo.Na chwilą dzisiejszą tylko jeden jest mocno wyczuwalny.Mialam już kilka badań,w tym krwi,OB,bo z tym była dłuższa historia,pełna nerwów,a okazało się,że wszystko w porządku.Wiadomo z węzłami nie ma żartów.Tak więc badania są w porządku.No ale mimo wszystko węzły chłonne powinny być niewyczuwalne prawda? Więc nie wiem czy powinnam się martwić czy nie.Kiedyś lekarz powiedział mi,że to pewnie taka uroda tego węzła,że na chudej szyji można je wyczuć.I ,że tak jest w moim przypadku.Martwi mnie to trochę,bo dużo nieprzyjemnych rzeczy się o tym mówiKiedyś często chorowałam.Przeziębienia,anginy.A od niecałego roku nawet przeziebięnia nie miałam.Odpukać.I naprawdę nie wiem czy jest się czym martwićmoże to naprawdę taka po prostu już uroda tego węzła.A jakby było to coś poważniejszego to byłyby inne objawy i badania też złe.

Może ma ktoś podobną sytuację?Może to faktycznie taka uroda już tego węzła i wiele osób tak ma.Więc może nie ma sensu myśleć o tym i szukać sobie jakiś chorób.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Medycyna Lwów »

ale czy ten węzeł jest bolesny czy nie?
w którym miejscu szyi jest wyczuwalny - nad obojczykiem, pod żuchwą, pod bródką? czy się wyraźnie powiększył od jakiegoś czasu?
czy nie ma żadnego przewlekłego stanu zapalnego w jamie ustnej, czyli czy była kontrola u dentysty? czy w morfologii jest prawidłowe WBC, NEU, BASO i EOS? czy przechodziłaś jakieś choroby typu angina, mononukleoza? czy byłaś na coś ostatnio szczepiona?
Moja koleżanka ma podobną sytuację - wyraźnie wyczuwalny, niebolesny, w pakiecie powiększony węzeł z grupy węzłów przyuszniczych, ma to od jakiś 2 lat i wszelka diagnostyka nic nie stwierdziła (nie miała robionej jedynie biopsji węzła) - taki węzeł najprawdopodobniej obrasta łącznotkankową torebką i tak już sobie pozostaje, więc może i podobnie jest u Ciebie, zwłaszcza że jak piszesz masz szczupłą szyję.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Orchidea »

Więc węzeł nie jest bolesny.Gdyby był bolesny to było pewnie lepiej,bo bym wiedziała że jestem chora.Jakiś wirus.

W dzieciństwie często chorowalam,ciągle przeziebienia,angina.A od roku praktycznie nie choruję.Badania robię 2 razy w roku od jakiś 3 lat.Badania względnie są bardzo dobre.Choć parę miesięcy temu morfologia niekorzystnie wyszła (ale to być może była wina laboratorium) doktorka wtedy nastraszyła mnie,że mam anemię,coś tam z białymi kriwnkami,ale kazała mi zrobić badanie za jakiś czas w innym laboratorium i wyniki wyszły dobre.Nie było już anemii itd.

Nie przechodziłam żadnej większej choroby,zęby tez są zdrowe.Nie bylam też na nic ostatnio szczepiona.

Więc ten węzeł jest na szyji jakby obok krtani,podłużny kształt,nie jest bolesny.Od 2 lat wciąż taki sam,raczej się nie powiększa ani też nie zmniejsza.Kiedyś jeden lekarz powiedział,że faktycznie węzeł jest dość wyczuwalny,ale że niektórzy tak mają i też być może dlatego ,że mam chudą szyję,więc łatwiej to wyczuć.

Ja obstaję ,że to pewnie taka budowa.I oby tak było.Bo myslę,że gdyby było coś nie tak to nawet OB byłoby powiększone,choć i ono może być mylne,może byc podwyższone nawet od chorych stawów.No ale u mnie jest ono w porządku.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Medycyna Lwów »

skoro badanie krwi są w normie i resztę rzeczy o które pytałem negujesz to pewnie lekarze maja rację, że taki już Twój urok . Węzeł zapewne otoczył się torebką (kiedyś mógł się powiększyć zwłaszcza że często chorowałaś) i tak już zostało. Skoro się nie zmienia to nie masz się czym dręczyć najwidoczniej.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Orchidea »

Tak generalnie wszystko jest w porządku i to pewnie taka uroda tego węzła Ale z nimi nie ma żartów.Tymbardziej jeśli jest mocno wyczuwalny.Można się trochę zamartwiać.Ale cieszę się,że napisałeś o tej koleżance,która ma pewnie podobną sytuację do mojej.

Zresztą na chudej szyji wszystko da się wyczuć.Pod żuchwą mam kuleczkę,która też mnie przez jakiś czas martwiła.Ale dowiedziałam się przypadkiem,że to pewnie ślinianka.A jak byłam kiedyś u pewnej doktorki,to powiedziała że nic nie czujeA ja potrafiłam sobie to wyczuć.Gdyby od razu powiedziała,że to slinianka albo coś, to sprawa wyglądałaby pewnie inaczej.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: doktorka »

wezly na szyi, podzuchwowe, a nawet podbrodkoe sa zazwyczaj wyczuwalne, wiec nie masz sie w ogole czym martwic, to po 1. po 2 skoro lekarz powiedzial Ci, ze nie musisz sie obawiac to zaufaj jemu, a nie studentom i innym ludziom z forum. po 3 jesli Cie to pocieszy ja mialam taki wezel wyczuwalny bardzo dobrze przez jakies 6 lat, jakies 2 lata temu skapnelam sie, ze juz go nie czuc.

natomiast jesli jest zmieniony w zwiazku z infekcja, to mozna sie przyjrzec migdalkom czy wybrac sie do stomatologa, moze to od zeba sieje.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: Orchidea »

Wiem,wiem,ale zawsze to dobrze usłyszeć,że ktoś ma podobnie-w sensie,że może nie ma się czym martwić.Ja moje tak kontroluję i zwracam na nie uwagę,bo coś 3 lata temu wyszło,że nie tak jest coś ze śledzioną,później mnóstwo badań,nerwów do tego te węzły na szyji,a później po dokładnych badaniach wyszło ,że dzięki Bogu wszystko jest
w porządku .Dlatego mnie ciekawi czy ktoś podobnie ma stale wyczuwalnego węzła.
mille
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2017, o 12:10

Re: Stale wyczuwalny węzeł chłonny

Post autor: mille »

Wykoczyły mi dwa węzły na szyi. Czy wybrac się do lekarza czy poczekać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości