starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

_włóczykij jeszcze Warszawa. Oczywiście jeszcze patrzę ewentualnie na Łódź jeśli wynik z matmy będzie naprawdę dobry. Bo zarówno matmę jak i chemię młodziaki miały trudną.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

Czy w zadaniu o elementy budowy liscia uznają mi odpowiedz naczynia ? Bardzo się stresuje proszę o odpowiedź

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

Które to zadanie w arkusze? Bo to chyba nowa podstawa.
We Wrocławiu też 3 przedmioty. Widziałem na stronie z progami, że chyba dwa lata temu ludzie dostawali sie na stomatologie z biologia od 75% na niektóre uczelnie.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

zadanie 11 stara matura
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

hmmy domyślam sie, że chodzi o punkt a miejsce 1, no cóż na 100% dobrze jest drewno". Występuje miękisz palisadowy i gąbczasty, więc jest to roślina dwuliścienna, która w drewnie ma naczynia. Więc jest to bardzo szczegółowa odpowiedź, ale nie jest merytorycznie niepoprawna. Jest to matura więc wszystko zależy od egzaminatora jak na to popatrzy.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

Ok dziękuję. Ja się zasugerowalam tym ze nie proszą o podanie nazwy tkanki tylko element budowy liscia.

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

no widzisz za dużo kombinowania też nie dobrze, ja jak teraz myślę ile punktów straciłem z jakiś lewych sytuacji to aż mi głupio. Reakcja pomostowa napisałęm ze zachodzi w grzebieniu mitochondrialnym - no ale tak mialem podane od egzaminatora, a w szkole tego nie miałem bo jestem po humanie. Kurde czytałem o jakiś łańcuchach detrytusowych przed matura i nie wiedziałem co to są okrzemki, napisałem najpierw ze to producenci, a pozniej skreslilem w innym poleceniu prawda falsz jednego nie zaznaczylem i zostawilem sobie na koniec i zapomnialem o tym zadaniu Niefajnie, no ale tak jak mówię to moja pierwsza matura z biol roz wszystko czegoś uczy.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

Ja tak samo jestem załamana swoimi głupimi odpowiedziami ze stresu i pośpiechu np z tym biel mem wtórnym zaznaczyła prawda a myślałam o pierwotnym.

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

co tam dansedanse555 w zyciu robisz? i co po maturze?
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

Jestem 94, w tym roku pisałam pierwszy raz chemię, 3 raz biologie. Chciałam iść na stomatologię. Pracowałam, byłam w Anglii, uczyłam się bardzo dużo a i tak chemia to porażka
cudanakiju
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:25

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: cudanakiju »

jak ja jestem 91 rocznik to co powinnam się starać o udogodnienia na maturze z racji wieku albo o emeryturę .

Rocznik nie ważny jaki to ma .
Po prostu wchodzisz , piszesz , oddajesz , sprawdzasz i wychodzisz . Koniec tematu . Umiesz nie umiesz uczysz się dalej
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: AnnaWP »

decadence555 pisze:Czy w zadaniu o elementy budowy liscia uznają mi odpowiedz naczynia ? Bardzo się stresuje proszę o odpowiedź

Tak, powinni uznać.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: decadence555 »

A jak myślicie uznają mi odpowoedz w zdaniu 21o pytanie o narząd napisałam jelito cienkie bo tam działa trypsyna I umożliwia przekształcenie chymotrypsynogenu? ?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość