starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

ameba11 pisze:madeline_l ,z biologii czy chemii, ile punktów ci doliczą?
chemia. zmiana wyniku z 88% na 92%. i pomyśleć że gdybym nie złożyła wniosku o wgląd to nikt nigdy by tego juz nie zweryfikowal

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Lika »

Rocznik 94

Ja zaczynam od października II rok farmacji, dalej nie wiem co robić. Ciągle mi ten lek chodzi po głowie, mimo, że farmacja mi się w jakimś tam sensie podoba. Dobija mnie, to że moi znajomi będą już kończyć a ja może dopiero zacznę, że dwa lata farmy psu w budę (trochę inaczej to brzmi, ale ciii). Nie wiem totalnie co robić, czy ciągnąć tę farmację i po niej próbować, czy spróbować teraz, czy już nie próbować.
Wyniki 77 biol
80 chemia

Problem jest to, że mogę sobie pozwolić tylko na jedną uczelnię w kraju - WUM, a tu od przyszłego roku matma rozszerzona wchodzi.
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Arkadiopol »

Ja jestem rocznik 93 i dopiero będę zaczynał lekarski
Musisz zadać sobie jedno ważne pytanie. Czy widzisz siebie po farmacji za ladą w aptece do emerytury? Chyba że trafi Ci się coś lepszego. A w takim razie trzeba by od II roku działać naukowo i zbierać punkty czy co tam macie na farmacji.
Wg mnie nie ma sensu kończyć farmację i zaczynać lek. Nie będzie Ci się już tak chciało po studiach zaczynać coś nowego.
Na stacjo WUM chyba trochę mało punktów jednak Trcohę kiepsko że tylko jedna uczelnia. Ale zawsze warto próbować mimo wszystko. Tylko punktów musiałabyś natrzaskać dużo na poprawce żeby WUM stacjo pykło
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Lika »

Arkadiopol, zdaję sobie z tego doskonale sprawę, że mało punktów na WUM stacjo, i że musiałabym ich teraz od cholery zdobyć.
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Arkadiopol »

Lika pisze:Arkadiopol, zdaję sobie z tego doskonale sprawę, że mało punktów na WUM stacjo, i że musiałabym ich teraz od cholery zdobyć.
Ja na Twoim miejscu został bym na farmacji i cisnać do matury, korki jakieś brać itp. Bo jeśli farma Ci w miarę odpowiada, to szkoda rzucać te studia.
Możesz też połączyć drugi rok z nauką do matury, kwestia organizacji czasu. Da się, uwierz.
Tylko właśnie z WUM może być ciężko. Ja bym spróbował jeszcze raz, a jakby się nie udało to bym odpuścił i został na farmie, jeśli tylko WUM wchodzi w rachubę. Bo myślę, że jeśli się przyłożysz to dostałabyś się na lek, niekoniecznie na WUM, ale zawsze.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

A może urlop dziekanski na rok?

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Lika »

Nie no, na farmacji zostaję na pewno i z niej próbuję. Tylko nie wiem czy mam siłę na jeszcze jedną próbę.
Awatar użytkownika
justkaja
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2015, o 17:15

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: justkaja »

hej hej
ja jestem rocznik 95. Przesiedziałam rok w domu i poświęciłam go na naukę. Wynik z zeszłego roku poprawiłam,ale na lekarski to ciągle mało. Po wynikach byłam strasznie wkurzona. Spodziewałam się o wiele lepszych rezultatów po takiej ciężkiej harówce Strasznie mnie korci ,żeby jeszcze raz podchodzić do matury i dać sobie jeszcze jedną szansę. W tym roku chciałabym pójść na położnictwo na WUMie,albo jakąś biologię /biotechnologię na UW. O ile sie oczywiście dostanę.
Ktoś z was kiedyś próbował oglądać swoje prace w siedzibie OKE? Ja chce zobaczyć swoją z biologii, w poniedziałek wysłałam wniosek i czekam na odzew
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: ameba11 »

justkaja, tez jestem 95, myślę ze warto wysłać wniosek o wgląd do matury, w zeszłym roku pomyślałam ze to i tak nic nie da i nie wysłałam, ale jak czytam komentarze osób którym np. nie policzono pkt i nagle maja np. o 4% więcej, to uznałam że warto, nawet tylko po to żeby zobaczyć jak oni to oceniają A jeśli pójdziesz np. na położnictwo to będziesz chciała je skończyć czy tylko przezimować?
Awatar użytkownika
justkaja
Posty: 16
Rejestracja: 8 lip 2015, o 17:15

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: justkaja »

Właśnie bardzo mnie ciekawi jak niektóre rzeczy zostały ocenione. Z egzaminu wyszłam bardzo zadowolona, byłam przekonana ze poszło mi świetnie.no niestety się myliłam
Co do położnictwa, to zobaczymy. Jest to taki plan awaryjny i wszystko zależy od tego czy mi się spodobają te studia czy nie. Jak nie, to będę uciekać i znowu zakuwać w domu. Jak będzie spoko to i tak bym chciała podejść jeszcze raz do matury, a wtedy to zobaczymy Będę walczyć o marzenia i tak łatwo się nie poddam
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Argentum »

A do kiedy można składać ten wniosek? Ciul, może ja bym złożył na biologię, choćby po to, żeby ich trochę postraszyć huehe.
vviki
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 08:22

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: vviki »

Położnictwo ciężki kierunek. Właśnie je kończę, ale chciałam poprawiać maturę na 1 roku i nie miałam w ogóle czasu na naukę chociaż może tylko na mojej uczelni był taki zapierdziel.
magdaklaudia
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2014, o 18:13

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: magdaklaudia »

Argentum pisze:A do kiedy można składać ten wniosek? Ciul, może ja bym złożył na biologię, choćby po to, żeby ich trochę postraszyć huehe.

Prace są przechowywane 6 miesięcy, więc lepiej się z tym pospieszyć bo dużo ludzi składa podania. Ja wysłałam swoje dzień po wynikach i wgląd mam 13 lipca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość