starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Nocardia
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 17:12

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Nocardia »

Ja nigdy nie korzystałam z biologii Wiśniewskiego, nawet jej nie znałam. Ale moja koleżanka chodziła na korki z biologii i tam właśnie babeczka kazała jej się opierać na tej książce bo schematy są podobno bardzo dobre i ogólnie jest bardzo zrozumiale napisana. Jak do tej pory tylko się w nią zaopatrzyłam, bez bardziej szczegółowego zagłębiania ale wydaje się być całkiem dobrą pozycją
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A są wśród Was osoby, z rocznika 91 i niżej pchające się na lek?
Awatar użytkownika
-Marlena-
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2015, o 14:39

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: -Marlena- »

Ja jestem 90 I się pcham
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Bumkot »

ale teraz to już tak na serio ktoś coś zaczął powtarzać? XD
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A Ty Bumkocie, to który rocznik i która poprawa?
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

ja to tak zacznę sobie we wrześniu coś powtarzać jak zobacze, że nawet na październikowe telefony nie ma szans gdyby znalazł się ktoś chętny na wspólne powtórki do biologii to byłoby miło z chemii jestem w końcu zadowolona to dam sobie spokój.

Awatar użytkownika
-Marlena-
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2015, o 14:39

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: -Marlena- »

Ja zaczęłam na serio Ale w sumie to nie są powtórki, tylko od początku lecenie z koksem. Nauka na pewno nie od zera, ale mam duże braki. W tym roku pisałam maturę, ale nie zdążyłam przerobić całego materiału. Zwłaszcza z chemii mam duże zaległości. Na razie idzie mi bardzo mozolnie.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Bumkot »

_w&#x142&#xF3czykij pisze:A Ty Bumkocie, to który rocznik i która poprawa?
ja rocznik 95, poprawiam drugi raz biole i pierwszy raz chemie
bs69
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:44

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: bs69 »

Ja jestem rocznik 92 i również się pcham. Jedne studia (+praca) za mną, a teraz rzuciłem to wszystko, siedzę i mocno pracuję nad tym, by w przyszłym maju wynik był, powiedzmy, zadowalający. Ale wiadomo jak to jest
informatyczka
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2015, o 17:56

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: informatyczka »

Cześć dzieciaczki. Rocznik (omójborze) 89 się melduje! Postanowiłam w końcu (po tylu latach!) zawalczyć o marzenia. Skończyłam jedne studia, teraz kończę kolejne ale nadal czuję że to nie to. Mam rodzinę, własną firmę, kredyt na mieszkanie i co za tym idzie mało czasu, ale uznałam że to ostatni dzwonek żeby w końcu podjąć wyzwanie. W tym roku chcę przygotować się do matury z biologii i matematyki. Jeśli się uda to za rok powalczę z chemią. Jeśli nie, cóż, nic nie tracę a w końcu pozbędę się wyrzutów sumienia.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

czym się przejmujesz gdybym miała rodzinę w tym wieku i już własną firmę.toż ty młodzik.
bs69
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:44

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: bs69 »

informatyczka pisze:Cześć dzieciaczki. Rocznik (omójborze) 89 się melduje! Postanowiłam w końcu (po tylu latach!) zawalczyć o marzenia. Skończyłam jedne studia, teraz kończę kolejne ale nadal czuję że to nie to. Mam rodzinę, własną firmę, kredyt na mieszkanie i co za tym idzie mało czasu, ale uznałam że to ostatni dzwonek żeby w końcu podjąć wyzwanie. W tym roku chcę przygotować się do matury z biologii i matematyki. Jeśli się uda to za rok powalczę z chemią. Jeśli nie, cóż, nic nie tracę a w końcu pozbędę się wyrzutów sumienia.
Rewelacyjna postawa. Uważam, że o to właśnie w życiu chodzi, by zawalczyć o siebie, wyznaczyć cel i do niego dążyć, a potem cieszyć się z sukcesu lub uczyć na porażce i iść dalej. Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
-Marlena-
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2015, o 14:39

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: -Marlena- »

informatyczka pisze:Cześć dzieciaczki.
Czuję się obrażona

Czy jest może ktoś ze Szczecina? Albo z województwa (Zachodniopomorskiego) i przyjeżdża czasem do Książnicy Pomorskiej?
Ja bym się chętnie umówiła na naukę na żywo. Ktoś reflektuje?
Jak nie teraz, to od września/ października.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości