STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Czy warto studiować neurobiologię, czy po ukończeniu studiów znajdę dobrze płatną pracę, które uczelnie pozwalają na studiowanie neurobiologii? Więcej pytań, odpowiedzi i dyskusji na forum.
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: pełzatka »

WITAM!
Czy są chetni na kierunek neurobiologia na Uniwersytet Jagielloński w tym roku?
Jeżeli tak, to napiszcie jakie przedmioty zdawaliście na maturze, czy jest to wasz cel(neurobiologia) czy tylko rezerwa, od jak dawna myślicie o tych studiach etc
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony 12 cze 2009, o 09:36 przez pełzatka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: formica »

JA bardzo bardzo bardzo chciałam, ale nie bardzo wiem co mogłabym po tym robić. Kierunek nowy w Polsce więc trochę się boję zaryzykować i wybieram się ostatecznie na medycynę, choć wcale nie jestem do tego przekonana. Miałam składać na neurobiologię rezerwowo, ale w końcu nie składam, żeby się znów nie zastanawiać co wybrać
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: Dober »

Neurobiologia to chyba idealny dla mnie kierunek do studiowania. Łączy moje zainteresowania biologiczne, chemiczne, związane z funkcjonowania mózgu, różnymi jego aspektami, sen, hipnoza, wpływ różnych substancji. Więc moim drugim wymarzonym kierunkiem, z którym wiąże jednak jakieś poważne plany i na który będę składać papiery jest neurobiologia UJ-owską. Zdawałem biol(R), chem(R) i fiz(R) a polski i ang. na podstawie. Zainteresowania wśród ludzi tym kierunkiem nie widzę dużego, ale martwi mnie tylko 30 miejsc na roku.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: lexie »

Ja również startuje - niby rezerwowo bo priorytetem jest medycyna ale pewnie i tak wyląduje na neuro. Mam 83% z chemii, biologie poprawiałam (mam 67%, nie wiem na ile poprawiłam), 98% z podstawowego angielskiego i 87% z podstawowego polskiego)
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: Litawor »

lexie, widzę, że jesteś użytkownikiem nadia z forum neurobiologii UJ A co po medycynie, jeśli się dostaniesz? Psychiatria? Neurologia?

formica, po neurobiologii nic poza pracą naukową raczej robić nie można. Ewentualnie uczyć biologii w szkole. Ale wydaje mi się, że badań na świecie prowadzi się w tej szerokiej dziedzinie tyle, że nie ma co się obawiać, że dla nas coś się nie znajdzie.

Ja na neurobiologię będę w tym roku zdawał i jeśli się dostanę, to jest bardzo prawdopodobne, że się zdecyduję. Kierunek od razu wpadł mi w oko, kiedy pierwszy raz o nim przeczytałem, czyli rok temu we wrześniu, ale dopiero 3-4 miesiące temu zacząłem bardzo poważnie myśleć o jego studiowaniu. Alternatywą jest dla mnie farmacja i jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem.

Zdawałem rozszerzone: biologię, chemię, angielski oraz podstawowy polski.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: lexie »

Zgadza sie, to ja) A po medycynie.chirurgiaP I to nie neuro, a kardio) Po prostu po medycynie, neurobiologia to jedyny kierunek który jeszcze w miare mnie interesuje, a poza tym ma ciekawe przedmioty juz od pierwszego semestru. Na biologii jest botanika której nie cierpie, na biotechnologii matematyka tak więc drogą eliminacji wypadło na neurobiologię. Przewiduje że to tak czy inaczej kierunek na jeden rok, ale na medycyne nie dostałam się juz w zeszłym roku i w tym niestety musze już coś wybrać, chociaż marzenie o medycynie nadal będę próbowała spełnić.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: formica »

Litawor pisze:formica, po neurobiologii nic poza pracą naukową raczej robić nie można. Ewentualnie uczyć biologii w szkole. Ale wydaje mi się, że badań na świecie prowadzi się w tej szerokiej dziedzinie tyle, że nie ma co się obawiać, że dla nas coś się nie znajdzie.
Też tak myślałam. Czasem nawet mnie ciągnie w stronę takiej właśnie naukowej pracy, ale nie jestem do tego przekonana. Jej do niczego nie jestem przekonana a już najbardziej nie jestem pewna medycyny (jedyny kierunek na który złożyłam). Za dużo zainteresować Za mało Nie wiedziałam, że wybór studiów jest taki trudny.
Neurobiologia jest zdecydowanie super. Biologia też mi się podoba(ale na nauczyciela to ja się nie nadaję!). Lekarzem chciałam być kiedyś i tak chyba zostanie.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: sasanka55 »

ja też startuję. Podobnie złożyłam tylko na medycynę i neurobiologię i teraz z niecierpliwością zaklinam progi ale niestety kiepsko poszedł mi polski, więc chyba już prędzej dostanę się na medycynę (mam nadzieję że w ogóle )

[ Dodano: |1 Lip 2009|, o 12:57 ]
kierunek bardzo mi się podoba, wydaje się być niezwykle ciekawy i przyjemny do studiowania (choć podobno wcale nie łatwiejszy niż medycyna), tylko właśnie gdy ktoś pyta mnie, co zamierzam po nim robić, mam problemy z konkretną odpowiedzią zazwyczaj poplątane dywagacje kończę słowami W ciągu 5 lat nauki neurologiczne pomkną do przodu, więc liczę na poszerzenie możliwości
Agniś
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009, o 12:31

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: Agniś »

Już są wyniki Kto się dostał?
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: sasanka55 »

ja jestem :)
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: formica »

sasanka55, jaki próg? ja o prawda nie składałam, ale kiedyś bardzo chciałam i ciekawa jestem czy bym się dostała Gratuluję!
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: Litawor »

Ja też się dostałem. Ostatnia osoba z przyjętych miała wynik 77,47 (na 100).

sasanka55, ten wynik to średnia ważona. Informacje, jak go obliczyć, są na stronie rekrutacji.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: STARTUJĘ NA NEUROBIOLOGIĘ na UJ (r.2009)

Post autor: sasanka55 »

przede wszystkim nie mam pojęcia na jakiej zasadzie oni liczyli mi punkty bo napisali, że mam 75,62 co daje mi 35 miejsce. Także namieszali, bo jak sobie z ich przepisem obliczałam, to mi wychodziło 523 dzięęki

[ Dodano: |14 Lip 2009|, o 13:53 ]
ok, nie uwzględniłam średniej, dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość