staż a działalność gospodarcza

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
martynaa93
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2012, o 19:32

staż a działalność gospodarcza

Post autor: martynaa93 »

Witam! W tym roku rozpoczynam studia zaoczne. Chcialam zalozyc dzialalnosc gospodarcza ale mam mozliwosc odrobienia stazu juz na pierwszym roku. Czy ta dzialalnosc nie bedzie prawnie przeszkadzac w odrobieniu stazu? Czy moze wymagane jest bym byla zarejestrowana w Powiatowym Urzedzie Pracy jako os.bezrobotna? Orientujecie sie
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: staż a działalność gospodarcza

Post autor: MedChem »

Jeżeli chodzi Ci o staż na który wysyła Urząd Pracy, czyli ten zazwyczaj półroczny z niską stawką, to żeby na taki staż się dostać trzeba być bezrobotnym, zarejestrowanym w UP. Podpisuje się umowę, że będzie się pracowało te np. 6 miesięcy, a za złamanie umowy płaci się karę.

Najlepiej zadzwoń sobie do UP i dowiedz się dokładnie jak to jest w twoim przypadku.
martynaa93
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2012, o 19:32

Re: staż a działalność gospodarcza

Post autor: martynaa93 »

"Jeżeli chodzi Ci o staż na który wysyła Urząd Pracy, czyli ten zazwyczaj półroczny z niską stawką, to żeby na taki staż się dostać trzeba być bezrobotnym, zarejestrowanym w UP. Podpisuje się umowę, że będzie się pracowało te np. 6 miesięcy, a za złamanie umowy płaci się karę."

Jestem zielona w temacie.Moge Cie prosic o takie podstawowe objasnienie jak to jest ze stazem? czy moglbys/moglabys powiedziec mi jakie sa mozliwosci odrobienia stazu jesli nie tylko przez Urzad Pracy?
Myslalam ze to jedyna mozliwosc. Co najgorsze slyszalam ze odrabia sie staz przez to nieszczesne pol roku (a wymagane jest 2lata) a pozniej nie ma na nas pieniedzy w UP i musimy czekac ok roku siedzac bezczynnie na kolejna propozycje polrocznego stazu. i tak w kolko a nalezy odrobic te 2 lata szybko bo przed 25 r zycia Popraw mnie jesli zle mysle?
Wypowiedzcie sie forumowicze jesli cos nie cos wiecie)
globus
Posty: 7
Rejestracja: 1 sie 2013, o 07:17

Re: staż a działalność gospodarcza

Post autor: globus »

A kto Ci powiedział, że wymagany jest dwuletni staż? Ja się z taką sytuacją jeszcze nie spotkałem. Co do własnej działalności gospodarczej to zakładając ją tracisz szanse na staż z UP, po prostu wtedy nie jesteś już bezrobotna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości