Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: sparky »

W wakacje postanowiłem zrzucić parę kilo stosując odpowiednią dietę i biegając. Po około 2 miesiącach biegania (zacząłem od lipca ) zaczęła boleć mnie noga miej więcej od stopy w górę: ścięgno Achillesa i towarzyszące mu mięśnie. Mogę chodzić,ale krótko po jakimś czasie odczuwam dotkliwy ból. Byłem u lekarze dostałem Ketonal do smarowania i jakis przeciwzapalny 2x dziennie. Bardzo chciałbym wyleczyć to do końca wakacji , ale nie jestem pewien czy mi się to uda, może macie jakieś sposoby skuteczną kurację ?Dodam jeszcze , masuje nogi jak szalony , czy to dobrze , uciskam bandażem. Jest jeszcze jedna może istotna sprawa wraz z tą dieta ograniczyłem picie mleka ( wpływ wapnia wapnia ? ) i innym jeszcze pokarmów, co więc jeść ?. Proszę pomóżcie.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: Pablo »

sparky pisze:W wakacje postanowiłem zrzucić parę kilo stosując odpowiednią dietę i biegając. Po około 2 miesiącach biegania (zacząłem od lipca ) zaczęła boleć mnie noga miej więcej od stopy w górę: ścięgno Achillesa i towarzyszące mu mięśnie.
A rozgrzewki robiłeś dokładnie i solidnie? bo po opisie sądzę, że w ogóle ich nie było.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: sparky »

, Niestety nie było ich w ogóle , mój błąd
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: Pablo »

sparky pisze: , Niestety nie było ich w ogóle , mój błąd
To o czym my to rozmawiamy, takie są skutki nie robienia rozgrzewkę, przestroga dla innych przy okazji.

Jeśli lekarz Ci kazał tak to rób tak, ale pewnie wszystko wróci do normy po długim odpoczynku.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: sparky »

Racja , już jest zdecydowanie lepiej , cenna przestroga dla innych
Augustina
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2017, o 10:12

Re: Stłuczenie/Nadwyrężenie ścięgna Achillesa i mięśni

Post autor: Augustina »

Miałam zapalenie ścięgna Achillesa i ni mi nie pomagała, też stosowałam maść ketonal ale to uśmierzało ból na chwilę. Lekarz mi polecił terapię falą uderzeniową w gabinecie rehabilitacji i to faktycznie podziałało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości