stoma w Bydzi

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Roksolana
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:35

stoma w Bydzi

Post autor: Roksolana »

Czy są jakieś informacje o otwarciu stomy w Bydzi? doszły mnie słuchy, że w tym roku tzn. 2014/15. ktoś może potwierdzić tą informację?
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: stoma w Bydzi

Post autor: rozekkwidzyn »

Nikt teraz nie jest w stanie tego potwierdzić. Budynek już jest, t teraz będą pisać do min zdrowia o ok 30.000.000 PLN. Szukają kadry naukowej. Jeśli chodzi o 2014/15 to jestem bardzo sceptyczny. Ale jeśli się uda to będą tu najlepsze warunki sprzętowe w Polsce. Oficjalnie niby jest ze 2014 ale nie takie rzeczy cm obiecywał

Awatar użytkownika
Roksolana
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:35

Re: stoma w Bydzi

Post autor: Roksolana »

Czyli oficjalnie niby gdzie? Tylko gdybają czy cos ktoś ogłosił?
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: stoma w Bydzi

Post autor: szska »

Ja tam słyszałam, że muszą otworzyć w przyszłym roku bo taki dostali warunek, inaczej mają odebrać im budynki. Ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
Roksolana
Posty: 215
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:35

Re: stoma w Bydzi

Post autor: Roksolana »

Ten artykuł już czytałam, ale nic tam nie ma o otwarciu. Dzwoniłam dzisiaj do działu rekrutacji i powiedziała, że w 2014/2015 na pewno nie
Nalia_5
Posty: 9
Rejestracja: 2 paź 2013, o 20:19

Re: stoma w Bydzi

Post autor: Nalia_5 »

Gdzieś na stronie gazety pomorskiej albo expressu był taki taki artykuł o przekazaniu tych budynków pod stomę i była wypowiedź rzecznika CM czy kogoś takiego, że większość kadry już mają i planują otwarcie właśnie już w 2014. Trzeba poczekać na te różne uchwały senatu itp., pewnie dopiero za kilka miesięcy będzie ostatecznie wiadomo.
cubalibra
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 17:48

Re: stoma w Bydzi

Post autor: cubalibra »

chyba zdążą, ktoś się wybiera?
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: stoma w Bydzi

Post autor: cyjanowodor93 »

o kurczątko, Yea!
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: stoma w Bydzi

Post autor: Piotrr »

chyba nie w tym roku. rekrutacja 2014/15 nie ma ani sladu o stomie
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: stoma w Bydzi

Post autor: ryniofit8000 »

Mam nadzieję, że zdążą na rekrutację 2015/2016
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: stoma w Bydzi

Post autor: cyjanowodor93 »

W rekrutacji 2014/2015 nie ma optyki okulistycznej, mimo to chyba będzie nabór skoro taki kierunek powstał. Myślicie,że jest jeszcze szansa na stome ?

rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: stoma w Bydzi

Post autor: rozekkwidzyn »

Nie ma opcji. Budynek na Dworcowej jest nieruszony, Uczelnia nie uzyskała jeszcze dofinansowania- gdyby było inaczej, na pewno by się pochwaliła Z resztą rozmawiałem niedawno z jednym z asystentów na katedrze anatomii- powiedział że w ogóle nie ma opcji w najbliższej rekrutacji.
Sam remont budynku oceniam na +/- rok bo to jest jak Hogwart.
Ogromny, bardzo zdobny zabytkowy budynek, z 3 dziedzińcami wewnętrznymi, polecam obczaić na satelicie A gdzie jeszcze to wyposażyć w specjalistyczny sprzęt. Niby 1 rok się pokrywa z lekarskim a i 2 w miarę też- ale nie dostaną akredytacji jeśli nie zrobią totalnie nic specjalistycznego w dziedzinie stomatologii.
Sory za defetyzm- ale lepiej tak niż jak ktoś ma sobie robić nadzieję ^^
Tak offtopowo: W Bydzi na UTP kiedyś mieli otwierać weterynarię, już nawet rekrutacja elektroniczna ruszyła i w ostatnim momencie okazało się że ministerstwo jednak nie da kasy. Taka sytuacja.
Tu jest prawie że pewność że ministerstwo tę kasę da- skoro jest wola Uczelni, jest miejski budynek i chęć zwiększenia ilości stomatologów. Ale pytanie kiedy się to da zrobić. CM UMK niestety nie jest uczelnią szczególnie dynamiczną, jej młyny mielą bardzo wolno- oddanie nowej anatomii opóźniło się o rok (ale faktycznie rewelacja jest), budowa trzeciego akademika też się opóźni o CO NAJMNIEJ rok- bo nie wiadomo czy i tak się wyrobią.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: stoma w Bydzi

Post autor: czornydanio90 »

rozekkwidzyn pisze:budowa trzeciego akademika też się opóźni o CO NAJMNIEJ rok- bo nie wiadomo czy i tak się wyrobią.
Trzeci akademik jest tylko dla ED - primo
a po primo-optimo budowa tego akademika się przeciąga bo firma, który go robiła padła
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości