Stomatologia jak to jest ??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Stomatologia jak to jest ??

Post autor: rubisco;) »

Witam jestem nowym bywalcem na tym ciekawym forum i mam pytanie do osób zainteresowanych stomatologia
moze jest tu ktos kto wie na ten temat wiecej i podzieli sie swoimi refleksjami z osobami ktore sa ainteresowane a nie bardzo maja o kim z tym pogadac . jak wygada prawdziwe studiowanie stomatologii ?

bo teoria i wiadomosci na strnkach UM sa niczym w porownaniu z kilkoma konkretnymi zdaniami milej osobki ktora wie jak to wyglada w rzeczywistosci:)

Czy tylko w Poznaniu studia stomatologiczne trwaja 5 lat a nie 6 ?
Czy dwa ostatnie lata daja specjalizacje np. stomatologia dziecieca czy trzeba poswiecic kolejne lata aby ja zrobic
zapraszam wszystkich zainteresowanych zabkami
moze znajda sie tac y
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: ziomalka »

jasne,ze są ja sama w tym roq bede starała sie o przyjęcie na AM właśnie na stomatologie, wiec nie jesteś sama, jesli chodzi o samo trwanie tych studiów, wszędzie bez wyjątku są one 5-letnie, pierwsze 2 lata niczym w zasadzie sie nie różnią od zwyczajnen medycyny, natomiast dopiero na 3 roku zaczynaja sie bardziej specjalistyczne dziedziny

pozdrawiam i zycze powodzenia
rubisco;)

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: rubisco;) »

ja mam jeszcze rok na przemyslenie wszystkiego.bo trzeba sie wykazac determinacją .

i zastanowic sie jak to zrobic zeby chociaz na minimum zdac fizyke i mieckilkanascie pkt a nie jest ona taka prosta na rozszerzonym przy dobrze zdanej biol i chem wystarczy ////

bardzo podoba mi sie Poznan ale tam trzeba byc chyba olimpijczykiem i miec jeden przedmiot z glowy bo konkurencja jest ogromna

ale zauwazylam ze malo konkretow na te tematy a ja nie chcem sie rozczarowac albo wyleciec juz w pierwszym roku (a jestem swiadoma ze trzeba duzo pracy wlozyc ///) .jak w ogole sie dostane :P
niektorzy doswiadczeni pisuja ze ludzi po 3 razy skladaja papiery na UM .
i coz zrobic .
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: ziomalka »

najważniejsze, zebyś wiedziała czego chcesz, masz rok na bliższe zapoznanie soe z tematyka, poytaj studentów stomy, pobuszuj po forach internetowych i chłoń jak najwięcej informacji na temat tego kiernku i jak bedziesz juz absolutnie przekonana, co w zyciu chcesz robić, staraj sie to wprowadzić w życie powiodzenia w wyborze studiów pozdrawiam
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: rubisco;) »

bardzo slicznie dziekuje i wzajemnie powodzenia !
licze ze Ty tez dasz znac jak wygladaja studia juz od nowego roku studenckiego .
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: ziomalka »

oby tak było a zapewne napisze, jak te studia wyglądająod środka
3maj sie
Sylwia

Stomatologia

Post autor: Sylwia »

:)

Jestem studentką 3 roku stomatologii AM w Warszawie.
To prawda, pierwsze 2 lata mają te same przedmioty co lekarski plus swoje przedmioty.
Aczkolwiek studia są w trakcie reformy i zmienia się na nich wszystko. Reformą są objęte
aktualny 1 rok i i roczniki co będą iść za nim. Ja jestem jeszcze ze starego systemu.
Nowe roczniki mają znacznie zmniejszony materiał.
Studia są cięŻkie. Brak jest czasu na swoje Życie.
JeŻeli ktoś potrzebowałby więcej informacji na ten temat to niech pisze.

Pozdrawiam :yahoo:
janka

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: janka »

Wiem Że zbaczam nieco z tematu, ale czy mógły ktoś wypowiedzieć się na podobny temat, czyli jak jest na lekarskim? (tak od środka)
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: Gosiaczek »

a jak to jest na stomatologii we Wrocławiu? Jakie mają wymagania może ktos właśnie przechodzi przez sito tzn w tym roku złożył podanie
Bardzo prosze napiszcie coś na ten temat
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: rubisco;) »

ja mam problem azeby skontaktować sie z chetnymi na stome albo juz studiujacymi ale mile osóbki sie znalazły . ja tez mam najblizej do Wrocka jednak papierów tam nie złoze na nic jakos nie jestem przekonana do uczciwosci tej uczelni A Ty juz jesteś zdecydowana na stome i co sie do tego przyczyniło ? Pozdrawiam
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: anusia271 »

ja powiem tak chociaz od razu zastrzegam ze nie studiuje medycyny ale moja wspolokatorka jest na 3 roku ( wlasiwie to juz na 4:)) i powiem tylko tyle ze strasznie duzo rycia i prawie wogole zycia osobistego nie ma:-|
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: Gosiaczek »

Młodośc ma się tylko jedną i trzeba z niej korzystać a takie ciągłe rycie może doprowadzić do choroby psychicznej. Dużo studentów AMwariuje i nie wytrzymuje tempa
Heh ale z drugiej strony na kązdym kierunku trzeba się uczyć niezaleznie od uczelni w końcu nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe.
mk18

Re: Stomatologia jak to jest ??

Post autor: mk18 »

hejka, jestem juŻ teraz w 3 klasie LO i zamierzam studiowac na lekarskim albo lekarsko-dent w poznaniu, bydgoszczylub wa-wie. mam znajomego nauczyciela akademickiego i według niego powinnam wybrać stomatologie lub ewentualnie farmacja, Żaden lekarski. po stomie moŻesz szybciej otworzyć gabinet, a po lekarskim musisz sporo najpier w szpitalu przepracować. i pod względami finansowymi stoma i farmacja sa ponoć lepsze. musisz być naprawde dobrym lekarzem, np chirurgiem lud ortopedą Żeby cię doceniono.
tak tylko chciałam sie tym podzielić z wami :yahoo: :yahoo: :shock:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości