Stomatologia na UMŁ z zagranicy- są szanse?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lilia21
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2015, o 19:40

Stomatologia na UMŁ z zagranicy- są szanse?

Post autor: lilia21 »

Witam wszystkich! Jestem uczennicą w szkole średniej na Wyspach i myślę o powrocie do Łodzi na studia, a konkretnie stomatologię.

Ponieważ posiadam obywatelstwo polskie, nie mogę aplikować jako uczeń zagraniczny, lecz podobno z maturą zagraniczną muszę robić dodatkowe egzaminy, z biologii, chemii, fizyki i matematyki. Czy to prawda? Obawiam się, że mogę nie zdać testów w języku, w którym nie uczyłam się tych przedmiotów.

Czy tak wygląda ten proces? Czy jest może ktoś, kto był w podobnej sytuacji i dostał się na UMŁ? Czy mam szansę?

Pozdrawiam
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Stomatologia na UMŁ z zagranicy- są szanse?

Post autor: wojtass »

najłatwiej będzie jak napiszesz maila lub zadzwonisz do działu rekrutacji i opiszesz sytuację
lilia21
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2015, o 19:40

Re: Stomatologia na UMŁ z zagranicy- są szanse?

Post autor: lilia21 »

wojtass pisze:najłatwiej będzie jak napiszesz maila lub zadzwonisz do działu rekrutacji i opiszesz sytuację
Dziękuję za odpowiedź Już wiele rzeczy udało mi się dowiedzieć, podobno można wybrać dwa z czterech przedmiotów (biologia, chemia, fizyka, matematyka) lecz to jednak nie ułatwia sprawy- w tym roku żaden z aplikantów z zagraniczną maturą nie dostał się na stomatologię.

Zastanawiałam się- czy jest może tutaj, lub czy ktoś zna, kogoś kto dostał się na UŁM z zagraniczną maturą?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości