Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: szska »

Witam (:
W 2012 zdaję maturę i wybieram się na jakąś uczelnię medyczną, bardzo chciałabym dostać się na stomatologię, ostatnio znalazłam informacje o wszelkich wymaganiach i zainteresował mnie właśnie Lublin, jednak nigdzie nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji o tym jak się tam studiuje, jaka jest atmosfera i czy warto wybrać tą uczelnie.
Mam zamiar składać jeszcze do Zabrza i Krakowa.
Jeśli jacyś studenci stomy w Lublinie tutaj zajrzą to czekam na jakieś wypowiedzi! (:
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Madilienne »

Zdecydowanie polecam studiowanie w Lublinie Jestem po pierwszym roku, więc o całości studiów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale ten I rok jest chyba najważniejszy.
Wiadomo, na takich studiach lekko nie jest, mamy dużo więcej przedmiotów od lekarskiego na początku, ale już na II roku jest na odwrót i to lekarski się męczy Pierwszy miesiąc był dla mnie szokiem, trzeba się przestawić na zupełnie inne tempo pracy, anatomia 3 razy w tygodniu, nauka z dnia na dzień nawet i kilkuset stron z Bochenka, a są przecież jeszcze inne przedmioty, na które trzeba się nauczyć, bo są wejściówki. Jednak atmosfera na uczelni, podejście asystentów i profesorów jest bardzo przyjazne i takie. ludzkie. Terminów poprawkowych jest dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o zaliczanie preparatów z anatomii (preparatem u nas określa się dany dział, np. zaliczenie preparatu kończyna dolna lub głowa i szyja).
Ja trafiłam także na świetną grupę anatomiczną, ludzi z roku może nie znam wszystkich, ale tak z 80% i też są w porządku Nie wiem, co jeszcze napisać, więc jakby coś to wal śmiało z pytaniami
carmella
Posty: 15
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 20:14

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: carmella »

No to mnie bardzo pocieszyłaś Madilienne Ja w tym roku zaczynam stomę i prawdopodobnie będzie to Lublin. Co prawda jeszcze niedawno się do Gdańska dostałam, ale jakoś wszystko mi przeszkadza aby tam iść. Poza tym jak czytam na forach, to jakoś o Gdańsku nie za przyjemnie się wypowiadają. Chociaż do Lublina mam dwa razy dalej, ale pociągami nie jest tak źle, tylko 1,5 godziny dłużej, ale za to bez żadnych przesiadek

tylko mam nadzieję, że jakoś tą anatomię przeżyję
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Madilienne »

Każdy ją w końcu przeżywa Z resztą w tym roku słyszałam, że próg dość mocno spadł, więc nie ma się co obawiać, że sami geniusze się dostali Wszyscy są równi i wszyscy tak samo zieloni. Nawet jak ktoś miał łacinę w liceum to mu niewiele pomoże. Ja zdałam anatomię w II terminie poprawkowym dopiero, z resztą w czerwcu to tylko 1/3 roku się udało przez bardzo trudny test - i tak większość osób była na wrzesień. A preparaty tak jak mówię - da się ogarnąć. Na początku uczyłam się z Bochenka, bo tak kazali asystenci, a potem się okazało, że lepszy jest Woźniak, Skawina, a Bochen tylko uzupełniająco, bo niektóre rzeczy są tylko w nim. Piszę, bo wiem, że wiele osób przeraża jego objętość.
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

Witajcie Dostałam się na stomatologię do Zabrza i Lublina i waham się, które miasto wybrać. Póki co papiery mam tu i tu ale do 20.09 muszę dowieść do Lublina oryginał świadectwa maturalnego.
Słyszałam, że asystenci w Lublinie pozostawiają studentów samych sobie i nie pokazują nic, nie pomagają.Nie wiem czy to prawda, bo zazwyczaj słyszałam dobre opinie o Lublinie
Co Wy o tym sądzicie?
AM06
Posty: 42
Rejestracja: 17 mar 2012, o 08:05

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: AM06 »

Asystenci pozostawiają samych sobie. hmm wszędzie tak chyba jest Nikt po główce nie będzie głaskał nikogo To są studia, tutaj trzeba się samemu uczyć. Lublin niby jest ładniejszy niż Zabrze. Ja bym na Twoim miejscu wybrała Lublin, nie żebym miała jakiś swój interes w tym (sama czekam na Zabrze - idę tam bo mam bliżej . Ale jak chcesz, ja byłabym Ci bardzo wdzięczna gdybyś wybrała Lublin
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

Nie muszą mnie głaskać po główce tylko słyszałam, że lepiej traktują studentów anglojęzycznych jeżeli chodzi o lekarski (tłumaczą im dużo itp).
Najprawdopodobniej wybiorę ten Lublin,bo mam mnóstwo znajomych i łatwiej załatwię mieszkanko
A ile masz pkt jeśli można wiedzieć?
Bo na stomę jest dużo mniejsze parcie niż na lekarski.
Sama czekam na lekarski do Zabrza (mam 166pkt) ale będzie brdzo ciężko się dostać z tego co widzę po listach
AM06
Posty: 42
Rejestracja: 17 mar 2012, o 08:05

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: AM06 »

Jeden punkt mniej i się dostanę ok. 30 parę osób przede mną jest I ja tylko tam składam, więc dlatego tak czekam Będę Ci bardzo wdzięczna! Mniejsze jak dla kogo, ja tam bardzo chcę się dostać
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

Rozumiem
A nie myślałaś nigdy o lekarskim?
Bo ja w zasadzie zawsze o lekarskim myślałam ale stomatologii też nigdy nie odrzucałam więc się cieszę z tego co już mam
A słyszałam ploty, że na stomie jest coś takiego jak rysunek.
Rozumiem jakieś modele ząbków ale rysowanie, mamma mia
AM06
Posty: 42
Rejestracja: 17 mar 2012, o 08:05

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: AM06 »

Tak myślałam, i bardzo na lek się nastawiałam, teraz jestem na 100% przekonana, że chcę na stomę Hmm słyszałam, że jest coś takiego. Ale studia są po to, żeby się tego nauczyć nie?
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

A zdradzisz mi co Cię przekonało do stomy? Bo ja uwielbiam takie dłubanie itp ale jednak cały czas myślę o lekarskim.
Haha ja i rysunek?! O matko, tego się chyba nie nauczę

Oblać przez rysunek? Oooo nie, lęcę po kredki młodszego brata i będę ćwiczyć D
AM06
Posty: 42
Rejestracja: 17 mar 2012, o 08:05

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: AM06 »

BTW ile wynosi teraz próg na stome w lublinie?
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

165 już
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości