Studenci z tzw. "starą maturą"

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: Sephora »

Tak jak już pisałam wyżej, poziom jest porównywalny. Niespodzianki zawsze mogą się trafic tak jak i na naszych egzaminach jak i na maturze. Tego nie przewidzisz, a zawsze jakies zadanie nad którym siedzisz i myślisz nad odpowiedzią , co autor miał na mysli, zeby wstzrelic się w klucz itp.przecież nie piszesz wszystkiego co wiesz Pisałam 3 przedmioty, ale chyba sobie fizykę odpuszczam , bo dla mnie to masakra, mam inne zajęcia i ciężko mi pogodzic naukę z 3 przedmiotów.
izolec
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2009, o 18:45

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: izolec »

Witam. Ja w tym roku też będę startować na medycynę. Również jestem po starej maturze. Egzamin wstępny zdawałam już w zeszłym roku i nieźle popłynęłam. W tym roku mam nadzieję, że będzie lepiej. To już moje ostatnie (3) podejście
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: Amira1001 »

Izolec, a w jakiej uczelni będziesz zdawała egzaminy? Zdajesz 2 czy 3 przedmioty?
izolec
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2009, o 18:45

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: izolec »

Heja, ja będę zdawała 3 przedmioty we Wrocku.
Mam zamiar zgłosić się na kilka uczelni, dlatego mam nadzieję, że w tym roku dostaniemy zaświadczenia o ilości zdobytych punktów. W zeszłym roku ich nie było.
Rok temu zdawało nas ok 30 osób- 2 się dostały do Wrocka, czyli jest to możliwe:)
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: Sephora »

izolec, dają zawsze 2 zaświadczenia, tylko czasami utrudniają życie-jak w zeszłym roku mi w Gdańsku i wydają je po napisaniu pisemka do nich ja zdaję 2 przedmioty.
izolec
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2009, o 18:45

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: izolec »

Hymmm ja z Wrocka do tej pory nie dostałam ani zaświadczenia o liczbie punktów, ani pisma ze stomy- z rekrutacji, tam też składałam asekuracyjnie, że nie jestem przyjęta. Z leka takie pismo dostałam. Na tej uczelni już nic mnie nie zaskoczy. Dlatego też się zastanawiam, czy nie zdawać egzaminów na jakiejś bardziej cywilizowanej uczelni. Chcę zdawać Biol- PR, Chemia PR i Fiza PP.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: Sephora »

ad.artykułu tylko że Olsztyn się wycofał w zeszłym roku z naliczania większej ilości punktów za rozszerzenie. Mógł by się pan rzecznik zając tym, zeby można było poprawiac wynik, a nie pisac od nowa i by było cacy
Awatar użytkownika
Amira1001
Posty: 52
Rejestracja: 14 paź 2009, o 00:35

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: Amira1001 »

Z tego co wiem Olsztyn się nie wycofał, bo w tamtym i w tym roku dalej rozszerzenie jest liczone x2, tak jest napisane na ich stronie internetowej. Odkąd zmieniły się matury bałagan był, jest i będzie. Jedynym wyjściem są rzeczywiście te wstępne dla ludzi ze starą maturą i one są sprawiedliwe, niesprawiedliwe jest tylko to, że nie ma takich możliwości, by poprawiać przedmiot przy zachowaniu lepszego wyniku z innego oraz to, że nie wszystkie uczelnie uznają wstępne pisane gdzie indziej i tu przypadek Poznania. To jednak zależy chyba tylko od władz uczelni. Nie chcę tu nikogo dołować, ale tego już nie zmienią, bo po prostu problem się rozwiąże sam - ludzie, którzy mają starą maturę są już w takim wieku, że raczej na studia nie pójdą, jeszcze ten, przyszły i ew. może jeszcze jeden rok i będzie po kłopocie, bo zostaną już tylko z nową maturą. W końcu nikt nie będzie zdawał na studia po 30stce, no może wyjątki nieliczne.
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: stokrotka222 »

Właśnie powinni zająć się abyśmy mogli zastawić wynik, przecież to niesprawiedliwe ę nowa matura może a my nie.
Tak jakby uczelnia wolała nową maturę od nas. Pozdrawiam
izolec
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2009, o 18:45

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: izolec »

Ja też mam wrażenie, że im już nie zależy na studentach ze starą maturą- choć mamy duży wyższy potencjał niż młodzież- wiem bo obecnie jestem na 1 roku (znowu:):)) i jestem załamana. Co do Olsztyna to pisałam w tej sprawie do dziekanatu- oczywiście nikt nie odpisał. Przyjmowanie na na podstawie naszej matury w porównaniu do nowej jest zupełnie bez sensu, większość ma 1, góra 2 przedmioty więc odpadamy w przedbiegach. Pozostaje nam dobrze napisać testy i liczyć na dżo szczęścia
urszula 52
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2010, o 10:09

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: urszula 52 »

Przeczytajcie dokładnie zasady rekrutacji w Olsztynie.Wiem że w tym roku dostało się sporo osób ze starą maturą.To jest jedyna uczelnia która daje możliwość dostania się na kier.lekarski starym maturzystom.Trzeba mieć tylko piątki na świadectwie,no może jedna czwórka.Powodzenia.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: David »

Przestańcie psioczyć i robić z siebie wielkich cierpiętnice. Możecie przystępować na uczelniach do egzaminów wstępnych, których wynik w dodatku jest wcześniej niż nowych matur. Więc nie tylko Olsztyn ale KAŻDA uczelnia daje Wam możliwość dostania się. Co do formy samych egzaminów i kiepskich wyników na egzaminów staromaturzystów nie ma się co wypowiadać. Nie masz wiedzy-nie masz umiejętności i osiągasz gorszy wynik.

I dobrze, że podstawą kwalifikacji jest egzamin wstępny na zasadach nowej matury, bo wynik starej matury był niemiarodajny (oceniał nauczyciel ze szkoły co mogło działać w obie strony- podwyższenia lub obniżenia wyniku rzeczywistego).

Pozdrawiam!
D.
lykorz
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Studenci z tzw. "starą maturą"

Post autor: zbychu »

na starej maturze nie dawano punktów za pierdoły w stylu zrobienie wykresu, pytania były stricte pod twoją wiedzę: wóz albo przewóz, teraz dużo pytań polega na kombinowaniu-na intuicyjnym rozumieniu pewnych zagadnień, co do formy staromaturzystów to się nie wypowiadam: wiem, że wiele z takich osób pracuje i ma wiele obowiązków rodzinnych a nie są na utrzymaniu tatusia i mamusi, szacunek dla takich osób, że im się chce, wynik starych matur był niemiarodajny? a to ciekawe.piszesz o rzeczach, o których chyba tylko słyszałeś, zresztą wtedy również były egzaminy wstępne więc co to w ogóle za argument, wtedy było trudniej dostać się, kolejna kłoda pod nogi: wyniki staromaturzustów nie są przepisywane z roku na rok, nawet jak ktoś napisze egzamin z biologii na 100% a zawali chemię to za rok znów musi pisać tą biologię, nie będe nawet tego komentował, jest to kolejne utrudnienie, ergo: każdy staromaturzysta , który się dostanie zasługuje na te studia o wiele bardziej niż wiele osób, które piszą nowa maturę , i które w istocie mają o wiele łatwiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości