studia Analityka Medyczna - od nowa

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Nightmare2224
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, o 21:20

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Nightmare2224 »

Hej Myślałam studiowaniu analityki medycznej. Cały rok naprawdę ciężko pracowałam. I niestety na maturze zadziałał stres i skopałam zarówno bio jak i chemię, będę miała ok 68% z bio i 75% z chemii. Myślicie że jest jeszcze szansa dostania się gdzieś na analitykę medyczną z takim wynikiem czy mogę o tym zapomnieć :(
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: reisha »

a jak myślicie, z jakimiś 120 pkt warto w ogóle składać na analitykę medyczną? bo już sama nie wiem co mam robić, miała być farmacja ale z takim wynikiem z chemii mogę w tym roku o niej zapomnieć (ok 50% wyliczyłam sobie z chemii). Niestety stres na wczorajszej maturze zrobił swoje, oprócz zadań których nie umiałam porobiłam głupie błędy, bo nie mogłam się w ogóle skupić na czytaniu poleceń.
Never_Mind
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:31

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Never_Mind »

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem.
Teraz 70% to rarytas, też poległem na głupich błędach

przy 120 warto składać, progi mogą polecieć w dół i lepiej złożyć niż żałować.
eh żeby taki próg na farmę był
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: reisha »

Never_Mind pisze: przy 120 warto składać, progi mogą polecieć w dół i lepiej złożyć niż żałować.
no, trochę się przynajmniej pocieszyłam w sumie co mi zależy, złożę a najwyżej się nie dostanę, ale potem przynajmniej nie będę żałować że w ogóle nie spróbowałam.
Never_Mind pisze:eh żeby taki próg na farmę był

ehh, no właśnie-)
Never_Mind
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:31

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Never_Mind »

Złożyć trzeba, to ostatnia deska ratunku.
Zwłaszcza, że np z biologii klucz jest aktualizowany wiele razy więc wynik ostateczny może być wyższy od oczekiwanego.
Z chemii ciężko coś ugrać - albo jest dobrze albo źle.

Nightmare2224 Ty również składaj, masz duże szanse na analitykę medyczną.

Poza tym mnie ciągle frapuje kwestia pracy i zarobków po tym kierunku
abstrakcja_
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2011, o 21:27

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: abstrakcja_ »

Mam dokładnie ten sam problem i też liczę na ok.120 pkt. Bardzo zależy mi na tej analityce, a nie mam nawet alternatywy, bo nie spodziewałam się takiej niespodzianki z chemii. Myślę, że warto mimo wszystko złożyć podanie, ale orientuje się ktoś gdzie do tej pory najłatwiej było się dostać na ten kierunek?
Never_Mind
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:31

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Never_Mind »

Sosnowiec - 131pkt bio + chem R
Białystok - 130 pkt bio + chem R
Szczecin - 72 pkt nie wiem jaki przedmiot
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: bezposredni »

Anea pisze:Planuję złożyć dokumenty też na anlitykę medyczną - tylko właśnie jak to wygląda z pracą po studiach? Często jest tak, że jeśli jakaś osoba trafi do laboratorium to pracuje tam aż do emerytury i wtedy absolwentom tego kierunku ciężko znaleźć zatrudnienie?
Masz po czesci racje moje zdanie a wiem co mowie jest takie na prace w labie szpitalnym(nie sieciowka wynajmujace pomieszczenia w szpitalu) typu szpital wojewodzki czy specjalistyczny nie masz szans bez plecow tam jak ktos idize na emeryture to juz jest kolejka znajomych.O prace w prywatnej sieciowce latwiej ale tez musisz sie nachodzic najczesciej jest miejce bo jakas laska zaszla w ciaze tylko 1 mankament zarobki 1400-1600netto a jak firma przegra przetarg to koniec pracy (taka stabilnosc zatrudnienia ) Bedac sflustrowany cala sytuacja siedze za psie pieniadze u Frydy i szukam posadki panstwowej moze kiedys ja znajde a Ty lepij sie zastanow nad wyborem i pisze tak by przestrzec ludzi bo to ze mniej ludzi skonczy i tak nie zmini nic tego nadmiaru absolwentow i kurczacych miejsc pracy kilka lat nie zmieni
Awatar użytkownika
Fresco
Posty: 55
Rejestracja: 1 lip 2010, o 10:30

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Fresco »

Jeżeli boicie się, czy dostaniecie się na analitykę - to wyluzujcie troszeczkę Zwłaszcza zwracam się tu do Nightmare2224. Jestem obecnie na pierwszym roku analityki w Poznaniu, i akurat tutaj próg punktowy wynosił 142 punkty (ja akurat miałam 144). Więc mając w zeszłym roku taki wynik, mogłabyś się dostać nawet do Poznania, a wiadomo jak tu szaleją z progami. W Bydgoszczy jest dużo łatwiej się dostać, tam chcą tylko wynik z jednego przedmiotu, w każdym razie tak było w zeszłorocznej rekrutacji.
Nightmare2224
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, o 21:20

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Nightmare2224 »

Dostałam się na Farmację do Lublina i do Wrocławia z wynikiem 159 punktów a jesli chodzi o analityke medyczna to moze zrobie podyplomowe. bd miała później większe pole manewru w znalezieniu pracy.
Katie13
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 07:06

Re: studia Analityka Medyczna - od nowa

Post autor: Katie13 »

Hej,
czy ktoś z analityki z IV roku na ŚUM mógłby napisać co takiego robi się na praktycznej nauce zawodu?
z góry dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości