Studia medyczne a wada wzroku

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
szprotka_szarlotka
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:48

Studia medyczne a wada wzroku

Post autor: szprotka_szarlotka »

Hej!
Jestem w drugiej klasie liceum i myślę o studiach medycznych lub o stomatologii, po prostu nie chcę robić w życiu czegoś co mnie nie będzie interesowało, chyba wiecie jakie to ważne, ale komu jak komu, wam nie muszę przecież tego tłumaczyć
Wiecie też, że przygotowania do matury wymagają niemałej pracy i wysiłku. Jednak ostatnio zaczęłam się martwić o moją sporą wadę wzroku, bo noszę soczewki aż -5.00. Zdaję sobie sprawę, że to naprawdę sporo, ale z drugiej strony przecież nie przeszkadza mi to w funkcjonowaniu bo po co są okulary i soczewki właśnie? Wiadomo, mam w nich sokoli wzrok, ale czy nie będzie to problemem przy wystawianiu papierku u lekarza przed składaniem papierku? Czy skreśla to moje szanse na dostanie się?
Może były takie tematy, ale wchodząc na dziesiątki tematów na forach tylko namieszam sobie w głowie, a chyba wiecie, że nie chciałabym dowiedzieć się przy składaniu dokumentów w przyszłości, że wszystko poszło na marne.
Proszę o konkretne odpowiedzi
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne a wada wzroku

Post autor: Mårran »

Ze studiów to chyba nic nie dyskwalifikuje prawnie, ewentualnie zdroworozsądkowo. A jak widzisz w soczewkach dobrze, to niby dlaczego.
Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Studia medyczne a wada wzroku

Post autor: Sofia »

A czy nie widziałeś nigdy lekarza w okularach?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne a wada wzroku

Post autor: Mårran »

Lepsze pytanie, kto kiedykolwiek widział bez (i bez soczewek)
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości