Studia medyczne dla mnie?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Praca tak, ale jesli liczycie, ze studia medyczne sa ciekawe, to sie przeliczycie Godziny wkuwania i tyle.

Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

Ale za to jakich ciekawych rzeczy! To przywilej moc uczyc sie o funkcjonowaniu akurat czlowieka, szczegolowo, w zdrowiu i chorobie. Taka nauka, nawet jesli jest jej duzo, to przyjemnosc - wiem, bo w szkole lubilem te tematy.

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: mossa »

Poza tym to uczucie, że każdy szczegół którego się uczysz może kiedyś uratować czyjeś życie - bezcenne!

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Aksolotl »

mossa, randomlogin, nie zapominajcie o prestiżu - dostateczną zachętą do wkuwania wszystkich szczegółów jest już samo to, że normalnie nie ma się dostępu do takiej wiedzy, że wie się coś, czego nie wiedzą inni. To też jest nie do przecenienia!

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

Wiedze do ktorej nie maja dostepu inni to maja na psychologii. Podreczbiki medyczne, czasopisma, wszystko jest dostepne dla kazldego. A testy psychologicznw nie. Ot taka smiesznostka.m

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Aksolotl »

Chwila. To Wy pisaliście na poważnie?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

A nie?

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Aksolotl »

Każdy szczegół ratujący czyjeś życie, hm hm.
Forum się chyba zaczyna sypać btw, wyskakują mi generał errory

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: mossa »

No oczywiście Aksolotl, pełna powaga. Prestiż naszych studiów (czy w przypadku randomlogina zawodu) nas do tego zobowiązuje.
Może i mają wszyscy dostęp do czasopism medycznych, ale za to piszemy tam własnym językiem którego nikt inny nie zrozumie, ha! A testy psychologiczne można sobie obczaić na zajęciach z psychiatrii jak się odpowiednio zagada
lek. mossa
jullness
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: jullness »

M&#xE5rran pisze:Praca tak, ale jesli liczycie, ze studia medyczne sa ciekawe, to sie przeliczycie
Chcąc uniknąć tego typu wniosków, że uważam, że studia medyczne są ciekawe, specjalnie dopisałam zdanie, że mentalnie się już nastawiłam na naukę na studiach. Zresztą na każdym kierunku trzeba uczyć się czegoś niepotrzebnego i nudnego. Choćby na informatyce mój brat bardzo narzekał, bo miał mnóstwo pierdoł, np. stary język programowania, którego już nikt nie używa, ale niestety nauczyć się tego musiał. I to jeden z wielu przykładów. Więc nie spodziewam się super interesującego materiału, choć na pewno jakieś ciekawe zajęcia też się zdarzają, choćby te praktyczne
jullness
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: jullness »

Jej, naprawdę tak trudno Wam mnie zrozumieć? Nie mówię, że wiem czego dokładnie się spodziewać na studiach, bo tego nigdy nie można być pewnym. Napisałam jedynie, że zdaję sobie sprawę, że na medycynie jest mnóstwo niepotrzebnych rzeczy do wkucia…
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Ernestoo »

Uwielbiam ten poziom ironii i empatii występujący na Biologu jak nigdzie indziej, no po prostu poezja! ^_^

jullness, za dużo się przejmujesz tą swoją przyszłością, jeżeli jesteś już na mat-fizie i pasuje ci, że jesteś na mat-fizie to rób co do ciebie należy i nie przejmuj się jakąś medycyną. Jeżeli w maturalnej klasie najdzie cię ochota na medycynę bardzo, to wtedy się przerzucisz na biol i chem i spokojnie możesz zdążyć nadrobić, jeżeli będzie ci zależało. A jak nie to zawsze jak ktośtam wspomniał zostaje ci medycyna mat-fizowa w Łodzi!
Widzisz, ja jak szedłem do liceum to dużo się martwiłem, bo zawsze chciałem matfiz ale uległem i poszedłem na biochem i co? Jestem sper zadowolony i nigdy nie neguję tego wyboru.
PS Możesz się też zająć nauką, jeżeli wygrasz olimpiadę z matmy lub fizyki lub z wiedzy o żywieniu to każda (a z pewnością jakaś, w sumie to się nie znam ) medycyna cię weźmie.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: sunset »

jullness pisze:Brdzo chcę podziękować za ostatnie odpowiedzi!
pawelsl pisze: porób różne testy predyspozycji zawodowych
Takie testy wielokrotnie wykonywałam. Należę do osób nieśmiałych, zamkniętych w sobie, jestem takim typowym melancholikiem. Do tego perfekcjonizm i zamiłowanie do wpisywania się w schematy, tabelki, dokładnie analizuję wszystko, co się w okół mnie dzieje. Te cechy powodują, że wynik zwykle jest jednoznaczny- wychodzą mi zawody typu urzędnik, księgowy. To spowodowało,że narodziły się we mnie myśli o SGH. Nie uważam jednak, że te cechy zamykają mi drogę do pozostania lekarzem (choć może się mylę).
pawelsl pisze: Co Cię interesuje.
Interesuję się odżywianiem człowieka i wszystkim, co z tym związane (proszę nie mylić z obecnie powszechną manią bycia fit"!). Składniki odżywcze, enzymy potrzebne do strawienia danego pokarmu, jaki wpływ ma ono na organizm, jakie choroby może wywołać określony sposób żywienia, witaminy- ich funkcje, niedobory, dodatki dodawane do jedzenia. Nie chcę iść na dietetykę, bo naprawdę nie widzi mi się siedzenie i układanie komuś diet, przeliczanie kalorii itp.

Do tego bardzo ciekawi mnie funkcjonowanie ludzkiego umysłu, świadomości, podświadomości, wszelkie zaburzenia osobowości, psychiczne. Jest to dla mnie czymś niesamowitym. Uwielbiam czytać na ten temat i dowiadywać się czegoś nowego. Dlatego zainteresowała mnie psychiatria, choć na razie i tak staram się nie myśleć o specjalizacji, tylko o samym wyborze studiów.
A nie myślałaś na przykład o dietetyce + drugim kierunku lub podyplomowce z zakresu związanego z psychologią lub coachingiem? Albo wracając do wcześniej wspominanej informatyki to może kognitywistyka by Cię interesowała, nawet również w połączeniu z czymś tam innym. Nie chcę nic Ci narzucać tylko tak piszę jakie pomysły przyszły mi do głowy, gdy czytałam ten wątek Chociaż wydaje mi się, że w pewien sposób jesteś zdecydowana na tę medycynę tylko szukasz kogoś kto utwierdzi Cię w tym, że to jest to i że się nadajesz Ale nieważne co sobie postanowisz teraz i tak wątpliwości będą wracać, zwłaszcza w maturalnej klasie. Także możesz na razie uczyć się tej biologii, nie zaszkodzi, najwyżej zrezygnujesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość