Studia medyczne dla mnie?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
jullness
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: jullness »

Ernestoo pisze:za dużo się przejmujesz tą swoją przyszłością, jeżeli jesteś już na mat-fizie
A to niestety prawda… Tylko ciężko jest się przestawić…
Ernestoo pisze:z wiedzy o żywieniu
Bardzo Ci dziękuję za Tę informację, bo prawdę mówiąc…. Nie miałam pojęcia, że taka olimpiada istnieje! Niestety w moim mieście w żadnej szkole jej nie organizują, ale myślę, że to jest do załatwienia… Kurcze, trzeba w tych olimpiadach dość wysoko zajść, by otrzymać indeks na uczelnie, ale to jest coś, co naprawdę mnie interesuje i nauka byłaby przyjemnością…
sunset pisze:może kognitywistyka by Cię interesowała
Dietetyki nie chcę, bo nie podoba mi się idea liczenia wiecznie kalorii i układania diet innym… Ale ta kognitywistyka wydała się dość ciekawa Bedę jeszcze nieco więcej o tym czytać
sunset pisze:Chociaż wydaje mi się, że w pewien sposób jesteś zdecydowana na tę medycynę tylko szukasz kogoś kto utwierdzi Cię w tym, że to jest to i że się nadajesz
Wiesz co… Może jest troszkę w tym racji… Jestem niezdecydowaną osobą pod każdym względem i często lubię, gdy ktoś powie mi stanowczo, co robić, co wybrać… Niestety w tej kwestii wiem, że nikt tego za mnie nie zrobi.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Korczaszko »

Uwaga nie hejtuje.


Wg mnie medycynę powinnaś sobie darować - jeśli jest tak jak piszesz, że jesteś wrażliwa i empatyczna, że chciałabyś mieć pracę 7-15 i potem trzaskasz drzwiami i zapominasz o pracy to medycyna jest po prostu kiepskim wyborem.
Będziesz się przejmować tym czy zrobiłaś wszystko co należy, w domu będziesz rozkminiać przypadki. poza tym chyba mało który lekarz ma 8 godzinny dzień pracy?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

Korczaszko pisze:poza tym chyba mało który lekarz ma 8 godzinny dzień pracy?
To prawda. Na cale szczescie zgodnie z ustawa ma 7h35min.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: pawelsl »

jullness pisze: Ale ta kognitywistyka wydała się dość ciekawa Bedę jeszcze nieco więcej o tym czytać
Tej rady to nie słuchaj. Po takich dziwnych hybrydowych kierunkach po prostu nie ma pracy. Takie zabawy tylko jako kariera naukowa i to też tylko pod warunkiem, że w danym ośrodku jest ktoś kto poprowadzi przewód doktorski z danej tematyki.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Korczaszko »

randomlogin pisze:
Korczaszko pisze:poza tym chyba mało który lekarz ma 8 godzinny dzień pracy?
To prawda. Na cale szczescie zgodnie z ustawa ma 7h35min.
Ok. A rzeczywiście ile pracuje, sumując wszystkie miejsca pracy?

Nie widzę sensu udowadnianie dziewczynie, że lek jest najlepszym wyborem - skoro nawet nie ma tego słynnego powołania
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

Zostalem poproszony o powazna odpowiedz, wiec sie postaram.
Bardzo roznie. Niektorzy juz majac specjalizacje nadal przekraczaja 100h tygdodniowo (tak, da sie). Inni pracuja po kilka godzinek dziennie w wygodnych porach. Ostatnio przyszla taka nowa gin - podstawowy warunek - zero dyzurow. Jest tylko dwa dni w tyg u nas po niecale 8h, w trzy ma pare h gabinetu. Inni w gabinetach moga pracowac jeszcze mniej. Zaleza jaka specjalizacja, gdzie sie pracuje, i przede wszystkim czego oczekuje.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Mój koordynator stażu tak pracuje - co drugi trzeci dzień ma całodobowy dyżur u nas, a zaraz potem jedzie do innego szpitala i ma dyżur tam To jest życie, nie? Nie trzeba płacić za mieszkanie, bo mieszka się w szpitalach
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Aksolotl »

Czyli codziennie/2 na 3 doby dyżur. To legalne wgl? :v

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: randomlogin »

A bo to on jeden tak robi?

Mamy dziurawe przepisy w tym zakresie - jest nby limit, ale nieobejmujacy wszyztkich form zatrudnienia. Wiekszosci tych godzin nie przepracowuje on jako osoba fizyczna, tylko jego jednoosobowa firma.
Przepisy daloby sie oczywiscie uszczelnic, ale nie lezy to w spolecznym interesie - bo jest za mallo specjalistow i w trakcie zpecjalizacji, zeby obstawic nimi te wszystkie roboczogodziny, ktorych nasz system potrzebuje zeby Jakkolwiek funkcjonowac.

sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: sunset »

pawelsl pisze:
jullness pisze: Ale ta kognitywistyka wydała się dość ciekawa Bedę jeszcze nieco więcej o tym czytać
Tej rady to nie słuchaj. Po takich dziwnych hybrydowych kierunkach po prostu nie ma pracy. Takie zabawy tylko jako kariera naukowa i to też tylko pod warunkiem, że w danym ośrodku jest ktoś kto poprowadzi przewód doktorski z danej tematyki.
To czemu ludzie po tym kierunku jakoś pracują skoro nie ma po tym pracy? Wiadomo, nie ma takiego zawodu jak kognitywista, ale to nie znaczy, że takie wykształcenie nie pomaga w zdobyciu dobrej posady. Z tego co się dowiadywałam to absolwenci pracują w różnych działkach: HR, marketing, usability, e-learning. Kwestia tego jaki ma się pomysł na siebie i w którym kierunku dokształca.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

Jak ktos ma pomysl na siebie to i bez studiow znajdzie prace ^^

Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Korczaszko »

Przypominam, że studia nie służą tylko do zdobycia pracy, ale też rozwinięcia pewnych zainteresowań
Poza tym firmy często wymagają magistra (np.sa wymagania, żeby był jakiś tam odsetek z mgr żeby firma dostała dofinansowanie unijne kolega z tego powodu wrócił na studia).

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne dla mnie?

Post autor: Mårran »

No i studia służą życiu studenckiemu, nie zapominajmy o tym Pięć lat biby więcej to nie byle co.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości