Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fifijas
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 09:14

Studia medyczne po zupełnie innym kierunku

Post autor: fifijas »

Witam. Na wstępie powiem, że mam 21 lat. Ukończyłem technikum o profilu nie mającym nic wspólnego w żadnym stopniu z medycyną. Żałowałem, że nie wybrałem liceum, ale jakoś to pociągnąłem. Potem miałem rok przerwy na zdobycie pieniędzy na studia i ostatecznie wybrałem psychologię, którą rozpocznę już za kilka dni. Od pewnego czasu w głowie siedzi mi tylko medycyna. Czy jest choć cień szansy, gdybym kupił podręczniki, ostro zakuwał, ogarnął chemię rozszerzoną i biologię (wydaje mi się, że biologia łatwiejsza), żebym napisał maturę tak, żebym dostał się przykładowo na Śląski Uniwersytet Medyczny lub na inną dobrą uczelnie medyczną? Kupno podręczników, korepetycje z chemii, z biologii myślę, że dam radę sam. I drugie pytanie, czy jak juz dostałbym się, utrzymam się, faktycznie tak ciężko jest? Proszę o odpowiedzi, bo chce sprobowac, żeby nie żałować do konca zycia. Jestem inteligentny i szybko łapię wiedzę, choć chemii z tego co pamietam w gimnazjum nie lubiłem, biologia zawsze mnie z kolei rajcowała. Jaka kolejność i plan działania wdrożyć? Skąd podręczniki, jakich wydawnictw itp. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości