Studia na English Division

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cynthia
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2018, o 20:18

Studia na English Division

Post autor: Cynthia »

Witam,
Otoz ostatnio coraz czesciej mysle nad studiami English Division na UJ. Slyszalam o nich wiele negatywnych opini np. ze poziom jest niski albo ze sa traktowani zbyt lajtowo no i ogolnie ze atmosfera tez nie jest najlepsza. Obecnie mieszkam w USA i za rok koncze liceum (wyjechalam do Stanow w 6 klasie) Nie wiem czy mam nawet szanse zkladac aplikacje na studia po polsku. Wszystkie terminy z biologii, chemii itp. uczylam sie w jezyku angielskim. Po studiach mam zamiar wrocic do US no ale wlasnie obawiam sie przez ten niski poziom bede musiala sie dodatkowow szkolic czy cos w tym stylu Ktos byl lub wie jak takie studia wygladaja?

Ps: Jezeli chodzi o kwestie finansowe to obliczylam ze wychodzi ok. 80-85 tys $ co jest bardzo dobra cene w porownaniu do cen jakie musieli placic np. moi kuzyni za studia medyczne (ok 250-300$ tys) wiec z tym nie mam problemu ze wzgledu na inna walute.
Heltzpelt
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 21:01

Re: Studia na English Division

Post autor: Heltzpelt »

Studiuję na UJ na lekarskim po polsku, natomiast w wyniku pewnych okoliczności zapoznałem się z pewną osobą z English division i mogę się trochę wypowiedzieć.
No więc tak, rzeczywiście jest wyraźna różnica w zakresie materiału do opanowania, oni mają go znacznie mniej. Podobno jeszcze to zależy od kursu w ED, mój kolega mówił, że w 6-letnim jest łatwiej niż w 4-letnim, co chyba jest dość zrozumiałe.
Natomiast ja nie uważam za wadę tego, że tam materiału jest mniej, większość rzeczy, których uczą się polscy studenci jest niepotrzebna i zapomina się o niej. no dość szybko, za to naprawdę trzeba czasem się uczyć do bólu. ED uczy się trochę bardziej nowoczesnej medycyny, według standardów zagranicznych, czyli bez tak dużej ilości bezsensownego rycia na pamięć. Więc ogólnie Ci polecam, ale faktycznie wymagania wobec nich są mniejsze.
Może zobrazuje Ci to sytuacja, że na pierwszym roku lekarskiego CMUJ histologia uchodzi za najbardziej lajtowy przedmiot dla studentów stacjonarnych, gdzie naprawdę nie trzeba się bardzo przykładać żeby zaliczyć. Natomiast dla studentów ED jest to najtrudniejszy przedmiot, tylko dlatego że Katedra histologii jest oporna i wymaga od nich dokładnie tego samego co od nas, mają takie same prezentacje, tylko przetłumaczone na angielski, etc.
Ale prawda jest taka, że im mniej głupot będą od Ciebie wymagać (a na anatomii lub fizjologii jest tego mnóóóstwo za to na takiej histologii zdecydowanie mniej), tym więcej będziesz miała czasu na ważniejsze rzeczy. Więc ja nie przejmowałbym się kwestią różnicy poziomów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości