Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Gregor
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2007, o 00:31

Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: Gregor »

Witam

W tym roku zdawałem Maturę, wiem że takim tematów są już setki ale są one dla mnie zbyt ogólne. A więc zaczynam. Na maturze zdawałem Polski podstawowy, Angielski Podstawowy, Biologię Rozszerzoną, Wiedzę o Społeczeństwie Rozszerzoną.
Jestem pewien że Maturę zdałem ze wszystkich wymienionych przedmiotów. z Biologii dostałem nie mniej niż 84 % procent, z Polskiego pow. 50 % z Angielskiego ok 80, z WoSu ok. 60%. Moje Oceny na świadectwie były następujące Matematyka 2, Chemia 2, Biologia 3, Fizyka 2, Angielski 5.
Zawsze marzyłem aby studiować Biologię ale to marzenie było dla mnie mało realne z powodu Braku zrozumienia matematyki. Z fizyki zawsze perfekcyjnie znałem Teorię i wszystkie wzory, z Chemii tak samo. Niestety nigdy nie byłem w stanie niczego policzyć (No może poza najprostszymi równaniami). Ocenę dostateczną z Biologii zawdzięczam temu iż przez 4 miesiące nie uczęszczałem do szkoły z powodu Zabiegu Chirurgicznego i powikłań po nim
Zdaję sobie sprawę że jestem gorzej niż przeciętnym uczniem i nie reprezentuje sobą zjawiskowego intelektu. Wiem również iż moje wyniki z Przedmiotów ścisłych całkowicie uniemożliwiają mi zdawanie na jakąkolwiek dobrą lub średnią uczelnię. Po przedstawieniu mojego dość marnej sytuacji nasuwa się klika pytań na które nie jestem sam sobie w stanie odpowiedzieć. Mianowicie, czy jest w ogóle jakakolwiek szansa że z takimi wynikami dostanę się na Biologię na SGGW np., lub też czy w ogóle masz szansę dostać się na jakąkolwiek uczelnie wyższą ?




Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: skarabae »

Zależy ile poniżej tych 84% będziesz miał. Progi w latach poprzednich na biologię nie były wyśrubowane, i dostać się ciężko nie było, ale cóż mogę więcej napisac. Dietetyka jeśli się nie mylę rusza po raz 1 w tym roku, więc tam trudno cokolwiek powiedzieć. Musisz jednak wziąc pod uwagę, że nawet jeśli dostaniesz się na biologię to w 1 roku czeka Cię intensywny kurs chemii, I sem. nieorganiczna, II organiczna. Z nieorganicznej są przede wszystkim zadania, liczenie itp. itd. na kolokwiach i egzaminie. Na organicznej nie, ale jest ona cięższa od nieorganicznej. Podobnie w przypadku matematyki (I sem), która problemy może sprawiać zwłaszcza jak ma się zaległości z LO, ponieważ na powtórzenie wszystkich przydatnych rzecz, które są podstawowe (głównie z analizy matematycznej) nie ma czasu. Na mój gust najmniejszy problem jest fizyką, bo jest ona łatwiejsza od tego co ja miałam chociażby w LO.
Grunt w tym, żebyś zdał sobie sprawę, być może już jesteś tego świadomy, że studia na kierunku biologia opierają się na podstawie nauk chemiczno-matematycznych, i że samo dostanie się to dopiero początek długiej drogi.
Gregor
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2007, o 00:31

Re: Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: Gregor »

Dziękuję za szczere przedstawienie tematu. Niestety ale matematyka skutecznie nie pozwala mi na spełnienie się w roli biologa. Cóż, chyba tak już musi być. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: skarabae »

no wiesz, to że ludzie zaliczają ten egzamin z matematyki, nie znaczy wcale, że umieją to, co jest do tego egzaminu wymagane. głównymi warunkami jego zdania są 1. pytania z zeszłych lat 2. szczęście 3. spokój, z zaznaczeniem pytań z zeszłych lat.chociaż nie zawsze się udaje (no i trzeba wcześniej zaliczyć też ćwiczenia)
zresztą jeżeli tylko jeden przedmiot okazałby się poważnym problemem, można liczyć na warunek tzn. zaliczenie warunkowe z tego przedmiotu i można się wtedypobujać z nim w następnym roku
musisz ocenić czy warto ryzykować. ja jak po raz 1 zobaczyłam w spisie przedmiotów.fizyka chemia matematyka. to mi się słabo zrobiło, ale jeszcze żyję
jeśli jednak byś uznał, że ta trójca to dla Ciebie zbyt wiele, możesz próbować szczęscia na pokrewnym kierunku, mniej chemicznym (ogrodnictwo?). niestety jak te kwestie wyglądają na dietetyce zupełnie się nie orientuję.
Gregor
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2007, o 00:31

Re: Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: Gregor »

Witam, po pierwsze chciałem ci podziękować iż zdecydowałaś się podjąć dialog z maturzystą -) A teraz do tematu, ogólnie zawsze byłem nastawiony na botanikę. Bez wątpienia mogę powiedzieć iż to właśnie mnie najbardziej interesowało w biologii, oczywiście inne aspekty takie jak Medycyna czy Mikrobiologia również były niezwykle ciekawe. Być może żyję stereotypem ale, Ogrodnictwo zawsze mi się kojarzyło z sadzeniem aksamitek na rabatkach. Moja rodzina w całości zawsze kształciła się na Kierunkach Politologicznych oraz Matematycznych. Niestety, w moim genomie najwidoczniej zabrakło miejsca na zrozumienie przedmiotów ścisłych -) . Tak czy siak, kierunek interesujący może być, nie zaprzeczam. Ale stopień inżyniera po 7 semestrach ? Również mnie ten aspekt bardzo zastanawia.




Dziękuję za zainteresowanie i Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 08, 2007 10:28 ]
Skarbae -Momentami mam wrażenie, że perspektywy po ogrodnictwie mogą być większe niż po biologii. W zeszłym roku na ogrodnictwo łatwiej było się dostać. No ale musisz się przekonać czy by ten kierunek w ogóle odpowiadał, a może jesteś nastawiony bardziej na zwierzęta, bakterie, człowieka np. ? Dla Ciebie niewątpliwymi zaletami ogrodnictwa byłby brak matematyki i statystyki jako takiej, brak fizyki i chemia ograniczona do 1 semestru (no i jeszcze biochemia). Tylko co mnie ciekawi, po 3,5 latach zdobywa się tam tytuł inżyniera Twój post zniknął :-(
Groszeczek
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:56

Re: Studia Na SGGW w Warszawie - Biologia ew. Dietetyka

Post autor: Groszeczek »

Hej:) temat już jest przedawniony, ale może ktoś jeszcze tu zagląda:) Ja również wybieram się na SGGW na dietetykę, ale jeszcze wyników nie ma . Czy trudno się dostać na ten kierunek? Czy trudno się utrzymać dla przeciętnego ucznia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości