Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dkl098
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:29

Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: dkl098 »

Witam serdecznie. Szukam informacji na temat studiów niestacjonarnych na UMP, interesują mnie dwa kierunki: dietetyka i ratownictwo medyczne. Chciałbym się dowiedzieć czy te studia odbywają się w ramach sobotnio-niedzielnych zjazdów? I czy mi się wydaje, czy przespałem termin rekrutacji? Termin I naboru jest do jutra? I czy mogę ewentualnie rejestrować się na drugi nabór bez żadnych problemów?

Jeszcze mam zapytanie odnośnie progów punktowych. Jakie są i jak je przeliczać na studiach niestacjonarnych?

Pozdrawiam.
dkl098
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:29

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: dkl098 »

I czy w ogóle warto studiować ratownictwo medyczne? I jaka przyszłość czeka człowieka po dietetyce?

Pozdrawiam.
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Chciałabym odnowić temat:) Mnie jednak interesuje medycyna niestacjonarna w Poznaniu. Słyszałam jednak, że ciężko się przenieść na stacjonarne, niestety na stronie Uni nie mogę znaleźć informacji na ten temat Może ktoś wie jak to wygląda? Czy jedyną opcją jest ponowne podejście do rekrutacji? Będę wdzięczna za wszelkie info)
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: jacksonguitar »

niestety, jedyną opcją jest ponowna rekrutacja pytałem nawet dziekana
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Tak myślałam:) Ale warto spróbować. Słyszałam, że na niektórych uczelniach przeniesienie w ogóle jest niemożliwe, więc dobrze, że chociaż jest taka opcja:D
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fronc »

W Bydgoszczy można ze średnią 4,8 się przenieść
Strona UMP to porażka. Wie ktoś czy można rekrutować się na niestacjo, jeżeli nie rekrutowało się wcześniej na stacjo ?
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Taa, tylko 4.8xd Możesz, jeśli rekrutowałaś się na jakąkolwiek polską uczelnię na medycynę:) tak przynajmniej gdzieś wyczytałam.
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: jacksonguitar »

[at]

Prawda. Jeżeli się rekrutowało na inną uczelnię na stacjo, to trzeba potem przynieść ten list o nieprzyjęciu na studia jako dowód.
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Dzięki, o tym liście nie wiedziałam:) oby tylko próg nie był za wysoki, bo trochę smutne nie dostać się też na płatne.
croohy
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2013, o 11:48

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: croohy »

myslicie ze progi beda podobne jak w tamtym roku? mam 165pkt i nie wiem czy postawic tylko na poznan niestacjonarny i byc spokojnym czy w tym roku moze byc jakas niespodzianka z progami?
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Ja mam 161 w tamtym roku by starczyło, ale myślę, że w tym może być za mało, dlatego zastanawiam się nad Gdańskiem jeszcze. A 165 to raczej spokojnie wystarczy:) A wysokość opłaty będzie podana później, czy po prostu nie potrafię jej znaleźć?
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fronc »

fanaberiia, nie potrafisz znaleźć P ok. 22 000 za rok trzeba zapłacić ( można rozłożyć na raty, 2 lub 4)
[mod] powiedział na forum, że progi spadają identycznie jak w 2010, to IMO niestacjonarne pewnie też spadną. Stawiam na końcowy w granicach 157/158
fanaberiia
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:51

Re: Studia niestacjonarne na UMP. Szukam informacji.

Post autor: fanaberiia »

Jakoś mnie to nie dziwixd zaraz poszukam jeszcze raz byłabym meega szczęśliwa gdyby tak spadły, ale wolę poczekać na wyniki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości