STUDIA WETERYNARIA???

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
rym-pym-pym
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2007, o 13:03

STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: rym-pym-pym »

Chciałabym wiedzieć jak najwięcej o studiach weterynaryjnych.

Moim marzeniem jest studiować weterynarię, jednak bardzo dużo osób zniechęca mnie do tego - twierdzą, że są to bardzo ciężkie studia. Czy naprawdę jest tak trudno? Na co powinnam się przygotować wybierając ten zawód? Jakie są możliwości znalezienia pracy?

O odpowiedź proszę głównie studentów weterynarii, ale będę ogromnie wdzięczna za wszystkie posty.

Pozdrawiam
marbor88
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2008, o 22:26

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: marbor88 »

Widzę, że jeszcze nikt nie odpowiedział na zadane pytania, więc ja to zrobię

Nie jest łatwo, nigdzie nie jest, jak nie patrzeć, to są studia medyczne, jest bardzo dużo nauki, ale można w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie.
Po czasie, kiedy wszystkie fakty zaczną się układać w logiczną całość, będziesz pod chodzić do tego z większym entuzjazmem, uwierz
Powinnaś przygotować się praktycznie na wszystko. Na zwłoki, na smród, na śmierć.
Niestety jak widzisz nie wszystko jest piękne.
Możliwości znalezienia pracy są największe w miastach, gdzie nie ma wydziałów medycyny weterynaryjnej. U mnie w mieście jest ich mnóstwo ofert pracy lub stażu.
Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić wetę.
Mimo trudu, stresu, płaczu i wysiłku, który wkładam w zdawanie kolejnych egzaminów, nie zamieniłabym tego kierunku na żaden inny. Odbywając praktyki w lecznicy przekonuję się o tym, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu, pomimo faktu, że nie zawsze jest kolorowo.

Pozdrawiam wszystkich , którzy już studiują i tych, którzy chcą studiować :)
Ruuulezka
Posty: 10
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 14:29

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: Ruuulezka »

O własnie widzę odpowiedź na również moje, nienapisane pytania Chcialabym dobrze zdać maturę i dostać się na weterynarie we Wrocu! Weterynaria to moje marzenie a Wrocław też mi sie podoba [i mam blisko do domu, bo jestem z Legnicy].ach
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: paulina_47 »

No to przede wszystkim życzę wam powodzenia i sukcesów. Trzymam za was kciuki.
Jestem dopiero w pierwszej klasie, ale mój cel to tez weterynaria. Coś nas więc łączy.
xienka

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: xienka »

mój cel miała być medycyna. ale teraz ciągle o wecie myślę
jakby nie ta alergia to pewnie weterynarie bym wolała. co zrobić? ech.
ja nie wiem ,czy to normalne ale chciałabym bardziej zwierzętom pomagać, niż ludziom.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: paulina_47 »

yo_medikusaa008 ja też wolałabym leczyć zwierząta niż ludzi.
Jakoś do zwierząt mam większe zamiłowanie, a nie mogę sobie wyobrazić jakbym ludzi leczyła. Ja bez zastanowienia wybieram weterynarie, nic innego mnie tak bardzo nie interesyje.
Ale obie mamy jeszcze dużo czasu, i na naukę do maturki, jak i na zastanowienia co do kierunku. Trzymam kciuki, że podejmiesz dobrą decyzje. Obie mamy jeszcze mnóstwo czasu.
xienka

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: xienka »

paulinka_47 pisze:Ja bez zastanowienia wybieram weterynarie, nic innego mnie tak bardzo nie interesyje.
Mnie interesuje medycyna i weterynaria
medycyna mnie interesowała/interesuje bo tam są te choroby ludzi itd. lubię sobie o nich poczytać itd. .
paulinka_47 pisze:a nie mogę sobie wyobrazić jakbym ludzi leczyła.
No właśnie ja to samo

wiecie. jakby nie ta alergia, to pewnie byłaby to weterynaria. ale co robić
ech.
DangerousLook
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2009, o 19:11

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: DangerousLook »

Jestem dopiero w 3kl. gimnazjum i zastanawiam się właśnie nad przyszłością związaną z weterynarią. Kocham zwierzęta i chciałabym im pomagać. Jaki najlepiej wybrać profil w LO? Bio-chem?
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: Tahtimittari »

zdecydowanie biol-chem,bo to przygotuje najlepiej do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które są w rekrutacji wymagane.
wojtekm
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2009, o 09:19

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: wojtekm »

no tak, tylko należało by dodać, że przynajmniej w Warszawie co prawda jest masę głoszeń z pracą dla weterynarzy, ale zarobki są śmieszne. 1200 miesięcznie na rękę, praca w lecznicach które są czynne 24/7, czyli dyżury nocne itp.Prowadzenie własnego gabinetu też się podobno nie opłaca.

Także radził bym przemyśleć wybór osobom, które nie są gotowe wyprowadzić się z miasta w którym studiują.

Polecacie może jakieś miasto stosunkowo blisko Wawy gdzie weterynarze mają lepiej? Tak żeby dało się w max 1,5h do stolicy dojechać samochodem.
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: Czoko »

kto Ci powiedzial ze prywatny gobinet sie nie oplaca?!
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: MUSOPHAGA »

wojtekm pisze:Prowadzenie własnego gabinetu też się podobno nie opłaca.
Racja, przez pierwszy rok czy półtora jest ciężko, żeby nie powiedzieć tragicznie. Wszystko zależy w jakim punkcie miasta otworzysz gabinet.
Zanim zaczniemy porządnie zarabiać, niejednemu pewnie przejdzie przez głowę myśl, żeby to zamknąć.
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: STUDIA WETERYNARIA???

Post autor: Czoko »

ja sie jeszcze nie spotkalam z kims kto ma gabinet i byloby mu ciezko nawt na poczatku, ale przeciez zawsze poczatki sa ciezkie, trzeba sobie wyrobic opinie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości