studia - wieczny dylemat.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: Frankly_speaking »

Tym bardziej nie kombinuj
panana90
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:07

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: panana90 »

mówicie medycyna, faktycznie jest to dobre wyjście z sytuacji.
Mam jednak jedno pytanie, czy prawdą jest że staż po 6 letnich studiach wcisnęli w 6 rok? tak że nauka trwa 5 lat a 6 rok to praktyki? Nurtuje mnie to pytanie, ciekawość.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: Lektom »

panana90 pisze:mówicie medycyna, faktycznie jest to dobre wyjście z sytuacji.
Mam jednak jedno pytanie, czy prawdą jest że staż po 6 letnich studiach wcisnęli w 6 rok? tak że nauka trwa 5 lat a 6 rok to praktyki? Nurtuje mnie to pytanie, ciekawość.
tak, to prawda.
5 lat studiów trzeba zaliczyć egzaminy i na 6 roku bezpłatny staż.
panana90
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:07

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: panana90 »

czyli dobre mnie słuchy doszłygt
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: godziasia »

Mam jednak jedno pytanie, czy prawdą jest że staż po 6 letnich studiach wcisnęli w 6 rok? tak że nauka trwa 5 lat a 6 rok to praktyki? Nurtuje mnie to pytanie, ciekawość.
tak, to prawda. Nie jestem pewna, ale albo będzie to obejmować ludzi zaczynających w tym roku studia, albo tych, którzy są w tej chwili na 1 roku.
Medycyna - fakt, pewna praca (powiedzmy sobie uczciwie, jak nie tu to gdzie indziej), ale w perspektywie trzeba mieć wizję nauki przez całe życie. Jeśli Cię to nie przeraża to śmiało:)
Farmacja - wydaje mi się jak wyżej, że rynek się wysycił farmaceutami i z pracą może rzeczywiście nie być zbyt ciekawie (ale nie mam na to twardych dowodów).
Techniki dent. - nie mam pojęcia, więc się nie wypowiadam.
panana90
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:07

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: panana90 »

jeżeli jest tu ktoś kto studiuje medycynę, niech opowie jak jest.
znowu ciekawość
gercio

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: gercio »

godziasia pisze:tak, to prawda. Nie jestem pewna, ale albo będzie to obejmować ludzi zaczynających w tym roku studia, albo tych, którzy są w tej chwili na 1 roku.
Bez stażu będzie rocznik, który zacznie studia w tym roku.
panana90
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:07

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: panana90 »

a co do studiów medycznych, mają wejść jakieś jeszcze zacne reformy ?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: studia - wieczny dylemat.

Post autor: Collo »

panana90 pisze:z maturą raczej nie będzie problemu. Przygotowuję się porządnie od początku 2 klasy, więc co jak co ale tym się nie przejmuję.
Nie bądź taka w 100% pewna. Nawet solidna nauka od 2 klasy nie gwarantuje dostania się na medycynę, zawsze trzeba mieć jakiś alternatywny kierunek lub ewentualnie zostać w domu i za rok poprawić wynik.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości