Studia za granicą

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Severian
Posty: 16
Rejestracja: 6 sie 2006, o 23:34

Studia za granicą

Post autor: Severian »

A więc tak.
Przejrzałem ten pasjonujący dział forum cały i wiele rzeczy się dowiedziałem. Kilka rzeczy oczywistych jak to że w Polsce nie ma co pracy szukać jak i to że bilogia i biotechnolgia mogą być pasjonujące tak jak myślałem ale dowiedziałem się także mase innych rzeczy- o kierunkach, specializacjach i charakterystyce uczelni. Napszykład ciekawy stał się pomysł studiów biologi z późniejszym wyborem antropologi a potem studia prawa z specializacją kryminologi(czy jakoś tak) a potem praca w labolatoriach policyjnych(i nie tylko) ale to tylko kolejna z propozycji na przyszłość.
Bardziej ciekawi mnie świat poza granicą. Byłbym dozgonnie wdzięczny gdyby odezwały się osoby studiujące kierunki biologiczne i pokrewne(np. ekologia i ochrona środowiska). Jak jest za granicą na takich studiach? gdzie studiujecie? Jak trzeba mieć język opanowany? Jak się dostać na taką uczelnię po polskiej maturze? Jak z pracą? Jeżeli ktoś nie studiuje za granicą ale coś wie co by rozjaśniło sprawe to byłby taki post mile widziany. Jak się utrzymać podczas studiów za granicą? Nauka w obcym języku-czy można się do tego przyzwyczaić? Czy po rozszerzonym języku w liceum i prywatnej nauce można zrozumieć wykładowców i dostosować się do ludzi wokół?
Temat i pytania myśle nie są takie nudne więc licze na to że sporo osób wypowie się na ten temat ile tylko sie da. Z góry dziękuje za pomoc.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Studia za granicą

Post autor: anik »

Dołączam się do pytań kolegi i chcę zapytać również o odbywanie częśi studiów za granicą. Jak to załatwiać, co daje i czy w ogóle warto?
Severian
Posty: 16
Rejestracja: 6 sie 2006, o 23:34

Re: Studia za granicą

Post autor: Severian »

Coś nikt chyba nie studiuje za granicą. ALe czy nikt nie słyszał jak szukać odpowiednich studiów uczelni? Czy nikt nie ma znajomych którzy opowiadają o przeżyciach za granicą? Te informacje mogą być bardzo cenne dla każdego kto odwiedzi te forum więc nie dajcie się 2x prosić o wypowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości