Studiowanie dwóch kierunków równocześnie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
NoName21
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2017, o 11:15

Studiowanie dwóch kierunków równocześnie

Post autor: NoName21 »

Witam, czy uważacie, że możliwe jest studiowanie dwóch kierunków studiów? Mając jeszcze trochę czasu dla siebie? Chciałbym studiować informatykę, ale szkoda mi trochę biologii tyle lat systematycznie się jej uczyłem i doszedłem do wniosku, że fajnie byłoby studiować informatykę i biotechnologię równolegle. Jest to realne? Oba kierunki do łatwych przecież nie należą. Jestem zdeterminowaną osobą i chciałbym spróbować zawsze mógłbym zrezygnować z jednego kierunku.
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Studiowanie dwóch kierunków równocześnie

Post autor: Szalona Biolożka »

Ja mam zamiar studiować biologię, bo zawsze była moją pasją i dodatkowo wziąć biochemię, tylko chyba w tym roku zacznę jeden kierunek, a za rok drugi, żeby nie pokrywały się lata, kiedy będę robić prace licencjackie i magisterskie po tych 2 kierunkach mogę robić w zasadzie jeden doktorat i tu myślałam o nim za granicą ale zobaczę jeszcze, od której strony to ugryzć. Na pewno jest ciężko, czasami niektóre przedmioty kształcenia ogólnego się pokrywają, ja np. planuję karierę naukową albo pracę w parku narodowym, dlatego wiedza z zakresu biologii uzupełniona o biochemię na pewno da mi więcej takie podwójne studiowanie na pewno też daje więcej możliwości niż jeden kierunek, informatyka + biotechnologia to fajne połączenie, na pewno znajdziesz po tym coś ciekawego na rynku pracy. Mam koleżankę, która w tym roku kończy biochemię mgr i zaczęła medycynę w tym roku, także to chyba wykonalne, na dodatek była za granicą w trakcie trwania studiów, a później trzeba było to wszystko nadrobić. Co do czasu wolnego to nie wiem i tu powinien wypowiedzieć się ktoś już w ten sposób studiujący, ja ze swojej strony życzę powodzenia!



ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości