Studiowanie medycyny w USA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Studiowanie medycyny w USA

Post autor: cornysylwia »

Wiecie coś na ten temat? Jakie uczelnie są najlepsze? Jak wygląda rekrutacja? Oraz jak wygląda sprawa ze stypendiami (zwłaszcza sportowymi)?
fiflak
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2007, o 07:31

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: fiflak »

Też mnie to interesuje. Jak szanse Polaków z matura polska na studiowanie w USA.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Anex »

Czytałam kiedyś artykuł o medycynie w USA. Przede wszystkim różni się czas studiów oraz kwalifikacje po nich. Najlepszym rozwiązanie jest jednak medycyna w Polsce, a potem staż w USA. Nie jest proste dostanie się na staż, ale jeżeli ktoś naprawdę chce.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: jagodzio »

Czy ma ktoś jakieś aktualne informacje czy artykuły na temat studiowania medycyny w Stanach?
iwko
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2007, o 17:57

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: iwko »

Strona już działa poprawnie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Padre Morf »

jagodzio temat był wałkowany na forum ]
Krzaak
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2012, o 14:11

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Krzaak »

Ktoś zdaje SAT w 2013 lub przygotowuje się na studia w USA?
medic133
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2012, o 12:22

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: medic133 »

Na internecie czytałam, że aby dostać się na studia potrzebne jest ukończenie collegeu i otrzymanie dyplomu. Czy jeśli zdam tutaj maturę, to wystarczy ona aby dostać się na, przynajmniej dobre studia. ( Wiem, że wcześniej pisano, że lepiej studiować w Polsce, ale porównując priorytety uczelni w Stanach i w Polsce, myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że lepiej studiować za granicą).
Krzaak
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2012, o 14:11

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Krzaak »

medic133 pisze:Na internecie czytałam, że aby dostać się na studia potrzebne jest ukończenie collegeu i otrzymanie dyplomu. Czy jeśli zdam tutaj maturę, to wystarczy ona aby dostać się na, przynajmniej dobre studia. ( Wiem, że wcześniej pisano, że lepiej studiować w Polsce, ale porównując priorytety uczelni w Stanach i w Polsce, myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że lepiej studiować za granicą).
Tak, aby dostać się na studia medyczne musisz ukończyć 4 lata college`u, a następnie zdać egzamin na kierunek medyczny. Niestety nasza matura nie jest brana pod uwagę, aby dostać się na college musisz zdać egzamin SAT, SAT II (nie zawsze), test znajomości języka angielskiego TOEFL oraz msa papierkowej roboty.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Padre Morf »

Dodałbym do tego jeszcze pożyczkę na kilkaset tysięcy $ coby te studia opłacić.
Krzaak
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2012, o 14:11

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Krzaak »

Padre Morf pisze:Dodałbym do tego jeszcze pożyczkę na kilkaset tysięcy $ coby te studia opłacić.
No tak, masz rację.chyba, że ktoś będzie miał szczęście i dostanie się na uczelnie, która wszystko opłaci.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: Padre Morf »

Dla studentów medical school zasadniczo stypendiów nie ma . Założenie jest proste - lekarz po studiach zarabia tyle,. że stać go spokojnie na spłatę pożyczki zaciągniętej na czesne.
medic133
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2012, o 12:22

Re: Studiowanie medycyny w USA

Post autor: medic133 »

Czyli chyba lepiej tutaj skończyć studia, a tam szukać pracy ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości