Stypendia.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Yousse
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2010, o 19:36

Stypendia.

Post autor: Yousse »

Chciałem zapytać czy ktoś z was orientuje się trochę w sprawie stypendiów dla nowych studentów? Mam na myśli zarówno stypendia za osiągnięcia (średnia ocen albo olimpiada) jak i zwykłe w zależności od dochodów w rodzinie. Czy uczelnia lub miasto przewiduje jakieś wsparcie finansowe dla studentów pierwszego roku, którzy nie mieszkają Krk?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Stypendia.

Post autor: deVries »

O stypendiach socjalnych poczytaj na stronie interesujących cię uczelni. O naukowych (czy tam stypendium rektora dla najlepszych studentów teraz się to nazywa) też tam znajdziesz informacje, ale raczej nikt takiego stypendium nie daje na pierwszy rok bo nie ma za co, dopiero po drugim. Wyjątkiem są niektóre uczelnie, na których wdrożono ten cyrk pt. kierunki zamawiane". Wtedy czasem można dostać na I semestr stypendium 1000 zł miesięcznie za odpowiednio wysoki wynik matury (od II semestru już normalnie za średnią z egzaminów).

edit: sorry, nie zauważyłem, że wątek jest w dziale CMUJu, wszedłem bezpośrednio z głównej. No ale na stronie na pewno regulamin przyznawania stypendiów socjalnych znajdziesz.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Stypendia.

Post autor: Wendigo »

Stypendium za wyniki w nauce można dostać już po pierwszym roku.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Stypendia.

Post autor: randomlogin »

Rektora po pierwszym tak - ale nie na pierwszym. No i stypendium rektora to obecnie i wyniki w nauce, i osiegniecia sportowo-artystyczne - wszystko wrzucone razem. Da sie dostac za sama srednia (bo ma dosc duza wage), ale sa tez punkty za inne rzeczy.
Za to socjalne jak najbardziej od samego poczatku - ot, duzo papierologii - ZUS + US jako standard o ile pamietam, plus dokument potwierdzajacy mieszkanie w Krakowie zeby miec dodatek z tego tytulu (tymczasowe oczywiscie - najem, akademik, cokolwiek, byle na pismie), ale nie daj boze jak ktos ma bardziej zagmatwana sytuacje to tona innych papierow. Scisle trzymaja sie terminow, wiec lepiej tego przypilnowac i odpowiednio wczesniej pojsc po zaswiadczenia z odpowiednich miejsc, bo potem jest problem. Kwoty nie powalaja, tutaj na ten semestr i pare poprzednich.
Ach, stypendium dostaje sie przez 9 miesiecy w roku (kiedys bylo 10). Tyle wiem, wiecej wiele nie napisze bo mnie to bezposrednio nie dotyczy.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Stypendia.

Post autor: deVries »

Wendigo pisze:Stypendium za wyniki w nauce można dostać już po pierwszym roku.
Na drugim, po pierwszym - o to mi chodziło, zagmatwałem się.
Yousse
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2010, o 19:36

Re: Stypendia.

Post autor: Yousse »

Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chciałbym starać się oto socjalne to muszę złożyć papiery na początku rozpoczęcia studiów czy jakoś przed?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Stypendia.

Post autor: randomlogin »

Do konca wrzesnia bylo ostatnio, ale to sie zmienia. Kojarze z poprzednich lat polowe wrzesnia z jednej, i polowe pazdziernika z drugiej strony. Teraz ujednolicili troche przepisy, wiec raczej bede sie trzymali tego 30 wrzesnia.

Jeszcze jedno mi sie przypomnialo - procedura troche trwa, wiec na poczatku nie dostaje sie nic - dopiero w listopadzie jakos przychodzi kasa za dwa miesiace na raz. No a potem juz normalnie co miesiac.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Stypendia.

Post autor: esdream »

Proszę Was o pomoc czy na niestacjonarnym leku można dostać stypendium socjalne? Kiedy oczywiście dochody nie przekraczają tej pewnej sumy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości