Stypendia WUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Stypendia WUM

Post autor: sloneczko+ »

A czy będąc na stażu, do tej gwarantowanej stawki można jeszcze dorabiać dyżurami?
Czy można jednocześnie ubiegać się np.o 3 rodzaje stypendium? powiedzmy socjalne, dodat.na wyżywienie, naukowe?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stypendia WUM

Post autor: a_niap »

W ramach stażu są obowiązkowe dyżury.

Można sie jednoczesnie ubiegać o wszystkie stypendia (w tym że właśnie mieszkaniowe nie przysługuje niestacjonarnym).
OMEN

Re: Stypendia WUM

Post autor: OMEN »

sloneczko+,
myślę, że to nie jest najlepszy sposób na szukanie pieniędzy na czesne.

Jakbyś szukała sutenera daj znac na pw.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Stypendia WUM

Post autor: Tahtimittari »

Nie rób mi konkurencji OMEN, to ja jestem Alfonsem wszystkich Alfonsów!
Awatar użytkownika
mahu
Posty: 99
Rejestracja: 3 lip 2010, o 11:46

Re: Stypendia WUM

Post autor: mahu »

zaraz zaraz. na jakiej podstawie mieliby niby przyznac stypendium socjalne komus z niestacjo jezeli tam sie liczy dochód ktory musi byc naprawde mały. Jesli ktos ma tak maly dochod ze łapie sie na stypendium socjalne to za cholere nie da rady opłacic niestacjo. Mam racje?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stypendia WUM

Post autor: a_niap »

Na niestacjonarnych też można sie ubiegać o stypendium socjalne. Dochód to jedno, a kasa na opłacenie studiow to drugie. Wystarczy że studia sponsorują dziadkowie, ich juz nie bierzesz pod uwagę w dochodach (do stypendium bierze sie pod uwage swoj dochod, rodzenstwa - jesli jest i rodziców)
OMEN

Re: Stypendia WUM

Post autor: OMEN »

Stypendium socjalne z tego co kojarzę przyznaje się uwzględniając dochód miesięczny na jednego członka rodziny, który oscyluje w granicach 400zł.


a_niap, są to głównie ludzie, którzy pracują nielegalnie za granicą, którzy oszukują urząd skarbowy i nie odprowadzają podatku od dochodów, a więc nie dośc, że oszukują państwo to oszukują nas wszystkich!



Swoją drogą takie działanie kojarzy mi się z CYGANAMI I RUMUNAMI, aż dziwne, że państwo dopłaca się do takich ludzi!
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stypendia WUM

Post autor: a_niap »

Na WUMie jest wiele różnych absurdów, wiec nie ma sie co przejmować.

W tym przypadku który opisales (nielegalna praca za granicą) nawet można sie postarać o umożenie części (sporej.) kwoty. I to juz od pierwszego roku

Dla mnie to jest właśnie troche absurdalne, że juz na pierwszym roku sie kombinuje jak sie wywinąć z opłacania studiów. Bo idąc na niestacjonarne trzeba sie liczyć z tym że sie płaci i pomyśleć z góry skąd się bedzie brało kase.( Nie mówię oczywiście przypadków losowych które wyjdą w trakcie studiowania. )

Stypendium socjalne jest do dochodu ponad 500zł, albo nawet już prawie 600zł (tzn maksymalny próg, ale wtedy najmniejsza stawka).
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Stypendia WUM

Post autor: lima 95 »

czesc chciałam zapytać jak rozkładaja sie stypendia socjalne na WUMie tzn. od jakiej kwoty są przyznawane i w jakiej wysokości Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stypendia WUM

Post autor: a_niap »

Co roku się to zmienia - trzeba patrzeć na aktualne zarządzenie (na stronie WUMu jest)
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Stypendia WUM

Post autor: Mr_Sandman »

a_niap pisze: W tym przypadku który opisales (nielegalna praca za granicą) nawet można sie postarać o umożenie części (sporej.) kwoty. I to juz od pierwszego roku
Nie słyszałem o przypadkach, których choć trochę obniżono czesne. Tym bardziej na 1-szym roku, który z zasady podobno na WUMie jest opłacany bezwzględnie ( podobno ) bez obniżek.
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Stypendia WUM

Post autor: lima 95 »

Mozecie mi podac link do tych stypendiow socjalnych na WUM .Bylabym bardzo wdzieczna:-)

Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Stypendia WUM

Post autor: a_niap »

Mr_Sandman pisze:
a_niap pisze: W tym przypadku który opisales (nielegalna praca za granicą) nawet można sie postarać o umożenie części (sporej.) kwoty. I to juz od pierwszego roku
Nie słyszałem o przypadkach, których choć trochę obniżono czesne. Tym bardziej na 1-szym roku, który z zasady podobno na WUMie jest opłacany bezwzględnie ( podobno ) bez obniżek.
Najwyraźniej mało kto się do tego przyznaje
A tak na poważnie - moim roczniku to nie są odosobnione przypadki więc nie wiem kto wmawia że tak się nie da. Może ostatnie 2-3 lata trochę się to zmieniło bo samorząd już tak łatwo tych podań nie przepuszcza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości