ŚUM, a akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

ŚUM, a akademik

Post autor: Adrianisty »

Witam!
Rozważam mieszkanie w akademiku przez pierwszy rok(może dłużej) lekarskiego w Katowicach. Czy mieszkając w akademiku, można nauczyć się na tyle, aby pozdawać wszystko z przyzwoitymi wynikami? Jeśli są takie osoby, to prosiłbym o odzew. Wiadomo, że jeśli się mocno zaprze to zawsze się da, ale chodzi mi o to czy mieszkanie w akademiku rzeczywiście utrudnia naukę, czy może to tylko stereotyp?

I drugie pytanie. Z tego co widzę, wniosek można składać w dwa różne miejsca, w zależności czy chcemy DS1/2 czy DS 3/4? Gdzie złożyć, jeśli będę składał? W tych drugich powinny być chyba lepsze warunki, ale mogę sobie to złożyć dowolnie, czy może nie do końca?
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: fornix »

Podepnę się pod temat z pytaniem

Jaka jest szansa na pokój 2 osobowy w akademiku na Rokitnicy na pierwszym roku? Dużo jest takich pokoi ?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: henryka »

DS3/4 to tzw. bursa i trzeba to zaznaczyć przy składaniu podania o akademik. Możesz tam dostać jedynkę, pokój jest naprawdę spory, warunki lepsze, ale ceny też odpowiednio większe
alekskam11
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:31

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: alekskam11 »

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat akademika prywatnego w Zabrzy przy ul.Wandy? bo generalnie nie znalazłam na forum ludzi zainteresowanych tym akademikiem)
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: wedrowycz_ka »

Tak. Nie mają już miejsc ]
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Adrianisty »

A podanie o akademik składamy tylko w dziekanacie? Czy do akademika też trzeba z tym lecieć? Na stronie ŚUMu jest tylko wzór podania do dziekanatu i nic więcej nie znalazłem. Ktoś wie jak to działa?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: henryka »

Podanie o akademik składasz tylko jedno, w dziale spraw socjalnych, piętro pod dziekanatem.
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Adrianisty »

Ok, dzięki, będę próbował tak zrobić
kokossus
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2010, o 18:09

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: kokossus »

Moim zdaniem mieszkanie w akademiku to najlepsza opcja, blisko na uczelnie, duzo fajnych ludzi co rowna sie szybkiemu przeplywowi informacji, nie ma problemow z nauka, jak tylko sie chce, a do tego jak chcesz zrobic przerwe to nie patrzysz w komputer w pustym mnieszkaniu tylko mozesz wyjsc i z kims pogadac no i oczywiscie blisko na imprezy. A co do tego czy DS1/DS2 a DS3/DS4 to sprawa wyglada tak, ze w DS1/DS2 sa 3 lub 2 osobowe pokoje polaczone w segmenty (5 osob w segmencie) z lazienka bez talety(chyba ze masz fart i jestes dziewczyna to moze sie trafic ), ktore sa na korytarzach, z tym ze moim zdaniem te 2 sa super ciasne i ciezko tam mieszkac, a DS3/DS4 ma pokoje 2 lub 1 osobowe z lazienka z toaleta w kazdym pokoju, cena odpowiednio wyzsza, bo w DS1/DS2 330 zl za miejsce w 3, a w 2 podajże 400+, a w DS3/4 za 2 osobowy placi sie 430 a za jedno chyba 950( to jeszcze zalezy od standardu bo sa dwa do wyboru). Ja osobiscie mieszkam w akademiku i tego nie zmienil, a co do nauki jeszcze raz mowie, jak sie chce to nie ma zadnego problemu
Awatar użytkownika
Lady-Freakish
Posty: 145
Rejestracja: 31 maja 2010, o 15:55

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Lady-Freakish »

w akademiku masz większy przepływ informacji dowiesz się wszystkiego o asystentach, czego uczyc na wejściówki, itp
ja jestem zadowolona. warunki są do mieszkania przeciętne, ale na naukę jest miejsce i czas. choć dużo zależy z kim mieszkasz
marytm
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2011, o 14:26

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: marytm »

to kto z pierwszego roku sie w koncu do akademika wybiera?
kambell14
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2011, o 18:03

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: kambell14 »

Mam pytanie. Czy osoby z różnych wydziałów mieszkają wszyscy razem akademiku? Czy jest to podzielone wydziałami ?:P
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: don_balon »

Nie jest podzielone, mogą mieszkać nawet w jednym pokoju.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość