Suplementy diety na naukę.

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
limewater
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:45

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: limewater »

Kiedys zazywalam Ginkgo biloba, wydaje mi sie, ze pomoglo! Mozesz sprobowac, tylko ciezko jest znalezc naprawde wysokie stezenie. Najlepiej szukac gdzies na internecie, w aptekach sa badziewia. Ja osobiscie stawialabym na naturke polecam smoothie owocowe lub swiezo wyciskane soki. Glucose kick i odrazu wszystko lepiej wchodzi.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Magda93 »

Miłorząb jest też w lekach wydawanych bez recepty, także jeśli ktoś nie ufa suplementom, to myślę, że lepszy taki wybór, niż szukanie czegoś niesprawdzonego w Internecie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Mårran »

W innym poscie-reklamie naspamilas, ze stracilas cztery kg Nagle Ci sie przytylo? xd

Pani Buka
garratol
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 14:52

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: garratol »

Żen - szeń, yerba mate mi bardzo pomagają. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością.
Awatar użytkownika
uniformix
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 08:50

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: uniformix »

Na rynku jest wiele suplementów diety wspomagających pracę naszego organizmu. Warto może spróbować z początku tran czy witaminy różnego rodzaju. Powszechnie wiadomo, że witamina C wspomaga pracę naszego organizmu. Ale zawsze należy pamiętać o zdrowym odżywianiu, gdyż same suplementy nie zrobią cudów bez prawidłowego odżywiania się. Warto o tym pamiętać.
maja21
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2016, o 20:10

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: maja21 »

Uważam że takie suplementy nie są dobrym wyjściem . Owszem, mozna jakos wspomóc organizm, ale trucie sie tabletkami nie jest chyba dobrym wyjściem. I bez tego da się schudnąc. Ewentualnie moża kupic sobie jakis produkt oczyszczający organizm,
Larsonik
Posty: 143
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:07

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Larsonik »

Wiele razy się spotkałem z róznymi suplementami na lepsze myślenie". Analizując ich skład zazwyczaj pierwsze, co się rzuca w oczy, to kofeina. Nie okłamujmy się - wiele ich składników to tajemniczo brzmiące nazwy wyciągów z różnorakich roślin, których wpływu, być moze nawet pozytywnego, na naszą psychikę nie wykluczam. Ale czy jest on wymierny? Czy w badaniach z prawdziwego zdarzenia wyniki testów kognitywnych ich uzytkowników odbiegały od wyników grupy kontrolnej? Ani razu na stronie producenta nie widziałem odnośników do żadnych publikacji na ten temat. Jeśli ktoś tu przedstawi takowe badania, to oczywiście zmienię swój pogląd na dany suplement, ale poki co jestem zdania, że za działające można uznać jedynie te, których wpływ na organizm ludzki jest od dawna znany - do takich należy m.in. uwielbiania przeze mnie kofeina zawarta w kawie czy herbacie oraz wielu tabletkach IQ-boosterów".

Ostatnio też się spotkałem się z określeniem leków nootropicznych.
Jak widać w tym artykule są pewne ograniczony dowody na działanie miłorzębu oraz żeń-szenia, a co ciekawe są solidne podstawy, aby twierdzić, że kwasy omega-3 nie działają w sensie, o ktorym tutaj dyskutujemy - wśród osób posiadających problemów z nauką nie stwierdzono zadnej poprawy. Tak samo było w przypadku grupie osób bez problemów w wieku średnim i starszym. Co ciekawe, do leków też zaliczana jest amfetamina.

Można też spotkać się z nowymi, eksperymentalnymi lekami, które wiele ludzi bierze na własną odpowiedzialność i stwierdza bądź nie poprawę w danych procesach myślowych. Z takimi przypadkami można się spotkać na różnych forach typu reddit. Naprawdę, jest rzesza osób, która się faszeruje nie do końca wiadomo czy bezpiecznymi specyfikami tylko po to, aby poprawić sobie zdolność myślenia. Czy naprawdę jest nam to potrzebne? I to za cenę zdrowia?
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: nadfad »

Polecam kilka browarków/ew. kielichów przed nauką chemii. Lepiej się zadania rozwiązuje.
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: klimo »

Kielich przed nauką poprawia krążenie krwi w mózgu, polecam
Tak na pobudzenie to polecam yerba mate albo taki suplement z kofeiną MBactive.
pershing
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 21:28

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: pershing »

Dalekowschodnia medycyna tradycyjna ma to i owo w zanadrzu. Można wypróbować Różeniec górski, Brahmi, Gastrodię i Żeń-szeń. Środkami tymi od pewnego czasu interesuje się konwencjonalna medycyna i coraz więcej jest na nich badań.
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: nadfad »

klimo,

Poważnie, w rozsądnej ilości pomaga, za dużo też źle. XD
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Sokol »

W jaki sposób suplementy mają nam pomóc w nauce? Zdaje się, że Ci co osiągali najwięcej żyli w sposób skrajnie odwrotny niż ten, którym określany jest zdrowy tryb życia. Naprawdę czy na tym naukowym forum musimy nakręcać tą finansowo farmaceutyczną spirale? Jeżeli chodzi o efektywną naukę to najlepszym suplementem jest systematyczność i determinacja.
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: affeck »

Ja pamiętam, że czasami piłem takie specyfiki.ale na dłuższą metę to nie przynosilo rewelacyjnych efektów. Niestey takie rzeczy trzeba po prostu przetrwac:(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość