Szansa na akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sandmann
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 19:01

Szansa na akademik

Post autor: Sandmann »

Mieszkam w Rzeszowie, do Lublina mam około 170 km drogi. Złożyłem podanie o przyznanie miejsca w DS2. Czy uważacie że mam duże szanse, aby otrzymać pokój Słyszałem że w tym roku dużo miejsc jest zarezerwowane dla studentów z zagranicy (podobno całe piętro w DS2) i dlatego mam pewne obawy.
ewa*
Posty: 60
Rejestracja: 12 sie 2008, o 22:00

Re: Szansa na akademik

Post autor: ewa* »

hej !tez słyszałam ze ciezko sie dostac .Sandmann do kiedy sie składa podania na akademik?
Sandmann
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 19:01

Re: Szansa na akademik

Post autor: Sandmann »

DO 25 sierpnia, jeżeli dobrze pamięta.
ewa*
Posty: 60
Rejestracja: 12 sie 2008, o 22:00

Re: Szansa na akademik

Post autor: ewa* »

sandmann ,prosze,napisz mi w skrocie skąd wziąłes blankiet itd.chce tez złozyc,choc podobno przy przydzielaniu akademików odległosc nie ma znaczenia tylko dochody.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Szansa na akademik

Post autor: a_niap »

Blankiet sie bierze gdzies na uczelni. Wiem ze nie wysylaja ich poczta i nie ma nigdzie na stronie zeby wydrukować. Tylko osobiście.
Star
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2008, o 21:18

Re: Szansa na akademik

Post autor: Star »

a_niap pisze:Blankiet sie bierze gdzies na uczelni. Wiem ze nie wysylaja ich poczta i nie ma nigdzie na stronie zeby wydrukować. Tylko osobiście.
Nie prawda. Wszelkie dokumenty potrzebne o ubieganie się o akademik w roku 2008/2009 można znaleść, wystarczy wydrukować i wysłać tak jak oni tam sobie życzą.

Co do tego jak przyznawane są akademiki. W pierwszej kolejności przyznawane sa tym co złożą dochody [ewentualnie tym co mają najniższe jak jest dużo podań]. Jeżeli ktoś nie złozył dochodów to przyznawane są zgodnie z datą złożenia podania [im wczesniej tym lepiej]
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Szansa na akademik

Post autor: a_niap »

To przepraszam, nie wiedziałam że są. Jak składałam papiery to mi powiedzieli że druki są dostępne tylko na miejscu
byebye
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2008, o 09:58

Re: Szansa na akademik

Post autor: byebye »

te podania na akademik wraz z dokumenty o dochodach itp mozna wyslac poczta czy trzeba skladac osobiscie?

ps. wiecie czy powinnam oprocz zaswiadczenia o dochach rodzicow z urzedu skarbowego dolaczyc tez swoje zaswiadczenie z US ze takowych nie posiadam?

ps1. jesli mam kopie alimentow jakie daje na mnie ojeciec to tez musze dolaczyc zaswiadczenie o jego dochodach?czy to niepotrzebne skoro i tak przeciez daje mi tylko na mnie te alimenty?
Star
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2008, o 21:18

Re: Szansa na akademik

Post autor: Star »

Można wysłać pocztą
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Szansa na akademik

Post autor: a_niap »

byebye pisze:ps1. jesli mam kopie alimentow jakie daje na mnie ojeciec to tez musze dolaczyc zaswiadczenie o jego dochodach?czy to niepotrzebne skoro i tak przeciez daje mi tylko na mnie te alimenty?
Tylko alimenty. Jego dochody sa nieistotne.
byebye
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2008, o 09:58

Re: Szansa na akademik

Post autor: byebye »

a_niap jestes pewien? bo włąsnie moj starszy wyjezdza gdziesi wroci dopiero po 25 sierpnia i oczywiscie jak to on zapomnial mi wziasc to zswiadczenie/ ale kopie wyroku o alimentach.a to dobrze bo juz myslalam ze bede musiala cos kombinowac zeby to zdobyc

a zaswiadczenie ze nie pracuje i ze nie mam dochodow potrzebne? czy poprostu skladaja to tylko tacy studenci ktorzy pracowali gdzies ?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Szansa na akademik

Post autor: a_niap »

Tak, na pewno. A z tym drugim zaswiadczeniem to nie wiem. Jak mój brak sładał o akademik to potrzebował, ale to na innej uczelnii. I nie tylko swoje zaswiadczenie o dochodach, ale też osób zameldowanych w tym samym domu co on.
jump
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2008, o 09:43

Re: Szansa na akademik

Post autor: jump »

no ja też złożyłam podanie do DS2. MAm nadzeije że sie uda! Choć dochody przekraczją u mnie w rodzinie. JAk ktoś bedzie miał swieże info o akademikach to piszcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości