Szczeklik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bubulubu
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 10:54

Re: Szczeklik

Post autor: bubulubu »

Nie wiem właśnie, jak to jest, jeśli zamawia się książki razem z prenumeratą, chyba nie ma możliwości wyboru.

Jeśli ma się już prenumeratę, to miękka 120 zł, twarda 200. Wtedy rzeczywiście się opłaca.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szczeklik

Post autor: Medycyna Lwów »

Twarda odpada po kilku raxach użytkowania i jest cięższa -zdecydowanie lepiej brać w miękkiej.

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Szczeklik

Post autor: Agher »

Mam Szczekla w twardej oprawie, czytałem przy biurku, nie rzucałem książką po ścianach itp. a po jakiś 3 miesiącach zaczął odpadać grzbiet książki i wygląda to na półce fatalnie. Na Szczęście zapłaciłem tyle samo co za szczeklika w miękkiej więc nie boli to tak bardzo. Na pewno wygodniej by się korzystało jak ktoś lubi czytać na leżąco itd, bo twarda okładka daje punkt podparcia, ale niestety trzeba się liczyć z tym jak będzie wyglądać później. Przy częstym korzystaniu lepiej kupić z miękką oprawą, będzie to wyglądało sensownie po roku używania. Jakbym miał kupować drugi raz to wolałbym w miękkiej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szczeklik

Post autor: Medycyna Lwów »

Mój w twardej po nauce interny nie nadawał sie do użytku - zapłaciłem 30 zł i mam go w porządnej pseudoskorzanej oprawie i sie nic nie rozpada

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Szczeklik

Post autor: Agher »

Chyba też tak zrobię, dobry pomysł.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

Ja kupiłem w 2012r w miękkiej. Wrzuciłem to w twardy papier (obłożyłem, jak w szkole podstawowej + wrzuciłem kilka kartek z bloku technicznego w ramach okładki), do dzisiaj szczeklik wygląda elegancko, ale sprzedać go tak czy siak muszę, żeby kupić uaktualnionego w następnym roku.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Szczeklik

Post autor: Agher »

Jak się dobrze orientujesz co się pozmieniało, to nie koniecznie trzeba kupować nowego. Nowe wytyczne to głównie kardiologia, reumatologia (toczeń, twardzina, rzs), trochę też pozmieniało się z diabetologii (głównie cyferki z różnych kryteriów itp.), wytyczne GOLD do POChP i kosmetyka z gastro (ostra trzustka, eradykacja h. pylori). Wszystko też jest za darmo on-line w postaci małego Szczeklika na mp.pl, więc najnowsze wytyczne można tam doczytać. A jak ktoś prenumeruje medycynę praktyczną to już zupełnie nie warto, wszystkie zmiany będą w czasopiśmie. Ale w sumie co kto woli, chociaż ja mówię o roku różnicy (2012 -2013) i nie było to zbyt kłopotliwe, a u Ciebie z tego co zrozumiałem to mowa o 2012 2014, więc może być już więcej do nadrobienia.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

a możliwe, że i 20122015. Bo nie wiem kiedy nowy Szczeklik dokładnie wychodzi.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Jakos teraz. W czerwcu jeszcze nie bylo 2014 jak sprawdzalem, a teraz widze, ze jest, przynajmniej na stronie mp.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szczeklik

Post autor: Medycyna Lwów »

Mam 2010 i starcza - kosmetyczne zmiany -trzeba wiedzieć co sie zmieniło i tyle - jest na mp.pl aktualizacja przeciez.

qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: Szczeklik

Post autor: qabix »

Szczeklika z roczną mp można kupić na stronie ich księgarni, tak? Tylko nie bardzo mogę się tam zorientować za ilechyba 374 PLN najtaniej? 260 sam Szczeklik wychodzi o ile się nie mylę
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: Szczeklik

Post autor: qabix »

post wyżej nieaktualny, faktycznie 260, tylko nakład teraz wyczerpany)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szczeklik

Post autor: Medycyna Lwów »

mi telefonicznie proponowali najnowszego za 160zł - ale to pewnie oferta dla lekarzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości