szkoly policealne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ewa

szkoly policealne

Post autor: ewa »

Co myslicie o szkolach policealnych,czy to jakas przyszlosc,konczac taka szkole otrzymuje tytul technika,czy dzis ma to jakies znaczenie w czasach kiedy tyle osob konczy studia?
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: szkoly policealne

Post autor: Biogen »

No właśnie - większość osób idzie na studia. Co z tymi, którzy nie mają szans się na nie dostać? Przecież lepiej szkoła policealna niż tylko średnia. I tak i tak muszą gdzieś pracować.
ewa

Re: szkoly policealne

Post autor: ewa »

Nie oczekuje filozoficznych wywodow :) ,tylko konkretnych opini.
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: szkoly policealne

Post autor: Biogen »

Gdzie tam jest filozifia? Ale dobra. uważam, że takie szkoły są potrzebne. Jak już pisałem, nie wszyscy idą na studia. Po prostu nie dadzą rady. Poza tym i tak nie ma tam tylu miejsc, żeby przyjąć wszystkich. Nie trzeba także iść na studia, żeby wykonywać jakiś zawód - w szkołach policealnych są na prawdę ciekawe profesje. Po wyższej uczelni nie zawsze ma się także pracę. Lepiej dla kogoś zdać plicealną i w szybkim tempie zdobyć jakieś kwalifikacje, niż sięmęczyć na wyższej i mieć taką samą pracę.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: szkoly policealne

Post autor: Iwus »

Ci którzy nie chcą iść na studia niech idą do technikum skończą o rok wcześniej a tytuł otrzymają taki sam. jak po szkole maturalnej.
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: szkoly policealne

Post autor: Biogen »

Ale skąd można wiedzieć, że za 3 lata matura pójdzie nie pomyśli i że się na studia nie nadajemy?
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: szkoly policealne

Post autor: Anielica88 »

Racja, takie szkoly policelane sa bardzo przydatne tylko trzeba znich umiec korzystać, na studia nie wszytskich stac i nawet bardzo inteligetne osobki sie nie dostaja z powodu braku miejsc czy tez zwyklych lapowek:p badzmy szczerzy wiekszosc osobek sie tak dostaje.zyjemy w swiecie w ktorym materilaizm dominuje i kazdy z checia doceni dodatkowy grosz nie robiac nic co by moglo go przemeczyc:P:d latwe rzeczy szybko przychodza:d mowie stanowczo Tak . oby takich szkol bylo wiecej:)
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: szkoly policealne

Post autor: Iwus »

anio&#x142ek pisze: bardzo inteligetne osobki sie nie dostaja z powodu braku miejsc czy tez zwyklych lapowek:p badzmy szczerzy wiekszosc osobek sie tak dostaje
aniołek a skąd ty masz takie informacje.Wieszość ?
Ja dostałam się na politechnikę bo zdałam egzamin.Nikomu żadnej łapówki nie wręczałam,a jeśli nawet tacy byli to odpadli po pierwszym roku.Czasami nie sztuką jest się dostać ale też i utrzymać.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: szkoly policealne

Post autor: Anielica88 »

Iwus pisze:a skąd ty masz takie informacje.Wieszość ?
Ja dostałam się na politechnikę bo zdałam egzamin.Nikomu żadnej łapówki nie wręczałam,a jeśli nawet tacy byli to odpadli po pierwszym roku.Czasami nie sztuką jest się dostać ale też i utrzymać.
nie chcilam cie urazic. ale duzo o tym slyszlam i to nie w najlepszym swietle:P mowie jak najbardziej ogolnie nie czepiam sie poszczegolnych przypadkow bo jednak masz racje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości