Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: bs »

na stomie tez jest tak zle? moze ktos sie wypowie ?:D
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Claudia »

Najlepsze wyjście to wejście na forum studentów uczących sie na ŚUM. Od nich wszystkiego sie dowiedziecie
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: kenyia »

W Katowicach pozytywne jest to, że nie trzeba nigdzie jeździć, bo wszystko jest w jednym budynku, akademiki są zaraz przy uczelni, i większość grup kończy zajęcia nie później niż o 15
Książki z biblioteki można zamawiać przez internet.
No i blisko jest do kościoła

A jak ktoś lubi huśtawki no to taki bajer obok akademików
Natalka89
Posty: 79
Rejestracja: 3 maja 2008, o 09:07

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Natalka89 »

zawsze jakieś +++ dzięki
A o miejsce w akademikach trudno ? Bo ja dochód w rodzinie na os. mam dość sporawy ale nie chcę wynajmować sama mieszkania, najpierw wolałabym w akademiku pomieszkać, mam jakieś szanse ?
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: serine »

akademik nie zalezy od dochodu tylko odelgłosci uczelni od miejsca zamieszkania, im dalej tym stosunkowo latwiej dostac pokoik Od dochodu zas zalezy przyznanie stypendium socjalengo badz dofinansowania na akademik.
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: kenyia »

Szanse masz, musisz tylko wszystko pozałatwiać w terminie, a później się okaże.
W zależności od chętnych, w zeszłym roku był problem (znajome musiały wynająć mieszkanie, a niektórzy poszli na akademiki z USia) , a dwa lata temu takowego nie było Później jak się okazało, to miejsca w akademikach się zwolniły W sumie są jeszcze akademiki dla obcokrajowców- tylko droższe.
inka3
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2008, o 08:26

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: inka3 »

Stomatologia jest całkiem w porządku,bo jest w Zabrzu,a to całkiem inna kadra,która nie ma nic wspólnego z tą z Katowic.Tak samo na lekarskim w Zabrzu też nie jest źle.Ogólnie na palcach jednej ręki można policzyc osoby,które sa zadowolone ze studiowania na Ślum a Katowicach.Ja nie wiem czy ja bym chciała budzić się codziennie z myślą,że to może dzisiaj mnie wyrzucą(bo ludzie padaja jak muchy).To nie jest studiowanie tylko szarpanina.Ja nie obchodziłam świąt,nie miałam normalnych wakacji.Zapisać się łatwo na listę studiujących,ale przenieść na inna uczelnie wymaga dużego zachodu.
anulciaaaaaa

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: anulciaaaaaa »

jak tak to czytam to naprawde az sie plakac chce. zdania sa podzielone, zalezy na kogo sie trafi :) dostalam sie do katowic i zamierzam przekonac sie na wlasnej skorze jak tam jest naprawde:)) jak nie sprobujemy to sie nie dowiemy
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: kenyia »

W Katowicach najgorsze są pierwsze dwa lata, a w Zabrzu podobno na odwrót

Idąc do Kato powinni robić badania na wytrzymałość psychiczną
gabi

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: gabi »

no a ja jestem po pierwszym roku SLUM. zgadzam sie z kolegami i kolezankami, ze system eliminacji studentow jest tam uaktywniony, i na prawde zeby sie utrzymac trzeba strsznie sie nameczyc. Nie powiem, mialam takie same wahania jak Wy, maturzysci a wlasciwie juzs tudenci:) poszlam w ciemno, wszyscy straszyli i wlasciwie mieli podstawy. bo jesli chodzi o progi na zaliczenie kolokwiow to jest na prawde bardzo wysoko, 70% to dzo. katowice jak slaskie miasto pochwalic sie nie ma czym, ale ligota calkiem przyjemna dzielnica. Jesli chodzi o studentow, zalezy od grupy, ale ja nie moge narzekac, jest wielu sympatycznych ludzi. wykladowcy, wszedzie sie trafia ci normalni, i ci. inniP takze, idac do katowic, musicie byc przygotowani na tzn przesiew na pierwszym no i podobno(okaze sie juz od razdiernika) na drugim roku! zycze wytrwalosci! gg8405881 jak cos to piszcie:)
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: serine »

Pytanie do osob studiujacych na SUM. co poradzilibyscie AM w Białymstoku czy SUM?
Michalm
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2008, o 10:06

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Michalm »

Ponawiam pytanie seriene.Dostałem sie do katowic i do bialegostoku, co byscie wybrali/ dodam ze do katowic mam 200 km i rodzine na miejsciu a do białegostoku ok 500-600KM.
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: fabiolkaa »

Michalm. ja miałam taką samą sytuację niby wybrałam Katowice ale później przerzucili mnie do Zabrza. I teraz bardzo bardzo się cieszę Białystok jest podobno bardziej przyjazny, są tam bardziej humanitarni asystenci, ale dużo zależy od człowieka, jak znosi rozłąkę z bliskimi, jak radzi sobie z samodzilnością - wiesz tam będziesz zdany tylko na siebie- sam będziesz musiał chodzić na zakupy i o wszystkim pamiętać. Masz w Katowicach rodzinę to z pewnością duże ułatwienie, nigdy nie wiadomo na kogo się trafi w akademiku, poza tym mniejsze koszty utrzymania.
Chociaż powiem Ci szczerze że gdybym nie była taka sentymentalna i nie miałabym, w Rudzie tylu fajnych znajomych , to pewnie wybrała bym bardziej pro-studencki, czysty i zielony Białystok.
Widzisz więc że nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Zachęcam Cię do odwiedzenia forum zabrzańskich studentów medycyny, tam poczytasz sobie trochę na temat SUM i może to ułatwi Ci decyzje (są też tematy dotyczące Katowic, trzeba poszukać)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości