Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
misiek666
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 18:01

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: misiek666 »

potwierdzam, ze slyszalam dokladnie to samo,a mam znajomych i tu i tu. W Zabrzu studiuje sie znacznie przyjemniej, a próg jest taki sam, wiec nieprawda ze to dlatego iż na SUM trafiają słabsi niz na lepsze uczelnie kandydaci.
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

Dokładnie. Chodzi mi tylko o to,że jak dostaniecie się na kilka uczelni to nie warto upierać się przy ŚUMie,no chyba że załapiecie się na Zabrze. Trochę przykre jest że z 260 studentów idących na pierwszy rok,po pierwszym semestrze wyrzucają 100 osób a po następnym drugie tyle. I nie dziwcie się że nadal są studiujący,bo co semestr dochodzi drugie tyle osób które powtarzają. Szkoda patrzeć na osoby z bardzo dobrymi wynikami na maturze które po pół roku kończą swoje uczelniane marzenia i muszą czekać na poprawki. Lepiej przesiedzieć rok w domu i poprawić maturę i dostać się wszędzie byle nie tutaj.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Judith* »

Witajcie.
a jest tu ktoś inny z Katowic? Kto obiektywnie oceni tę uczelnię.
Pozdrawiam
funnymaggie
Posty: 3
Rejestracja: 2 cze 2009, o 15:23

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: funnymaggie »

wg mnie nie istnieje obiektywna ocena uczelni. Każdy ocenia na podstawie swoich własnych doświadczeń lub tego co usłyszał/przeczytał. Studiuję na ŚUMie tyle, że fizjoterapię (mój wydział - Wydział Opieki Zdrowotnej - znajduje się na Ligocie jakieś 50-100m od Wydziału Lekarskiego). Lekko też nie jest - mam zajęcia częściowo z wykładowcami z lekarskiego. Tak jak już ktoś napisał - to jest loteria na jakiego wykładowcę trafisz - jedni są naprawdę w porządku. Da się z nimi dogadać bez większych problemów, pozaliczać wszystko - tylko oczywiście nauczyć się trzeba. Natomiast byli, są i będą wykładowcy, którzy bez mrugnięcia okiem uwalą i powiedzą: bo tak! i nic z nimi nie zrobisz. Trzeba mieć naprawdę spory dystans do tej uczelni bo inaczej można się naprawdę wykończyć psychicznie - już na fizjoterapii (przynajmniej przez pierwsze 2 semestry) nie mówiąc o lekarskim. Sądzę, że każdy musi się przekonać na własnej skórze jak wpływa na niego ta uczelnia. Oprócz wykładowców są naprawdę bardzo ważni ludzie, z którymi się studiuje - bo albo pomogą albo jeszcze dodatkowo będą rzucać kłody pod nogi.
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: AmoSo »

marcysienka pisze:Trochę przykre jest że z 260 studentów idących na pierwszy rok,po pierwszym semestrze wyrzucają 100 osób a po następnym drugie tyle.
nie, niom trochę presadziłaś z tą setką. sporo osób odpadło- fakt, ale nie aż tyle.
marcysienka
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2009, o 15:45

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marcysienka »

AmoSo pisze:
marcysienka pisze:Trochę przykre jest że z 260 studentów idących na pierwszy rok,po pierwszym semestrze wyrzucają 100 osób a po następnym drugie tyle.
nie, niom trochę presadziłaś z tą setką. sporo osób odpadło- fakt, ale nie aż tyle.
Dla mnie 90 kilka, to 100. Nie przesadziłam:)
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marzenka »

wiadomo, skoro egzamin z biologii pisze się ołówkiem
fakt, w kato bardzo dużo osób wylatuje
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: AmoSo »

marzenka pisze:wiadomo, skoro egzamin z biologii pisze się ołówkiem
każdy egzamin pisze się ołówkiem więc nie widzę związku niom i z tą liczbą może faktycznie dochodzi do setki, więc się nie kłócę- nie wiem.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: marzenka »

Tyle, że egzamin z biologii to jedyny egzamin po pierwszym semestrze ]
A co do każdego egzaminu - to u nas na chemii i na łacinie pisze się długopisem
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: AmoSo »

niom ok, to u nas oprócz łaaciny i chemii też na anatomii wypełnia się długopisem z tym ołówkiem chodziło mi o egzaminy testowe które wypełniamy na kartach rodem z gry w totolotka
jump
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2008, o 09:43

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: jump »

no odnośnie katowic to muszę przyznać że też najlepiej nie slyszałm. ja studiuję w lublinie ale mam zanjomych w karakowie , wawie, łodzi no i własnie 3 koleżanki w katowicach
jedna już wyleciałam a miałam na maturze chyba z 260 pkt druga walczy. na poprawkach. nauka nauka ale atamosfera, asystenci bezcenna. uczyć tam trzeba się tak jak wszedzie to trzbeba przyznać ale i tak to jet niewystarczające, bo oblewaja nie wiadomo za co. jak im się uwidzi no czasem jak słysze za co obleawają . to trzeba przyznać że kabaret.
i tak jak słysze opinie od ludzi z krakowa, wawy, łodzi i porównuję to w katowicach nie jest za fajnie

ja oczywiscie nikogo nie zniechęcam, każdy zrobi co uważa, nie ma jak przekonac się na własnej skórze
antybiochem
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2009, o 18:30

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: antybiochem »

SUM TO ZLO!
takiej nienawisci do studentow nie ma chyba nigdzie.
Niestety tutaj uczac sie caly czas i majac ogromna wiedza mozna nie zdac na nastepny rok i zostac zmieszanym z blotem.
Nie popelnijcie bledu swojego zycia idac na ta uczelnie.

nie mam sily do tej uczelni
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: don_balon »

Potwierdzam to, co mówili moi poprzednicy. Najgorsze miejsce na ziemi, doprowadzi Cię do ruiny psychicznej. Jeśli masz wybierać - wybierz cokolwiek innego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości