szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Frodo
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:19

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Frodo »

Ja zdaje tylko chemie i chce iść na farmacje. Pozdro
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Ana09 »

dzięki wielkie , w takim razie jak sie nie dostane w Polsce na stome to jade na UA
kardiolożka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, o 21:43

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: kardiolożka »

Frodo pisze:Ja zdaje tylko chemie i chce iść na farmacje. Pozdro
i pewnie tylko podstawową -)
Frodo
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:19

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Frodo »

pewnie nie]
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

10 reguł dostania się na studia:
1.
Dokumenty oryginały i tłumaczenia w których skład wchodzą: matura, świadectwo ukończenia liceum, badanie na HIV. Ja miałam jeszcze zaświadczenie lekarskie o możliwości studiowania i skrócony akt urodzenia(nie pamietam czy wymagane). Ksero paszportu, piszesz podanie o niemożliwość zmiany dnia egzaminu i 12 zdjęć (miej w zapasie na ISIC, kmarte biblioteczną, historie medycyny - będziesz musiał nosić identyfikator i dłuższy fartuch biały z długimi rękawami).
2.
Na maturze musisz mieć przynajmniej biologie i chemie - raczej na poziomie roszerzonym (ja miałam również fizyke)
3.
Jeśli się dostaniesz dostajesz dokumenty i zaproszenie z którymi jedziesz po wize do konsulatu najbliżej miejsca zamieszkania - wcześniej musisz być na liście żebyś mógł wyrobić vize (pamiętaj: dokumenty, zaproszenie, zdjęcie, 100$ i PASZPORT!)
Za studia płaci się tego samego dnia!
Medycyna:
Ukr - 3,000
Russ - 3,300
English - 3,900
Stoma:
ukr - 3,300
russ - 3,500
Eng - 4,500
Farma:
ukr - 2,500
ross - 2,700
eng - 3,000
Kurs przygotowawczy (nie obowiazuje Polaków) 1,000
Przydział akademika też tego samego dnia!
4.
Nie ciągnij z sobą wszystkiego na rozmowe kwalifikacyjną, bo bez wizy i tak nie wydadzą Ci kluczy do pokoju.
5.
Nie udało się? masz jeszcze Tarnopol i Ivano, ale jak tam jest z poziomem i notryfikacją to nie wiem. Wiem tylko, zę nasz uniwersytet ma podpisane wymiany studenckie z Polską i że z przeniesieniem jest łatwiej bo ze Lwowa już ludzie w PL studiują.
6.
Rozmowa kwalifikacyjna to:
- rozmowa po angielsku/ukraińsku
- dyktando z języka ang/ukr
- wiedza z chemii na poziomie liceum
Nawet jeśli zadania są łatwe to i tak możesz się pomylić. Najwięcej błędów się robi w najprostszych rzeczach.
Musisz zrobić dobre wrażenie!
7.
W tym roku szkolnym [2008/09] chętnych było ponad 200 osób. Przyjęto ok 100 Polaków.
Dziennie na rozmowie kwalifikacyjnej odpadało z 40%, jakieś 6-9 osób na 20-24.
Z mojego dnia odpadło 6 lub 7 a dodatkowo nie stawiły się 2 (na 22 pytane tego dnia)!
8.
Akademiki dla Polaków to:
8 - daleko (15-20 minut marszrutką), ale z ciepłą wodą 2 razy dziennie (w pozostałych godzinach brak wody) i dużymi pokojami. Kontrolowany, w odwiedziny musisz podać do kogo!
6 - 15 minut spacerkiem, niski budynek w stylu kamienicy, obok są zajęcia z historii medycyny.
3- wysoki budynek (9 piętrowy), woda różnie, ciepła dochodzi do 4 piętra, ale jak jest to dłuugo. Czasem nie ma prądu, ale ostatnio reperowano i mam nadzieje, ze w tym semestrze nie wysiądzie.
2- niższy (4 piętrowy), tu i w 3 najwięcej polaków. W 2 mieszka dziekan od akademików. Nie robi się imprez i popijaw - chyba, że chcesz wylecieć z akademika.
9.
Zajęcia od poniedziałku do piątku od 9:15, czasem 8:40, zależy jaki przedmiot i wola nauczyciela. Dzienie 2,3 lub 4 pary
1 - 9:15 - 10:50
2 - 11:30 - 13:50
3 - 13:45 - 15:20
4 - 15:50 - 17:25
Zajęcia na ogół blisko akademika 2 i 3, łacina jest za rynkiem koło Łyczakowskiej, Historia medycyny w 6 akademiku, psychologia na Kurpakiwskiej (15 minut taxi, 45 tramwaj/marszruta) - to dla 1 roku medycyny i stomy.
10.
Żeby się dostać trzeba mieć zdaną mature z biologii i chemii roszerzonej (farma,med, stoma - z 2 ostatnich lepiej też mieć fizykę), wykazywać się dobrą znajomością języka i czytać ze zrozumieniem!
POWODZENIA

P.S. Jakby co pytać na forum!
Meszu
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 22:14

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Meszu »

moglby mi ktos podac adres interentowy lwowskiej uczelni medycznej? ten ktory znam to strona mi sie nie chce zaladowac
Frodo
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:19

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Frodo »

Strona dzisiaj nie działa. Pozdro
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

5.
Nie udało się? masz jeszcze Tarnopol i Ivano, ale jak tam jest z poziomem i notryfikacją to nie wiem. Wiem tylko, zę nasz uniwersytet ma podpisane wymiany studenckie z Polską i że z przeniesieniem jest łatwiej bo ze Lwowa już ludzie w PL studiują.
Studiują, tylko, ze na płatnych czy kogos to urzadza?
Dam1an3k

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Dam1an3k »

Na nie płatnych tez moŻna studiować tylko jak sie przenosisz na Polską uczelnie to masz rok w plecy . ]
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

Dzwoniłem do każdej uczelni medycznej w Polsce parę dni temu. Nie ma czegoś takiego, że idziesz na bezpłatne, pod tym wszakże warunkiem, ze cofasz się o jeden rok w studiach. To jakaś legenda rozdmuchana przez użytkowników forum. Ponadto Szczecin, Olsztyn, Wrocław, Lublin i Gdańsk w ogóle nie przyjmują studentów Polaków z innych uczelni zagranicy, nawet na płatne. Chyba, że przejdziesz po bożemu normalną rekrutacje i zaczniesz studia od 1 roku:). Studentów Polaków z zagranicznych uczelni przyjmie zwłaszcza Poznań, pani z dziekanatu bardzo miła i pomocna, niestety - na płatne.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:12 ]
Acha, a pani z dziakanatu z Lublina powiedziała, że już od paru lat nie praktykują przyjmowania studentów z uczelni zagranicznych, bo maja dość własnych .

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:26 ]
I jeszcze jedna ciekawostka. Ukraińcy polskiego pochodzenia mogą się przenieść na studia bezpłatne do Polski.To taki ciekawy casus w interesującym nas temacie
Dam1an3k

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Dam1an3k »

hyh, dzięki wielki Ziomek za tą informacje bo byłem cały czas w blędzie
Awatar użytkownika
Golarz Filip
Posty: 60
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Golarz Filip »

troche oszukałem, do Bydgoszczy nie zadzwoniłem , wiec nie wiem jak tam jest w tych sprawach
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Lwowianka »

Moja koleżanka studiuje na BEZPŁATNYCH Przeniosła się ze LWOWA, no ale ma średnią powyżej 4,5!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości