Szynszyl i pies

Lola

Szynszyl i pies

Post autor: Lola »

Hej mam dwa pieski. NIeduŻe pudelek i york. Chciałabym kupić szynszylka, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czy myślicie Że szynszylek moŻe Żyć z dwoma psami? Jestem pewna, Że nic by mu nie zrobiły bo kiedyś miała królika i chodził po domu to było spoko tylko pudelek trochę się nim intersował.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Szynszyl i pies

Post autor: muppet »

To nie jest dobry pomysl. Szynszyle szybko biegają i jak bedziesz go wypuszczac to psiaki moga za nim latac. Krolik tylko kica - nic ciekawego - a pobiagac za taką szybka wiewiórą to niezła zabawa. No chyba ze szynszyl nie bedzie mial kontaktu z psami. A poza tym - czy 2 psy to nie jest juz wystarczający obowiązek? Szynszyl to o wiele wieksza odpowiedzialnosc niz krolik czy swinka morska.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Szyszek1993 »

Myśle, że nie powinnas tego robić. Szyszorki są płochliwe i łatwo daja sięw wystraszyć. Poza tym tak jak mówił MUPPET pieski mogą sie nim za bardzo interesować, biegać za nim i moga też w trakcie zabawy zupełnie nie chcacy złapac szyszorka za ogonek. Mysiałabyś bardzo uważać, ale ja bym nie eksperymentował, bo szynszyl to bardzo warażliwy i wymagajacy zwierzak.
Lola

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Lola »

Oh szkoda :( Bardzo chciałabym mnieć szynszylka ale nie pozbędę się psów. :/
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Szyszek1993 »

Przykro mi. Musisz niestety wybrać pomiedzy szyszorkiem a pieskami. !
TiGrA
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2007, o 18:50

Re: Szynszyl i pies

Post autor: TiGrA »

Mój chłopak ma 3 szynszylki i psa jamnika i nawet sobie daje rade Piesek nawet skuczy przy klatce szynszyli jak zauwazy ze sie obudziły a jak mój chłopak je wypuszcza to siedzi mu na kolanach on jej pilnuje a ona pilnuje (oczywiscie wzrokiem) szynszylki nigdy nie chciała żadnej ugryź czy coś ale każdy pies inny musiałabys bardzo uważać albo nie wpuszczać psów kiedy szynszylek by sobie hasał
Luki PL

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Luki PL »

Siema moge miec 1 psa i 1 szynszyla :arrow:
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Szyszek1993 »

Przeczytaj poprzednie odpowiedzi a dowiesz się jakie jest nasze zdanie na temat szynszyli psów.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Kiara »

Jesli pies zaakceptuje nowego lakatora to nie widze przeszkód.Gorzej gdy go będzie chciał zjeść.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Szyszek1993 »

Pies nawet nie chcąco podczas zabawy potrafi złapać. Jest dużo prawdopodobieństwo ze podczas zabawy (gonitwy) pies nie chcący złapiepie szyszke za ogonek. Ja bym ie polecał ale zrobicie co zechcecie!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Kiara »

To zalęzy jak wychowało się psa.

Mój kot (co prawda nie pies) zaakceptował szynszyla jako mieszkańca naszego domu.
Nie zwraca na niego zbytniej uwagi, a gdy go widzi nie powiekszaja mu się oczy.
Komicznie to wyglada u psów-"mają killera w oczach
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Szynszyl i pies

Post autor: Agusia »

Szczerze mówiąc - ja miałabym obawy przed trzymaniem w domu szynszyli i psa. U moich rodziców w domu jest pies. Jednak nie miał jakiejś większej styczności z moimi maluchami, bo wie, że nie wolno mu wychodzić mu na piętro. Jest bardzo spokojny i nie robi żadnemu zwierzakowi krzywdy (nawet kotu, który mieszkał u nas przez kilka miesięcy), ale to jednak pies. zawsze może mu przyjść do głowy pomysł, żeby chociażby pogonić szynszyla.
Raczej nie polecam zestawienia szynszyl-pies. Pozatym szynszyl może być zestresowany obecnością psa

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 05:10 ]
Kiara pisze:Mój kot (co prawda nie pies) zaakceptował szynszyla jako mieszkańca naszego domu.
Różnie to bywa z kotami . Kot. który mieszkał u moich rodziców traktował moje szynszyle jak duże . myszy i nawet próbował na nie polować .
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Szynszyl i pies

Post autor: muppet »

Ja osobiscie mam złe wspomnienia ze spotkania mojego poprzedniego szynszyla i psa. Puszek kicał sobie po trawce na działce u mojej cioci gdy nagle dopadł go pudel sąsiadów. Nic sie mu na szczescie nie stało, oprócz tego że miał sklejone futerko (przez śline psa) w jednym miejscu do konca zycia. No i był w ciezkim szoku - gdy mój brat wrócił wieczorem, Puszek dosłownie mu się wypłakał. Dlatego ja trzymam mojego szynszyla z daleka od kotów i psów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości