Szynszyl - spanie

QbaS
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2009, o 20:23

Szynszyl - spanie

Post autor: QbaS »

Witajcie!
Od nie dawna mam szynszylka i nie chce mi spać w nocy a w dzień śpi =/
Proboje ją przezwyczaic zamykajac ja na nocw klatce. Robi duzo chalasu i nie moge spac, w klatce rano jest wszystko tzw. do gory nogami. Na caly dzien jest wypuszczona z klatki. Pobiega troszke a potem leci za lozko i spi tam reszte dnia. Wiec, czy ona przezwyczai sie i bedzie mi spac w nocy bez problemow a w dzien biegac? Po jej kupnie biegala przez 3 dni w nocy po pokoju bo mi jej zal bylo patrzec jak proboje sie wydostac . Teraz od 4 dni siedzi w nocy w klatce i z mysla moja sie przezwyczaja. Dodam jeszcze ze obecnie jak siedzi w klatce wieczorami, to proboje sie wydostac przez drzwiczki i gryzie prety i lata jak szalona przez pierwsze 15 minut.

Wiec pytania brzmia:
-Czy on sie przezwyczai do spania w nocy a biegania w dzien?
-Czy cos zle robie?
-Czy macie moze jakas inna metode?

Liczę na szybkie odpowiedzi!
Pozdrawiam,
Kuba
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: rapsodia »

szynszyle sa to zwierzeta nocne,to znaczy ze sa aktywne noca. aktywnosc ta mozna ograniczyc przez wieczorne wybiegi,najlepiej o stalej porze aby zwierzatko sie nauczylo i nie szarpalo pol nocy drzwiczek klatki. pozatym szynszyla najlepiej gdy ma towarzysza,jesli jest to towarzysz tej samej płci unikasz wielu kłopotow z niechcianymi ciazami,pierscieniami z futra wokol pieniskow samcow i wielu innych problemow ktore mozesz miec jako niedoswiadczony posiadacz szyli. fajne jest tez kupienie jej kolowrotka,ale o srednicy conajmniej 28-30 cm,wtedy w klatce mała bedzie miec wieksza mozliwosc aktywnosci fizycznej ergo bedzie zmeczona do tego wybiegi i nie bedzie jej sie chcialo szalec po nocach. oczywiscie szynszyle maja rozne charaktery wiec trudno przewidziec czy da sie ja przyzwyczaic do stalych godzin wybeigu i czy ograniczy swoja aktywnosc w nocy,niemniej te porady powinny pomoc:)
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: edytad »

Mnie się jednak wydaje, że nie nauczysz szynszyla spać w nocy. Szylki to zwierzęta nocne, więc w dzień śpią, aktywne robią się dopiero wieczorem. Tak jak napisano wyżej, można zmniejszyć aktywność zwierzątka poprzez wieczorny wybieg, ale i tak nie będzie spał w nocy i będzie hałasował. Poza tym zanim się kupi zwierzaczka, należałoby conieco o nim wiedzieć, bo z tego co rozumiem chcesz odwrócić mu życie do góry nogami. To tak jakby Tobie kazał ktoś w nocy biegać, a w dzień zamknąłby Cię do klatki i kazał spać. Ciężko by Ci chyba było, także myślę, że zwierzę się i tak nie przyzwyczai.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: pomorek »

Moje zwierzaki sa w nocy spokojne poniewaz każdego dnia wypuszczam je regularnie, tak jak napisała rapsodia, o stałej porze i przez to nauczyły sie ze maja czas biegania a potem juz wiedza ze beda siedziec w klatce. Poprostu tak sie przyzwyczaiły.
No i oczywiscie jak zwierzaki sa dwa to jest lepiej. Przytula sie do siebie i tak odpoczywają, moga sie zajac soba.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: Predator713 »

Kulecka nie ma z tym problemów. szynszyla przyzwyczaja się w zależności od charakteru. generalnie jeśli okaże się że ma trudny charakterek to polecam stopery do uszu na noc ja się przyzwyczaiłem. żeczywiście dobrym sposobem jest wymęczenie szyli w dzień bo nie zapominajmy że te zwierzęta mają ogromne możliwości adaptacyjne. pomocne mogą być też różne urozmaicenia w klatce typu: kołowrotek, jakieś gałązki itp.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: szynszylomaniak »

Szynszylki to zwierzęta nocne,więc się nie dziw że chałasuje ja osobiście moją szynszylkę wstawiałam do łazienki do wanny jej klatkę i tam spokojnie zasypiała ponieważ w łazience było ciepło i ciemno od piecyka ja tez miałam kilkadziesiąt nieprzespanych nocy przez Dżestusia )). lub wypuszczałam go na cały dzień do pokicania a w nocy normalnie spał bo był zmęczony ]
Pozdrawiam !
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: Pebyls98 »

QbaS pisze:-Czy on sie przezwyczai do spania w nocy a biegania w dzien?
-Czy cos zle robie?
-Czy macie moze jakas inna metode?
-Szynszyle to zwierzętanocne-to oczywiste ze w nocy hałasuje a w dzień śpi
To męczące-wiem coś o tym.
-Robisz wszystko doskonale-ale twoje starania nic tutaj nie zrobią.
Szynszyle tak jak chomiki itp. to zwierzęta nocne
-Metod nie mam. Bo nie ma po co.
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: Uruczek »

Udało Ci sie spać z biegająca po pokoju szynszylą? Raz próbowałam pójść na ten kompromis, ale to bydle znalazło sobie zabawe w skakiwaniu na łóżo i czekaniu aż ją zgonie, poza tym bałam się że go zgniote Obecnie zwierza co noc wystawiam z pokoju za drzwi, w ekstremalnych momentach wylatuje do łazienki i w ten sposób udaje mi się przespać noc
danusia_a2
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2010, o 21:12

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: danusia_a2 »

Moje szynszylki też chałasuja,ale ja juz sie chyba do tego przyzwyczaiłam Są takie kochane że jestem skłonna przymknąć oko na wiele ich sprawek
wilkor
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2010, o 17:53

Re: Szynszyl - spanie

Post autor: wilkor »

Szynszyle są stworzeniami które są najbardziej aktywne w nocy, a w dzień właśnie śpią. Jest to szynszyl młody więc ma też dużo energii, zapewne gdy będzie starszym zwierzakiem będzie mniej ruchliwy. Mój szynszylek Szymek ma ok. 8 lat i przed południem jest bardzo ruchliwy. Po południu zaś ciągle śpi. W nocy też rozrabia, gryzie pręty itp., jednak robi to któcej. Na pewno gdy twój szynszylek będzie starszy zacznie więcej spać i tylko gdy go wypuścisz będzie rozrabiał. Szynszylki mają charakter! Na pewno nic złego nie robisz. Te zwierzęta są już takie, po pewnym czasie się przyzwyczaisz. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości