Tematy na ustny polski :)

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: badger »

pani Korczaszko pisze:Kilku moich znajomych pracę napisało kilka dni przed prezentacją
ja też tak zrobiłem. Stwierdziłem że skoro za samą prezentację jest max 20% a reszta za odpowiedzi na pytania to nie ma sensu się wysilać Prezentację przygotowałem mniej więcej tydzień przed maturą a na dzień przed napisałem wstęp i zakończenie. Chyba wypadła i tak nie najgorzej bo dostałem 90%
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Marzena »

ciekawe bo przeciez pare tygodni przed matura trzeba podac min plan pracy
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: badger »

Tak ale plan nie musi wcale być nie wiadomo jak szczegółowy. Mój miał chyba 4 ogólne punkty. Byle coś było. Zresztą wcale planu nie trzeba oddawać. Obowiązkowa jest tylko bibliografia.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Korczaszko »

wydawało mi się konspekt jest obowiązkowy, ale nie będę się spierać ja chcę lepiej podejść do pracy, bo temat mnie interesuje tylko zastanawia mnie jakie pytania mogą zadawać
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: agatha_89 »

na czym polega bibligrafia podmiotwa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Korczaszko »

Literatura podmiotu - to dzieła (książki, filmy, obrazy etc.), które omawiasz w swojej pracy (np.Zbrodnia i kara F. Dostojewskiego). Najlepiej zawrzeć tu 3-5 utworów.
Literatura przedmiotu - to książki, artykuły etc. (bądź ich fragmenty) związane z tematem Twojej prezentacji, z którymi zapoznałeś się, przygotowując się do przedstawienia danego zagadnienia (np.Dostojewski i przeklęte problemy: odBiednych ludzi doZbrodni i kary R. Przybylskiego). Mogą się tu również pojawić adresy stron WWW, bądź jednak ostrożny - dokładnie sprawdź zawartość strony, którą zamierzasz umieścić w bibliografii!
Ramowy plan wypowiedzi - ułożone po kolei i wypunktowane rzeczy, o których chcesz mówić w swojej prezentacji.
Materiały pomocnicze - wszystko poza konspektem, czego zamierzasz użyć podczas prezentacji. Może to być kartka z cytatami, reprodukcja obrazu, fragment filmu, fotografia, nagranie muzyczne.

[ Dodano: Sob Gru 29, 2007 15:12 ]
to powinno pomóc
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: agatha_89 »

eeee.no tak średnio zroumiałamltchyba tępa jestem czyli w literaturze podmiotu nie mogą by poszczególne fragmenty z ksiazek ? Myślałam,że mogą być. a w literaturze przedmiotu maja byc poprostu ksiązki które poprostu uzyłam przygotowując prezentacje npPan Tadeusz A. Mckiewicza.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Korczaszko »

w literaturze podmiotu mają byc ksiązki, które są opracowaniem książek o których mówisz np. w literaturze podmiotu maszWesele Wyspianskiego to w literaturze przedmiotu możesz miec np.Plotka o weselu Boya-Żeleńskiego (nie wiem czy taki był tytuł tej ksiązki, ale Żeleński na pewno coś pisał oWeselu")
czy rozdziały mogą być w literaturze podmiotu nie wiem (mnie to tak jakby nie dotyczy mam wykazać, że cała ksiązka jest arcydziełem) najlepiej spytaj polonistki. w l.przedmiotu na pewno można skorzystać z rozdziałów a nie koniecznie całych ksiązek
Ewelcia
Posty: 100
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 18:01

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Ewelcia »

zmieniłam temat. kto by pomyślał że śmierci mi się odechce. jest teraz motyw winy i kary. Dużo ciekawszy
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: agatha_89 »

Wiecie może czy jeżeli jakiejś ksiązki nie ma w danej filii biblioteki raczyńskich to czy wtedy taka biblioteka może dla czytelnika sprowadzić tę książke z innej filii lub z centrali biblioteki raczyńskich? będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: badger »

agatha_89 pisze:Wiecie może czy jeżeli jakiejś ksiązki nie ma w danej filii biblioteki raczyńskich to czy wtedy taka biblioteka może dla czytelnika sprowadzić tę książke z innej filii lub z centrali biblioteki raczyńskich? będę wdzięczna za odpowiedź.
najlepiej zapytaj w bibliotece W ogóle można sprawdzić w internecie w której filii znajduje się książka i jechać ją wypożyczyć.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Marzena »

Ustniaka piszecie tak sami wszystko z głowy czyściągacie troche z netu ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tematy na ustny polski :)

Post autor: Korczaszko »

Marzena, zależy może coś ściągnę ale i tak ostatecznie liczy się co powiesz, a nie co napiszesz (możesz nawet nic nie napisać ) ja w sumie mam taki temat, że mogłabym i teraz coś zacząć pieprzyc ale poczytam ksiązki naukowe - żeby to jednak jakoś wyglądało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości